Pronat e dobishme Stews dhe enët pjekur


Ne shpesh dëgjojmë se ju nuk mund të skuqura ushqime duhet të valoj atë, kuzhinier apo piqem. Por kjo është e vërtetë skuqur vetëm ushqim i dëmshëm për shëndetin. Kështu, metodat alternative të gatim enët e ndryshme janë zjarri dhe pjekje. Në këtë artikull ne do të flasim në lidhje me pronat e dobishme e pjatave pjekur dhe të zier.
Së pari, le të flasim për pjekje. Kjo metodë e gatimit është më i vjetër. Sot, kjo metodë e përgatitjes jo më pak është e popullarizuar. Për pjekje përdorni gazit dhe furrat elektrike, Grills dhe pajisje të tjera mrekulli. Natyra mund të piqem në qymyr të ndezur. Gjatë pjekje shërbejnë formuar artë, kore shijshme.


Për pjekje përshtaten pothuajse të gjitha ushqimet. Megjithatë, ajo është e mirë për të piqem mish, mish pule, peshk dhe perime. Për çdo produkt apo ngrënies duhet të vënë temperaturën individuale. Ju duhet të bëni të sigurtë që gjellë ishte para, por në të njëjtën kohë dhe nuk overdried. Nëse ndonjë gjellë në furrë teproj humbasin juiciness, dhe kështu humbasin shijen e saj.

Për pjekje mishi ose peshku mund të përdorni fletë metalike gatimi. Në sajë të produktit ruan juiciness e saj, shije dhe aroma. Ajo mund të blihen në pothuajse çdo supermarket. Në letër të përgatitur enët e ndryshme shijshme: patate me djathë dhe proshutë, mish pule me qepë dhe karrota, peshk me limon, qepë dhe erëza. Para se të dërgoni gjellë në furrë duhet të përfundoi mirë në letër varaku, ky produkt duhet të vihet në mes të nxjerr në pah dhe të mbyllë skajet disa herë për të mos dalë të lëngshme. Vыtekshaya të lëngshme do të krijojë një shqetësim, për shembull, ajo do të digjen në furrë.

Perimet në letër do të jetë gati në 15-20 minuta pule peshk 30-40 40-50. Mish është përgatitur në furrë me petë në pak më shumë se një orë. Para se të produkteve të pjekjes nevojë për të larë, e thatë, kripë dhe piper dhe shtoni përbërësit e nevojshme në përputhje me recetë.
Pronat e dobishme e ushqimeve të pjekura në furrë është se ai ruan shijen e saj natyrore dhe aroma. Ka ende pothuajse të gjitha ushqyesve dhe shpërndaj lëng. Kore e formuar gjatë pjekjes, ndryshon nga të mbuluar, e cila është formuar kur tiganisje që përmban carcinogens. Enët dobishme pjekur do të jenë njerëz që duan të humbin peshë, sepse ata mund të gatuaj krejtësisht pa vaj. Në parim, ushqim i tillë do të përfitojnë njerëzit të cilët kujdesen për shëndetin e tyre.


Ushqim pjekur mund të bartin rrezikun. Në temperatura të larta, yndyrë të përfshira në produkt mund të dalë dhe të djegur, duke formuar carcinogens. Më pak pula si dhe për fikjen se në çdo ngrohjes trajtimin e produkteve të humbasin vitaminat e tyre dhe minerale. Por gjatë gjithë kohës për të ngrënë perime të papërpunuara dhe fruta gjithashtu nuk do të. Prandaj, ju duhet të hani një shumëllojshmëri ushqimesh të freskëta dhe ushqime të përgatitura në mënyra të ndryshme.
Një tjetër metodë e zakonshme e përgatitjes së ushqimit - zjarr. Zierje të thotë gatim nën kapuç. Në procesin e shuarje lëng dhe vaj të përdorur. Shuar mund të pothuajse të gjithë peshku ushqim, mish dhe perime. Mbani nevojë drejtë, sepse ka disa rregulla: ju ziej rreth ngrohjes ulët, të mbuluara, perimet duhet të jetë prerë në copa e pjesë të barabarta për të përgatitur në mënyrë të barabartë pjatë. Për shuarje mund të përdorni ujë, salcat, broths.

Më e zakonshme merak merak perime. Perimet duhet të shtohet në rend të saktë për të filluar shuarjen nevojën e atyre perimeve që janë gatuar më shumë se kushdo në fund ju dëshironi të shtoni perimet që kërkojnë shumë pak kohë për t'u përgatitur.

Stews kanë shumë prona të dobishme. Kjo metodë e gatimit është më e zakonshme dhe më të butë. Shuarjen ndryshe gatim ruan më shumë vitamina dhe minerale të përfshira në ushqim. Disavantazhet Stews janë të njëjta si në enët e tjera ishin të trajtimit të ngrohjes. Nëse rregullisht hani vetëm ushqime të përpunuara termikisht mund të pengojë lëvizshmëri zorrëve dhe prishin microflora zorrëve. Ushqimi më i dobishëm është ushqime natyrale dhe të ngrohjes-trajtuar, perime, fruta, arra, etj