Pronat e dobishme e llambat kripë


Jo shumë kohë më parë ka pasur llambat kripë nuk janë vetëm për objektet dekorimin e brendshëm. Qëllimi i tyre kryesor - për të siguruar efekt shëndetësor dhe për të përmirësuar shëndetin e njeriut. Për shembull, në Romën e lashtë e dinte se kripë mund të ndihmojë në përmirësimin e tretjes dhe normalizimin e metabolizmit, jo vetëm duke e përdorur atë si ushqim. Madje edhe atëherë, kripa ishte një pjesë e shumë mjeteve për kujdesin e trupit. Tani ka mundësi dhe zgjidhje teknologjike të lejuara për të kombinuar me kripë dhe dritë që i dha efekt të papritur pozitiv. Pronat e dobishme e Salt llambat transferimit mund të jetë e gjatë. Për të filluar me, llambë djegur që është brenda një pjesë e kripë kontribuon në ngrohjen e saj. Pra, ka një alokimin e joneve të ngarkuara negativisht, të cilat janë thelbësore për çdo dhomë të gjallë. Nëse llambë nuk është përfshirë, jonet negative zhduket nën ndikimin e nivelit natyrore lagështi.


Fakti që një mjedis i ngarkuar pozitivisht krijon një atmosferë negative. Televizionet e përhershme të punës, kompjutera, përdorimi i telefonave celularë provokuar përzgjedhje të joneve pozitive në mjedis, por kjo nuk është asgjë si rrezatimi elektromagnetik është shumë e dëmshme për shëndetin e njeriut. Pronat e dobishme në pronësi kripën natyrore, shkatërruar valët e këtij rrezatimi, duke e bërë mikroklimë në banesat dhe shtëpitë e favorshme dhe të shëndetshme.
Karakteristika unike llambat kripë janë përdorur për qëllime terapeutike - një efekt ngjyra në sistemin nervor të njeriut. Ky lloj i sesionit ngjyra terapi që çdokush mund të japë veten në shtëpi në çdo kohë. Nëse ju zgjedhin për shtëpinë llambë portokalli, efekti më i dobishëm në vyyavlyatymetsya sistemit nervor, gjendje e mendjes, si dhe puna e veshkave dhe fshikëzës.


Pronat e dobishme e llambat verdhë kripë konsistojnë në stimulimin e pankreasit dhe mëlçisë. Të bardhë hije llambë kripë do të thotë se nuk ka kripë përdorur minerale të tjera, ajo mund të bëjë një dezinfektues i fuqishëm dhe dezinfektimin efekt. Por në qoftë se shtëpia juaj do të punojë hije klorhidrik llambë të kuqe, ajo do të përmirësojë punën e tërë sistemit të qarkullimit të gjakut dhe zemrës.
Hije të ndryshme të llambat kripë për shkak të faktit se në përbërjen e tyre nuk përmban kripë vetëm në formë të pastër dhe përzierje e balte, suva, hidrokarbureve, kuarci dhe anhidritit. Këto komponente të gazta dhe të shpejt të lëshuar në ajër me ngrohje llambë. Përveç kësaj, në llamas pranishëm kripë bromine, selen, jod, kalcium, hekur, zink dhe magnez - janë microelements thelbësore.


Përdor në llambat kripë në shtëpi të rekomanduara për ata që janë të prirur për alergji dhe infeksione të shpeshta të rrugëve të frymëmarrjes. Thithja e joneve kripë efekt pozitiv në sistemin e frymëmarrjes, kështu që për parandalimin e sëmundjeve të tilla, dhe si një trajtojnë shtesë me sëmundje respiratore ekzistuese rekomandohet sa më shpesh të jetë e mundur për të mbajtur dhomën përfshirë një llambë kripë. Mjekët thonë se është arritur për shkak të aeroionization lartë në ambiente të mbyllura, reduktuar rrezikun e astmës dhe të reduktuar sulmet yyazytsirnist e sëmundjes. Ajo është rekomanduar me forcë që të ketë një duhanxhi kripë shtëpi llambë. Ndotur nga tymi duhanit dhe të dekompozimit të produkteve të nikotinës të lehta kanë nevojë për mbrojtje dhe pastrim, të cilat mund të deri në një masë të arrihet duke përdorur llambat me kripë guri.

Përdorni Kristal kripë që drita e këndshme të ngrohtë mbush çdo hapësirë, lejon për të rregulluar sistemin nervor. Çdo të bilancit mendor, depresioni dhe shoku, ndjenjat, dhe madje edhe abuzimi i shkaktuar lëndime të sistemit nervor qendror, hiqet edhe duke përdorur llambat kripë. Dritat e klorurit të natriumit në shtëpinë tuaj për të ndihmuar në lehtësimin e lodhje në qoftë se ju vazhdimisht ndjehen këtë. Llambë mund të jetë ndezur në pushim edhe për të gjithë natën, atëherë ju do të jeni siguruar një gjumë të qetë dhe të thellë dhe pagjumësi për ju përgjithmonë.


Llambë kripë do të forcojë sistemin imunitar, i cili është veçanërisht e rëndësishme gjatë periudhave të shpërthimit të ftohtë e epidemive dhe sëmundjeve infektive. Thithja e kripës çon në presion normal të gjakut, heq swings e tij të mprehtë.
Thithja e joneve kripë jep efekt bamirësi në lëkurë. Vërtetuar se probleme të lëkurës reduktuar në masë të madhe, sepse shëndetin e përgjithshëm përmirësohet. Pronat e dobishme e këtyre ndeshjeve janë manifestuar jo vetëm kur llamba është kthyer më, dhe kripa është ndezur. Nën ndikimin e ajrit dhe nivelit natyrore lagështi të kripës ofron edhe një komponentë të dobishme mjedisore. Dhe ku lagështia është shumë e lartë, siç është e njohur, e formuar myk - rrezikshëm për kërpudhat frymëmarrjes. Të parandaluar rritjen e myk lejojë Kristal kripë, dhe për këtë arsye të pengojë zhvillimin e shumë sëmundjeve.


Salt, e cila është përdorur për prodhim llambat kripë, minuar në disa vende të planetit - vetëm aty ku për shumë shekuj formuar një numër të mjaftueshëm të depozitave të këtij minerali. Në vend të parë është Pakistani, ku depozitat kripë më shumë se e mjaftueshme në malet Himalayan. Burime të tjera të nxjerrjes së kripës dhe është Soledar Donetsk, të cilat janë të njohur për minierat e saj të kripës në botë. Kjo llambë madhësi të vogël mund të organizojmë një seanca terapeutike rreth orën. Me përdorim të rregullt të llambat kripë mund të arrijë këtë efekt, e cila është prodhuar në trup synon dhoma kripë. Ata të pajisur qendrat e specializuara shëndetësore dhe vendpushime, si dhe disa klinika për trajtimin e organeve të frymëmarrjes.