Pronat e dobishme e panxhar kuqe


Kur zgjedh ushqime të shëndetshme që përmbajnë më ushqyesve dhe mund të kënaqur jo vetëm, por edhe të jetë kënaqësi, panxhar kuqe modeste qëndrojnë mënjanë, duke pritur nga ana e tyre. Pra, pa të gatuaj supë e kuqe, sallatë dhe nuk përgatisë një harengë detyrueshëm gala nën një pallto lesh. Por rrallë është pronar i referohet kësaj perime çdo ditë. Si marrjen e zakonshme të Burachki? Por kjo thjeshtësia është mashtruese. Njerëz të ditur e quajnë rrënjë lokale xhensen. Dhe çfarë është, për pronat e dobishme e panxharit të kuq.


Panxhar Biografi filloi në Babiloni më shumë se 3 mijë vjet më parë, dhe "e madhe-gjyshja" e bashkëkohore ynë përbëhej vetëm nga gjethet dhe përdoren ekskluzivisht për salads. Panxhar egra fletë mund të ende gjendet në brigjet e Detit të Zi dhe Detit Kaspik, Iran dhe Mesdheut. Tashmë në shekullin e XVI në panxhar kuqe është konsideruar një ushqim lëndë pas lakër është bërë kulturë më të njohura dhe të zakonshme. Pse rrënjë të dua? Është shumë e thjeshtë. Njerëzit të vlerësuarat Natyra përputhje të kulturës: i thjeshtë, me kujdesin e duhur do të japë të ngurta, diversifies ushqim. Shkëlqyer mbajtur të gjithë dimrit. Dhe së shpejti gjetur dhe shërimin pronat e bimëve që forcoi pozitën e panxharit të kuq për gjithnjë.


Panxhar përmban saharoze, fibra, pektin, acide organike, vitamina C, B, PP, acid folik dhe Pantothenic, dhe kalium, fosfor, kalcium, natrium, klor, hekur, zink. Jod dhe të tjera elementët gjurmë të dobishme dhe mineralet janë gjetur në komponimet panxhar alkaline, kështu që është e mirë ekuilibrave ekuilibrin acid-bazë në përdorimin e mishit dhe peshkut, të cilat përmbajnë një shumë të komponimeve acid. Një panxhar shumë të vlefshme cilësi - një përmbajtje të lartë të vitaminave E, e cila e rrit elasticitetin e enëve të gjakut, pengon hemorragji të brendshme. Me interes të veçantë është gjetur në rrënjët dhe lë Betaine, emri i të cilit rrjedh nga emri i panxhar latine "beta". Betaine - një përbërës të veçantë: nxit thithjen e proteinave, ul presionin e gjakut, përmirëson metabolizmin yndyrë dhe është parandalimin e arteriosklerozës.


Në aciditet të ulët stomakut është përdorur drogë farmaceutike - hydrochloride betaine (atsydol), i cili është edhe në gjendje të pengojnë rritjen e qelizave të kancerit! Dhe në panxhar zbuluar vitaminë II, e cila përshpejton shërimin ulçerë dhe ka anti efekt sklerotike dhe anti-alergjik, përmirëson metabolizmin e kolesterolit. Deri kohët e fundit besohej se kjo vitaminë është gjetur vetëm në lakër.

Lë panxhar është gjithashtu e dobishme: ato përmbajnë glycosides quercetin, kemferola, hlorhenovuyu dhe acid kafe, dhe fara - kumarin. Shkrimet e Hipokratit panxhar referuara si agjent për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Është e dobishme për hipertension, rregullon vaskulare tonin dhe pengon formimin e mpiksjen e gjakut, A pronat dobësimit, heq lëngjeve të tepërta nga trupi dhe përmirëson ndjenjë gut e mbipopullimit dhe përmirëson traktin gastrointestinal. Panxhar gjithashtu ka aftësinë për të burgosur dhe nxjerr kolesterol, kripëra të metaleve të rënda - merkur, plumb, kallaj, dhe substancave të tjera toksike.


Në mjekët e lashtë Rus popullore rekomanduar për të përdorur lëng panxhar me mjaltë për të ndaluar gjakderdhje, resorption e tumoreve, trajtimin e sëmundjeve të mushkërive dhe si një ilaç për dhimbje koke në një presion të ngritur. Panxhar me mjaltë aplikuar për të tumoreve për zbutjen e tyre, e përdorur për të reduktuar dhimbje dhëmbi, dhe lëng janë varrosur në hundë me një të ftohtë. Mendohet se ajo permban komponimet pengojne rritjen e tumoreve malinje. Nga rruga, përdorimi i lëng panxhar mund të shërbejë si një tregues i gjendjes së shëndetit të veshkave dhe traktit gastrointestinal. Në qoftë se këto organe janë microflora të shëndetshme dhe normale zorrëve, lëng njollat ​​urinë. Përndryshe ai bëhet ngjyrë purpur, e cila është një sinjal: është koha për të bërë shëndetin!