Pronat e dobishme e brendshme termike për njeriun


Si të ngrohtë të brendshme brez i ri ndryshon nga të zakonshme? A ka kërkesa të larta se një grua moderne paraqet në këtë pjesë të veshjet e tij? Nuk janë rroba, e mirë për ju? Cilat janë pronat e dobishme e brendshme termike për njeriun?
Zhvilluesit brendshme termike për njeriun që ai të quajtur "intelektual". A nuk është kjo një ekzagjerim? Kjo është me të vërtetë një formë e "zgjuar" i veshjeve - ajo sërish zgjidh termosberezheniya problemin dhe vlahovыvedenyya. Në çdo indeve ngjitur direkt në lëkurë është një shtresë e ajrit. Ajo, të nxehtë për temperaturën e trupit, na mbron nga të ftohtit. Shtresa e trashë e ajrit të ngrohtë, më të rehatshme ndihemi. Pëlhurë e hollë dhe të lehta thurur ka një brendshme me rezolucion të lartë termike për të mbajtur ngrohtë. Ky efekt ofron microfibre të veçantë, në mes të fibrave të trasha e cila i përshtatet një sasi të madhe të ajrit të nxehtë. Një Llojet e projektuar posaçërisht për temat e detyrueshme ta mbajë atë.Pse, i veshur për të motit, ne ngrijë, Pasi ka luajtur me snowballs ose fëmijën jashtë në rrugë nga dyqani? Fakti është se gjatë ushtrimit të një personi ose një djersitje të ngrohtë dhomë bëhet më intensive. Zhytur në pambuk apo pëlhurë liri, Sweat e zëvendësuar atë me ajër të ngrohtë. Ne kemi trupin e tij triko të ngrohtë dhe të thatë lagësht, shpenzimet këtë energji ekstra. Brendshme funksionale të lirë të disavantazheve të tilla për njeriun - kanavacë tij projektuar në mënyrë të tillë që nuk thithin lagështi, dhe e shtyn atë. Ajo është gjithmonë e thatë.
Lahen termobelъe regjim, i projektuar për pëlhurat delikate. Temperatura e ujit duhet të jetë jo më i lartë se 30 ° C.
Kur zgjedh një pastrues preferojnë pluhur fëmijët larëse dhe gels. Ato nuk përmbajnë komponente kimike agresive dhe të kontribuojë në ruajtjen e pronave të dobishme të brendshme termike.
Asnjëherë mos përdorni removers njollë, zbardhues me klorin dhe nuk i japin rroba të tilla për pastrues të thatë. Conditioners ndaluar gjithashtu - zgjidhjen në sipërfaqen e fibrave, ato të reduktojë efikasitetin e heqjes së lagështisë.

Për produkte të dobishme nuk janë të deformuara, të thatë ato straightened në një sipërfaqe horizontale në temperaturë dhome. Hekurosje Thermolinen kundërindikuar.
Tradicionalisht, ne mendojmë e brendshme veshjeve intime. Parashtesa "termo" nuk ndryshon asgjë? Qëllimi i tij i vetëm - të ngrohtë, duke mbetur i padukshëm për sytë prying?Shumë e hollë, seams sheshtë, mbathje trupi i përshtatet si një lëkurë e dytë dhe krejtësisht i padukshëm nën veshje. Por kjo nuk do të thotë se ajo duhet të fshihen. Shumë modele me dashje origjinale dhe ngjyra artikujve elegant duken si veshjet e përditshme. Për shembull, user-friendly dhe trupi i sofistikuar i pronave të dobishme me neckline femërore shkon mirë me një xhaketë sportive apo triko. Lonhslyv dhe pronat e saj të dobishme - shirt me mëngë të gjata - mund të jetë i veshur me xhinse dhe pantallona. A nuk mbështeten në madhësinë e treguar në etiketë. Para se të keni blerë të gjitha parametrave dhe pronat e brendshme termike, duke u përpjekur për të domosdoshmërisht. Ajo duhet të ulen si një dorezë, por nuk e shtyjnë. Sigurohuni se vula nuk tërheq dore dhe kyçin e këmbës dhe nuk shkelin qarkullimin, dhe seams sheshtë. Nëse keni formë të parregullt dhe një set-copë nuk ju përshtatet, mos u shqetësoni. Në rastin tuaj mund të lartë dhe në fund dhe duhet të marr me shpejtësi - kjo nuk është një problem.


Duhet uteplyatysya qoftë se shumicën e kohës ne kemi shpenzuar në transport dhe dhomë të nxehtë? Jo vetëm nuk është e nevojshme - domosdoshmëri! Në mëngjes ju merrni nga një apartament të ngrohtë dhe të ulen në një makinë të ftohtë, duke qëndruar në pritje të ftohtë për autobusin në mbrëmje, skenar përsëritet. Ndoshta 10-15 minuta shpenzuar në rrugë, dhe ju nuk keni kohë për të ngrirë, por ndryshim i papritur i kushteve të temperaturës në imunitetin e përgjithshëm dhe lokal ul. Kjo krijon uyazyka të favorshme për rritjen e mikroorganizmave patogjene oportune dhe që janë të pranishme në organet riprodhuese të çdo gruaje. Kjo është arsyeja pse tani përkeqësuar sëmundje e grave të tilla si adnexitis, vaginitis, vaginosis.


Mos harroni se parandalimi sëmundjeve gjinekologjike jo vetëm siguron izolimin fund, por të lartë. Shënim: triko, pantallona apo xhinse të kombinuara me triko nuk e zgjidh problemin e thermoregulation dhe nuk shpëton nga hipotermi. Në qoftë se kjo nuk është shumë e ftohtë - nga 0 në 10 C, duke siguruar liri optimal termik për mbrojtjen me fije mëndafshi dhe akrilik. Kur temperatura bie nën -10 C, përdorni triko të ulët poshtë nga Angora lepuri. Ajo është e ngrohtë se flokët e zakonshme dhe ndryshe nga hypoallergenic saj.