Ushtrime të dobishme për muskujt fytyrë


Sot palestër - nuk është vetëm një grup i ushtrimeve mund të rregullojë formën dhe të zvogëlojë sasinë e pjesëve të veçanta të trupit. Askush nuk vënë re siç ishte e gjithë filozofia e palestër për ata shikuar pamjen e tyre dhe duan të qëndrojnë të shëndetshme. Përparim i madh në kulturën fizike janë zhvilluar ushtrime të dobishme për muskujt e fytyrës. Teknika të ngjashme qenë prej kohësh të njohura në vendet e zhvilluara, dhe ne kemi deri më tani vetëm të fitojë një vend në procesin e përgjithshëm të trajnimit dhe në klubet sportive prestigjioze.
Një grup i ushtrimeve për muskujt e fytyrës ka disa avantazhe. Së pari, ajo shmang një operacioni për korrigjim dhe shtrëngimi lëkurës. Së dyti, ai është i sigurt për të gjithë, dhe së treti, i jep efikasitet të lartë me minimale kaluar kohë dhe kërkon investime të mëdha. Palestër për muskujt e fytyrës mund të bëni në shtëpi, kjo do të kërkonte dhjetë deri në pesëmbëdhjetë minuta të kohës së lirë dhe një dëshirë për të bërë më tërheqëse.


Personi - është ajo që ata e shohin të huaj kur u takuar me personin e parë. E atyre manifestimeve, të cilat ishin në fytyrë mund të gjykohet se si një person ha si të kujdesen për veten e tyre si një mënyrë jetese të shëndetshme shpesh është nën stres dhe frustrim. Emocionet negative janë në gjendje për të lënë gjurmët e tyre në fytyrë, nga të cilat, për fat të mirë, ka ushtrime të dobishme.
Para ushtrimit, do të përpiqen për t'u çlodhur, të ulen në një vend të rehatshëm përfshijnë muzikë, duke vepruar mbi ju soothingly. Paramendoni tashmë në mend se lëkura juaj bëhet rrudhat e qetë gradualisht zhduken. Gjendja e mëparshme është shumë i rëndësishëm në ushtrimet inxhinierike.


Ushtrime për zonën ballin
Kujdes duhet absolutisht çdo fushë të një personi. Ushtrime të dobishme për ballë mund të shpëtoj prej rrudhave që shfaqen në pjesën e saj të mesme dhe në mes të vetullave. Vendi gishtat e indeksit mësipërme vetullat dhe të përpiqen për të tërhequr vetullat poshtë. Një person duhet të jetë i ngushtë, por jo të rrudhur. Çdo përpjekje duhet të vazhdojnë për 5-10 sekonda, duke përfunduar vetëm dhjetë repetitions. Për ballin e tij dhe të dobishme vetullat vetëm duke nxitur, ju doni për të përsëritur njëqind herë me një ritëm të shpejtë.


Ushtrime për sytë
Për të forcuar muskujt dhe do të forcojë lëkurën rreth syve, ndiqni këto ushtrime të dobishme. Mbyll sytë tuaj fort, duke përsëritur atë njëqind herë ritëm të shpejtë. Pas ushtrimit që ju mund të ndjehen të ngrohjes - kjo do të thotë se keni arritur për të provokuar një nxitojnë të gjakut, dhe promovon oxygenation e indeve dhe qelizave rreth syve.
Shtypni pjesën e poshtme të palme në zonën rreth syve, të quajtur "këmbët gjeli", dmth buzë e jashtme. Shumë shtytje, të përpiqen për të fort të mbyllë sytë tuaj të paktën 50-60 herë.


