Pronat e dobishme e panxhar tavolinë


Shumë perime mund të quhet një qilar të shëndetit. Ata me të drejtë i takon panxhar të pasura me fosfor, kalium dhe elemente të tilla si hekuri, bromine, kobalt, zink dhe bakër gjurmë të ndihmojnë neutralizoj aciditetin dëmshme dhe të tepërta dhe të rregullojë shumë proceseve fiziologjike dhe biokimike në trup.
Ndryshe nga perime të tjera, panxhar akumulon kryesisht natrium në vend e kalciumit, e cila kontribuon në tensionin e lartë të gjakut, koagulimit të gjakut dhe brishtësisë enëve të gjakut dhe për ngurtësinë. Pronat e dobishme e panxhar tavolinë përcaktuar se ai përmban një shumë të kaliumit (25%), i cili rregullon zemrën, dhe me 8% përbëhet nga klorit lidhur organikisht, e cila stimulon lëvizjen në trupin tonë dhe limfatike përkryer pastron mëlçisë, fshikëz fshikëz e tëmthit dhe veshkat.


Përveç kësaj, shëndetin dhe të ushqyerit e duhur janë komponentet thelbësore të tilla si malic, limoni, tartaric dhe acid laktik. Kjo acide organike komplekse ka një efekt pozitiv mbi microflora zorrëve dhe ndihmon pastruar trupin e toksinave. Panxhar për më tepër përmban vitamina të rëndësishme për ne, përkatësisht vitamina, acid nikotine dhe folik, rutin, përmirësimin e elasticitetit të enëve të gjakut dhe mbrojtëse imunitare.
Si pjesë e panxhar dhomë ngrënie është shumë proteina, sheqerna, acide organike dhe kripëra minerale dhe jod. Në këtë drejtim, Pronat e dobishme e panxhar janë përdorur për sëmundjet e gjëndrës tiroide dhe arteriosklerozës.

Megjithatë, në mesin e të gjitha substancave të përmbajtura në betaine panxhar sheqerit përbën një vlerë të veçantë. Ky njeri biologjikisht aktiv përbërës nevojë për metabolizmin normale dhe për të përshpejtuar rritjen. Një Pronat e dobishme e betaine enzimë përcaktohet nga zhvillimin e saj aftësinë të përfshira të tumoreve malinje.

Shumë i dobishëm për shëndetin e njeriut dhe lëng panxhar tryezë. Kjo është pija më e vlefshme për përmirësimin e gjakut dhe formimin e qelizave të kuqe të gjakut. Përveç kësaj, lëng panxhar është përdorur për të ulur presionin e lartë të gjakut gjatë menopauzës, kur çrregullime menstruale. Gjithashtu e dobishme për të përdorur lëng panxhar me Sëmundjet të tilla si atherosclerosis, hipertension, anemi, helmim dhe për rimëkëmbjen e pas pësimit të gripit dhe infeksionet e tjera virale. Nëse të përziera me lëng panxhar me lëng karrote, ju merrni një pije shumë të dobishme për njerëzit që vuajnë nga anemia. Është e rekomanduar për të marrë 1-2 tbsp përpara se të hahet.

Në mjekësinë popullore, ka edhe receta për këtë perime të mrekullueshme. Për shembull, pacientët me diabet janë të rekomanduara për të pirë lëng panxhar dy herë në ditë për një filxhan çerek, dhe presionit të lartë të gjakut - përzierje lëng me mjaltë dhe për të marrë 1 tbsp 4 - 5 herë në ditë.
Përveç kësaj, lëng panxhar mund të shërbejë si një tregues. Ajo i ndihmon të përcaktojë anticancer drejtat të mbrojtjes imune kusht të qenit. Në florën normale të njollat ​​lëng zorrës së trashë urinë, në një rast tjetër, lëng panxhar i jep një ngjyrë të kuqe. Kjo sugjeron se trupi i njeriut nuk është e gjitha e drejtë. Sigurisht, pasi e bëri analiza nuk është dëshmi e sëmundjes. Megjithatë, në qoftë se rezultati do të përsëritet, duhet të shihni një mjek.


Pronat e dobishme e tul panxhar ka kohë që përdoret në plagët inflamacion purulent. Përveç kësaj, një slurry e tillë mund të vihet në ulcerat. Kjo do të ndihmojë në uljen e inflamacionit. Dhe kjo grua nuk përballen me diagnoza të tilla si kanceri i gjirit apo gjirit mund të përdoren kompresa panxharit. Ajo ka qenë prej kohësh mendohet se panxhar - është perimeve më të dobishme për gratë dhe kremra me panxhar të ndihmojë në parandalimin e sëmundjeve të gjirit. Për përgatitjen e tyre, ju keni nevojë për hekura panxhar në rende dhe shtrydh lëng. Pastaj aplikoni si vijon: nata e parë e gjirit duhet të zbatohet garzë ngjyhet në lëng panxhar, natën e dytë - tjetër, i treti - një herë të bëjë locion, pjesa tjetër e katërt mbrapa. Kjo skemë duhet të përsëritet brenda 18 ditëve. Dhe të preventohet duke përdor kremra me lëng panxhar duhet të jetë një herë në vit.

Panxhar nuk mund të mbrojë kundër sëmundjeve të gjirit. Njerëzit të cilët përdoren metodën e përshkruar më sipër, vini re se me ndihmën e presionit të tyre të reduktuar të gjakut, të ndaluar torturimin e dhimbje koke. Sekreti i panxhar të tillë veprimi është se ai përmban stroncium. Ky element gjurmë ka aktivitet antitumor. Rastësisht, është e nevojshme për të theksuar rolin e kësaj perime çudi në luftën kundër onkologji. Besohet se komponimet organike që përbëjnë panxhar janë në gjendje për të ngadalësuar zhvillimin e tumoreve malinje.


Për të mbajtur rrënjë përmban komplekse aty shëndetshëm, ajo nuk duhet të pastrohen. Të mjaftueshme për të tërësisht të larë atë me një sfungjer. Vlim panxhar duhet të jetë jo më shumë se 30 minuta, atëherë ai duhet menjëherë të ftohtë në ujë të ftohtë. Prandaj, ata që duan për të ruajtur dhe përmirësuar shëndetin tuaj, ne rekomandojmë që ju e keni këtë perime çdo ditë. Dhe kështu që nuk lodhem, ju mund të përdorni recetave të dobishme.
• panxhar pure me mollë. Piqem panxhar në furrë dhe fshij pastër. Shto mollë integruar të papërpunuara peeled, sezonin me vajra gjalpë pure, salcë kosi, sheqer dhe ziej 10 minuta.

• panxhar marinuar. Hekura 1 kg panxhar para integruar, pour marinadë (1 lugë gjelle sheqer, një gjysmë gotë me ujë, vaj vegjetal dhe uthull 9-%) të vluar, thith 30 minuta. Para se të shërbejnë, shtoni hudhër, panxhar dhe arre.