Pronat e dobishme e djathë në trup


Cheese Historia ka më shumë se shtatë mijë vjet. Besohet se vendlindja e produktit - Lindja e Mesme: se në ato toka tregtar, i cili mori rrugën me një shishe qumësht në stomak qengji, pas një kohë gjendet në një enë të lëngshme errët dhe grumbull dendur - nën ndikimin e enzimeve stomakut ndarë në djathë qumësht dhe hirrë . Pjatë ri ishte aq e shijshme që fitoi shpejt përhapur. Tani bota ka mijëra e varieteteve të ndryshme - të fortë, të butë, rozsolni, qumësht, salcice, të përpunuara


Pavarësisht nga përmbajtje të lartë yndyrë të produktit - në të shumtën e durum ajo është 30 në 50% - Cheese përjashtuar nga dietë nuk është e rekomanduar, për shkak se ajo është një burim i vlefshëm i elementeve gjurmë: copa peshon 100 g trupi merr 1 g kalciumit (dhe një ditë një person ka nevojë vetëm 900 mg ), dhe në formën më të lehtë të tretshëm - në formën e kripë e acidit laktik. Cilat janë pronat e dobishme për trupin e djathë?

Një nga më të djathë shijshme dhe dietik është konsideruar me të drejtë mocarela dhe pronat - tradicional produkt ushqim italian. Borë të bardhë topin e gjobë lagësht, rreth një milimetër, të lëkurës shkëlqim ngjan shijen freskët djathë, por ajo ka një elasticitet të butë. Mocarela - një djathë i ri, ajo maturohet disa ditë (ndryshe nga shumica e varieteteve të tjera të cilat maturohen në muaj, ose edhe vite). Përveç kësaj, ky djathë është "live", nuk ka preservatives. Anë rrokullisje e medaljes ka shumë pak jeta shelfin e produktit - 7-30 ditë, dhe vetëm vakum të mbushura me shëllirë. Pas hapjes së paketës topa mocarela duhet të mbani në serum dhe për të marrë një maksimum prej 48 orësh - veç e veç si ëmbëlsirë hollë me manaferrat, ose duke shtuar një sallatë ose snacks të ftohtë (p.sh., i lidhur në skewers me domate qershi). Dhe mbani mend: mocarela ftoh padëshirueshme (sidomos në frigorifer!) Dhe para se të shërbejnë gustator Rekomando balls pak banjë me ujë të ngrohtë.


Në pronat klasike të teknologjisë e mocarela qumështit të bëra nga buffaloes zezë Provinca Campania. Qumësht freshest sjellë në fabrikë të qumështit jo më vonë se 12 orë pas mjeljes. Fabrika e filtruar të lëngshme me kujdes dhe shtoni mullëz - motorino, gatuar, ashtu si mijëra vjet më parë, viç lëng stomakut. Pastaj ngrohjes kos, llokoçis dhe të lënë për disa orë piqen në serum. Djathë pjekur me dorë tërhequr strings, pastaj prerë dhe i hedh ujë të nxehtë.


Mocarela mirë për trupin dhe nuk është konsideruar si një komponent i rëndësishëm i pica klasik italian: aromë e saj të butë qumështi pa shije të mprehtë e muzikës thekson përbërësit kryesore. Por freskëta rruaza butë ngrohjes nuk mund të - ata roztechutsya lëngshme me re. Për pica, casseroles, sanduiçe nxehtë dhe lasagna përdorni tjera mocarela klasën e pjekur - djathë pica. Kjo djathë është shitur zakonisht në vakum-paketuara pa shëllirë. Kjo nuk është aq i lagësht dhe i yndyrshëm (dhe kështu jo aq kalori), si një lloj i sallatë, por më të dendur dhe me fije. Përveç kësaj, ajo shkrihet në mënyrë të përkryer, pa ndarë kore yndyrë dhe jo thekur neappetytnoy si varietetet e tjera në nadkusыvanyy nuk shtrirë fije të gjatë dhe të shkëputur në mënyrë të sigurtë nga furnizimi kryesore.


Nutritionists vlerësojnë se në Mozzarelli përmban ujë 50%, proteina 22% dhe 2% yndyrë dhe karbohidratet, djathë është e mirë për trupin. Ajo rezulton se proteina e nevojshme për të muskujve, ky djathë më shumë se mishi! Përveç kësaj, proteina djathi është më mirë absorbohet nga trupi se sa qumësht. Në të pranishëm topa delikate vitaminës A është e mirë për të lëkurës, syve dhe ndikon në sistemin imunitar dhe vitamina B, janë të përfshirë në proceset metabolike. Të pasur dhe makro mocarela: ajo përmban natriumi, është i përfshirë në ndërtimin e qelizave të reja, fosfor, mbështet funksionimin normal të sistemeve kardiovaskular dhe nervor, dhe kalcium, e cila forcon kockat. Për tifozët e ushqimit të shëndetshëm mocarela dobishëm është plotësues dobishme dhe e shijshme për të dietë. Lose Weight vlerësojmë kalori të saj të ulët (230-300 kkal per 100 g), e cila e dallon këtë nga varietetet e tjera djathë, djathë të përpunuara në veçanti dhe të gjatë maturimi, yndyrë të ulët dhe përmbajtje të ulët kripë.