Ushtrime për rajonin nasolabial
Rreth gojës dhe hundës janë formuar shpesh rrudhat dhe lëkura duket saggy dhe palakueshëm. Për të zgjidhur këtë problem, shumë hundë smorschyte. Kjo vuri duart mbi vetullat e tij, duke u përpjekur për të kontrolluar që ato të mos lëvizin gjatë ushtrimit. Kjo do të përqendrohen si duhet dhe kemi nevojë për të përdorur muskujt pranë hundës. Përsëriteni wrinkling e hundës për njëqind herë.
Vendi shuplakat në zonën e sipërme faqe, të shtyjë me forcë. Mundohuni të buzëqeshni sa më shumë të jetë e mundur, duke lënë gojën të mbyllur. Hunda duhet të jetë pak namorschytsya, por duhet të parandalojë shuplakat lëvizjet lëkurë mbi cheeks.


Ushtrimet Faqe
Ushtrime të dobishme për të mundësuar të shtrënguar lëkurën cheeks dhe të bëjnë lëkurën më elastike. Përfitime të mëdha sjell muskujt e fytyrës pas ushtrimit: tërheqë buzët sikur vyyazykaty si shkronjës "o", në këtë pozicion duhet të përpiqet të portretizojë buzëqeshje. Të ndjehen si në këtë moment shtrëngoni muskujt në cheeks. A dhjetë repetitions, ndihen muskujt ngrohur deri, dhe se gjaku ka rrodhi në këto vende.
Type në gojën ujë, përpiqen të migrojnë atë nga një faqe në reps të tjera që ju mund të bëni sa më shumë që ju thith. Ajo mund të kryhet lehtësisht gjatë larja, dhe përsëritja e mëngjes dhe në mbrëmje, rezultati nuk do të presë gjatë.


Ushtrime për të gojës
Për të hequr rrudhat rreth buzët, bëni ushtrimin e mëposhtëm. Në gojë është e nevojshme për të vënë dy gishtat aq thellë se ajo ishte e rehatshme. Shtyjnë gishtat në të dy anët, qoshet e gojës duhet më tepër shtrydh gishtat, duke mos lejuar atyre razdvynutsya. Ushtrimet janë kryer në tri versione. Në fillim gishtat janë po aq të gojës, e dyta - në 45 gradë deri në të tretë - në 45 gradë në rënie.

Ushtrime për mjekër
Siç e dini, problemi i mjekër të dyfishtë Haunts çdo sekondë. Të shpëtoj prej tij mund të jetë në qoftë se ju bëni në të gjitha ushtrim të thjeshtë dhe shumë të dobishme.

Hedhur kokën tuaj, provoni të kërkoni dhe mbrapa. Buza më të ulët duhet të mbulojë të lartë, dhe ju do të ndjeni muskujt si të tensionuara në mjekër. Ngadalë dhe butësisht të kthehet kokën tuaj majtë dhe të djathtë, të përsëritur disa herë.
Ulen në tryezë, të vënë në bërryla e tij dhe mjekër të ligët mbi pëllëmbët. Në këtë pozicion, do të përpiqen për të hapur gojën sa më e gjerë, duart duke krijuar rezistencë. Kryen 15-20 repetitions.
Push qafën tuaj dhe mjekër, duke u përpjekur për të shtyrë kokën përpara. Supet dhe ju mund të arrijnë mbrapa. Do të ndjeni tensionin në muskujt e mjekër. Repetitions e tilla për të kryer të njëzet.

Ky grup i thjeshtë por shumë efektive e ushtrime për muskujt e fytyrës jo vetëm që do të bëjë një përshtatje person dhe tërheqëse, por edhe të përmirësojë qarkullimin e gjakut në indet. Kjo përmirëson ngjyrën, përmirësuar elasticitetin e saj dhe silkiness. Gjëja kryesore në këto ushtrime - ndjekin rregullsinë dhe të përpiqen për të i kushtoj vëmendje të tyre të paktën dy ose tri herë në javë. Ushtrimet mund të kryhet në çdo vend, shikuar televizor, duke marrë një dush. Try it dhe të shohin faysfytnesa përfitimit sot!