Pronat e dobishme e lëng e kungull i njomë


Lëng nga kungull i njomë - një pije të mrekullueshme, shumë sыroedamy vlerësuar dhe nutritionists dhe mezi të njohura për shumicën prej nesh. Cilat janë pronat e dobishme e kungull lëng, efektin e saj në shëndetin e njeriut, sidomos përdorim të jashtëm? Lexoni detajet në këtë artikull.
Kungull - një i afërm i ngushtë i kungull. Pronat e saj të dobishme të njohur për shumë. Kungull është përdorur gjerësisht në gatim. Pasuesit parimet e ushqim të shëndetshëm, të cilat hanë ushqime vetëm ushqyese që ata hanë kungull i njomë para, shtrydh lëng.


Struktura përbëhet nga vitamina të freskëta lëng kungull (grupi B, vitaminë C), minerale (kalium, kalcium, magnez, fosfor, hekur, bakër), acide organike. Megjithatë, vlera e energjisë është kungull i njomë i ulët lëng - 24 kalori në 100 ml pije. Ky tipar është veçanërisht e rëndësishme për ata që janë duke luftuar me mbipeshë dhe dëshiron për të ruajtur harmoninë e formave. Dhe që nga lëng i kungull i njomë indeks të ulët glycemic, 15 njësi, është e lejuar për të përdorur për njerëzit me diabet dhe trashje.
Shtrydhur fllad lëng kungull ka një shije të veçantë, për këtë arsye është shtuar zakonisht për mjaltë. Pronat e dobishme e mjaltë rrit vlerën e kungull i njomë dhe do të lejojë përdorimin e një pije për qëllime mjeksore.


Lëng kungull është e mirë për sistemin e tretjes, si edhe në gjendje të vij mukozës e sistemit të tretjes (stomak dhe duodenum), intensifikohet peristaltikės. Dhe në sajë të lëng pektin ndihmon nxjerr grumbulluar atë substanca të dëmshme: substancat e produkteve të kalbjes, akumulimin fekal.
Lëng kungull ndihmon për të normalizuar metabolizmin ujit kripë, të shpëtoj trupin e lagështi të tepërt, ënjtje, stimulojnë funksionin e veshkave. Për më tepër, pije është sistemi asistent kardiovaskulare, ul nivelin e kolesterolit në gjak të trashë.

Lëng kungull përmban sasi të mëdha të kripërave acid folik, hekur dhe kalium, kështu pije ndihmon në përmirësimin e gjakut, gjendjen e anijeve, për të rritur nivelin e hemoglobinës.

Përveç kësaj, pronat e dobishme është pjesë e acidit folik lëng kungull i rëndësishëm për gratë shtatzëna, sidomos në shtatzëninë e hershme. Kjo është arsyeja pse gratë shtatzëna janë të rekomanduara lëng e kungull i njomë. Kjo fruta pije rritje dhe zhvillim normalisht. Përveç lëng kungull ndihmon për të përballuar me kapsllëk, është një mjet për të parandaluar ënjtje, forcon trupin.

Kungull lëng dhe përfitimet në sëmundje të tilla si cholecystitis, hipertension, cholelithiasis, atherosclerosis, nefrit, urolithiasis, kolit, kapsllëk. Gjithashtu pini një efekt pozitiv në sistemin imunitar, rritjen e funksionit të saj mbrojtëse.

Aplikimi i jashtëm i kungull lëng
Kungull është një shkëlqyer koktej lëng vitaminë, e cila ndikon pozitivisht në lëkurë. Ky produkt është përdorur për të bërë maska, kremra, ushqim që të zbardhet e lëkurës, rinovimin atë, nxisin rigjenerimin më aktive e qelizave.

Interesante, lëng e kungull i njomë mund të përdoret për të luftuar celulitin. Nëse rregullisht pini dhe pini në të njëjtën kohë e përdorin atë si një mjet të jashtëm për masazh dhe fërkim, mund të bëjë lëkurën të butë, të butë dhe i përkulshëm.

Rreptësisht përdorimi i kufizuar i lëng standardet kungull nuk ekziston. Ju mund të pini 100 ml lëng në ditë, ose një litër pije dhe marrjen e të gjitha pronat e saj të dobishme. Por është më mirë për të qëndruar në litër maksimale doza e lëng në ditë, përndryshe ekziston rreziku i shkeljes së metabolizmit me ujë kripë.

Ka contraindications për përdorimin e lëng kungull - kjo është një përkeqësimi i sëmundjeve inflamatore të mëlçisë, veshkave, tëmthit dhe të stomakut dhe sëmundjet Ulçera në fazën akute.