Dobishme për ullinjtë e pronave


Pothuajse të gjithë e di se ullinjtë janë shumë të dobishme për trupin e përmbajtjes së lartë të vitaminave të ndryshme dhe elemente të dobishme gjurmë. Në mënyrë të ngjashme, vaj ulliri ka shumë prona të dobishme, në krahasim me çdo vajrat e tjera bimore. Gatim rregullt me ​​vaj ulliri dhe ullinj me një ndihmë të ruajtur bukurinë, rininë, dhe më e rëndësishmja, shëndetin. Në këtë artikull ju do të mësojnë në lidhje me pronat e dobishme për trupin e ullinjve.
Prodhimi i naftës - një pemë me gjelbërim të përjetshëm ose shkurre, deri në dhjetë metra, ullirit të familjes. Frutat e naftës - drupe ovale, jeshile të errët, me kocka të forta dhe tul mishi rreth fara.


Ulliri - një fjalë që është përdorur vetëm në të tjera e quajnë këto fruta ullinj. Ullinjtë janë korrur papjekur, shumë e gjelbër (kjo është ulliri natyral). Ullinj jeshil janë shije shumë të hidhur, kështu që të hahet ata duhet të zhytem 6 deri 12 muaj. Sigurisht, prodhuesit të mëdha nuk mund të kalojnë sa më shumë kohë për të hequr qafe hidhërim, duke përdorur alkali kaustike. Për ullinj çelikut zeza, kultivuar Gluconate hekuri (E579). Kjo është arsyeja pse një marinadë e ullinjve ngjyra e ndryshkut, natyrisht, nuk duhet të përdorin atë.


Përbërja dhe Pronat e dobishme e ullinj.
Vajra frutash përfshijnë vaj perimesh, e cila është e pasur me vitamina, acide yndyrore polyunsaturated dhe elemente të tilla si fosfor, kalium, kalcium, squfur, hekur, mangan, bakër dhe shumë gjurmë. Ullinj ndihmojnë në trajtimin e semundjeve te sistemit muskulor, për shembull, ata janë të dobishme në artriti, osteokondroza, përdhes.
Gjithashtu, ullinjtë janë të mira për të gjëndrës tiroide, veshkave dhe sistemit respirator. Nëse një person pereyila të shëndetshëm, ullinj të ndihmojë për të përballuar me peshën e stomakut, mëlçisë dhe të përmirësojë përshpejtojë procesin e tretjen një vakt të rëndë. Disa shkencëtarë thonë se në qoftë se ju rregullisht hani ullinj, rreziku i tumoreve malinje e indeve të ndryshme dhe organeve të zvogëlohet.


Ka disa lloje të ndryshme të ullinjve, secili ka vetitë e tij unike ushqyese dhe të dobishme.
Për shembull, ullinjtë e zezë përmbajnë shumë hekur dhe më pak kripë, ndërsa numri i kalorive që ata kanë më pak se gjelbër zakonshëm.
Varieteteve të ullinjve Mansanylya (Manzanilla) më të pasur në vitaminë E, por më shumë kripë, dhe varieteteve të ullirit Ohyblanka (Hojiblanca) përmbajnë shumë më e dobishme fibra se varieteteve të tjera.

Vaji i ullirit dhe frutat, jo vetëm produkt unik dietetike. Që nga kohët e lashta, vaj dhe fruti i pemës, nëpërmjet pronave të dobishme të përdorura për trajtimin e shumë sëmundjeve.

Efekti pozitiv i ullinjve në indet e përbashkët mund të shpjegohet përmbajtje mjaft të lartë të vitaminave C dhe E, këto vitamina janë antioksidantë të fuqishëm. Dhe në nyjet e pacientëve është një akumulim i fuqishëm i radikaleve të lira në figurën e trupit të njerëzve të sëmurë në dyqind herë më e lartë se në trup të shëndoshë. Vitaminat janë, të cilat përmbajnë ullinj dhe vaj ulliri, të ndihmuar në mbrojtjen e membranave qelizore dhe qelizat qelqor kërc indet periarticular nga efektet e dëmshme dhe të dëmshme të radikaleve të lira. Gjithashtu, vitamina E mbron trupin nga proceset oksidativ ndihmon për të ruajtur të rinjtë.


Ullinj përmbajnë sasi të mëdha të acideve yndyrore polyunsaturated. Acid yndyror polyunsaturated ndihmë të madhe me procese të ndryshme inflamatore, por ata të reduktuar ënjtje dhe për të zvogëluar dhimbjet në mënyrë të konsiderueshme të përbashkët përflakur.
Mangan përfshira në ullinjve, vetëm organizmi ynë për të punuar si duhet indeve lidhës, pasi ajo rregullon ton muskujt tonë, është i përfshirë në hlyukozamynohlykana sintezë, e cila nga ana e tij është thjesht i domosdoshëm në procesin e rimëkëmbjes (rigjenerim) qelizat kërc kyçeve.

Në ullinj përmban një shumë e kalciumit, e cila është e nevojshme për të forcuar indeve të eshtrave të trupit, dhe për të formuar nyjeve.

Këshillë për humbjen e peshës nëse çdo mëngjes në një stomak bosh për të ngrënë ose pirë 8-10 Ullinjve 1 lugë mrekulli vaj ulliri, pesha e juaj do të ulet. Ne të gjithë e dimë se si të qenit mbipeshë është e keqe për të gjithë trupin, në mënyrë të veçantë, e bën atë tendosje të panevojshme në shpinë dhe nyje, duke shkaktuar sëmundje të ndryshme.

Kufizimet në përdorimin e ullinjve.
Prindërit, mos harroni se fëmijët e moshës 6-7 vjet duhet të japin vetëm ullinjtë vuri përballë dhe me shumë kujdes, në sasi të vogla, si metoda e ullinjve përgatitur mund të shkaktojnë alergji në fëmijët.

Njerëzit me tension të lartë dhe ënjtje mund të hani një ditë më shumë se 30-50 copa të frutave si ullinj marinuar përmbajnë shumë kripë, dhe kjo mund të zvogëlojë efektin e barnave kundër presionit të lartë të gjakut dhe të shkaktojë ënjtje.
Gjithashtu, ju duhet të mbani mend se ullinjtë gjithashtu përmbajnë shumë yndyrë, kështu që përdorin këto fruta të jetë i kufizuar për njerëzit me trashje, diabeti dhe në acarimin e sëmundjeve të traktit gastrointestinal, të tilla si gastrit, sëmundje peptike dhe pancreatitis.