Sweeteners të dobishme për njeriun


Gjithkush e di se sheqeri është e dëmshme, për shkak të faktit se një molekulë e glukozës formuar dy molekulave yndyrë, dhe në qoftë se personi nuk është i angazhuar në stërvitje fizike, kjo yndyrë është ruajtur në trupin e tij dhe më pas ka një efekt negativ në të gjitha organet.
Prandaj, ju duhet të hani të gjitha zëvendësues të sheqerit janë të dobishme për një person në lidhje me sheqer ndikon negativisht pankreasit, si ajo fillon duke punuar me kapacitet të plotë, e cila çon në diabet sëmundjes. Përveç sheqerit ndikon negativisht në sistemin kardiovaskular dhe jo çuditërisht, sheqer quhet "vdekja e bardhë".


Ajo që ne e quajmë sheqeri është me të vërtetë një karbohidrate ose sucrose, një disakarid i përkasin, por ka edhe monosaccharides, është lactose, dhe është gjetur në produktet e qumështit, përndryshe ajo quhet laktozë.
Sweeteners të dobishme për njerëzit, të pranishëm në të gjitha frutave dhe manaferrat ëmbël, dhe ato përmbajnë sweeteners, fruktoza, e cila përdoret në ushqim në formë të sheqerit diete, dhe ajo është quajtur sheqer rrushi, është gjithashtu një polysaccharide është niseshte dhe fibra.

Të gjitha karbohidratet në trup të kryejë funksionin e energjisë, ata shpejt të ndarë dhe të dorëzohen në qelizë me shpejtësi të lartë, dhe duke pasur parasysh se truri nuk mund të ekzistojë pa glukozës më shumë se 3 sekonda, ju mund të imagjinoni rolin e sheqerit në trupin tonë.

Megjithatë, se sheqeri ishte në një kafaz, ai duhet të merren atje "bartës" - hormonin insulinë, e cila është prodhuar nga pankreasi.
Megjithatë, konsumi i sheqerit mund të sjellë pasoja më të prekshme negative është kur kemi absorbuar sheqer në sasi të mëdha, dhe ajo fillon të qarkullojnë në gjak, duke ruajtur një nivel të lartë glycemic, e cila kërkon sasi të mëdha të insulinës. Qelizat fillojnë të mësohen me sheqer dhe nuk i përgjigjen insulinës në gjak, sikur mësuar me nivelin më të lartë. Prandaj, zhvillimin e diabetit të tipit të dytë.


Përveç kësaj, sheqer dëmtimi mund të ndodhë ndryshe kur gjaku është gjithmonë përmbajtje të lartë të sheqerit, pankreasi redukton prodhimin e insulinës, dhe në këtë rast fillon të zhvilluar diabet tipi i parë, edhe pse në thelb diabetit mund të jetë në inflamacion dhe dëmtim të pankreasit.
Nëse trupi është vazhdimisht e pranishme sasi të mëdha të sheqerit, pastaj fillojnë të enëve të gjakut të dëmtuara - arteriet dhe mur të dëmtuara bëhet një "objektiv" për formimin e pllakës aterosklerotike, në mënyrë të thellë në muret e enëve të gjakut fillon për të grumbulluar kolesterolin. Kjo mund të jetë e kolesterolit në trup, dhe nuk u rrit, megjithatë, ajo formon pllaka që ndërhyjnë me rrjedhjen e gjakut dhe një gjendje tjetër që quhet atherosclerosis, dhe për këtë arsye mund të jetë i prishur qarkullimin e gjakut të trurit, e cila përfundon një goditje apo sulm në zemër.


Të gjitha zëvendësues të sheqerit janë të dobishme për njerëzit që gjenden në mjaltë, kjo është për shkak të faktit se mjalti përmban një sheqer natyror është fruktoza dhe glukozë dhe mjaltë jep një efekt tonik në të gjithë trupin, mjalti përmban qindra e substancave të ndryshme, duke përfshirë vitamina, minerale, amino acidet esenciale, të ndikojë pozitivisht në gjithë trupin. Sweeteners të dobishme për njerëzit në formën e fruktoza, agave përmban, ajo ka në thelb përbërjen, dhe shurup misri, agave, por ka një indeks të ulët glycemic, kështu që është treguar për pacientët me diabet.

Përveç kësaj agave përmban antyhlyukozydы se forma эlyudyn ndarjen dhe sheqer - Arabinose që janë tërhequr në mënyrë të përkryer nga lëngu trupit, të mirë-shërimin e plagëve, dhe është një antioxidant, e cila mundëson për të parandaluar kancerin e gjirit.

Sweeteners dobishme për njerëzit pëllëmbë janë, në formën e sheqerit pëllëmbë.
Sheqer Palyazykay mund të zëvendësojë sheqerit panxhar tonë, për shkak të faktit se ajo ka një indeks të ulët glycemic, dhe shije është ndjerë shije niseshte, por nuk kokosit shfrenuar, përveç palyazytsiy përmbajnë sheqer, vitamina dhe minerale.

Sweeteners plotë janë kallam, si kallam sheqeri dhe panxhar ndryshon nga, ngjyra e parë, dhe së dyti ajo ka një shumë të elementeve gjurmë të tilla si zink, natrium, fosfor, kalcium, magnez, hekur, kalium dhe vitamina B B dhe panxhar sheqeri kallam është shumë më mirë, por shumë të hani ato nuk është i rekomanduar.

Përdorimi i shurup misri është shumë e zakonshme në SHBA, ai është vlerësuar për përmbajtjen e saj të lartë fruktoza, e cila është e kundërta e glukozës, por problemi është se kur përdorni shurup tryhlytsyrydov rritur nivelet në gjak të njerëzve, dhe kjo çon në trashje dhe sëmundje të zemrës.

Shurup misri mund të hahet në sasi të vogla të cilat nuk dëmtojnë trupin. Duke marrë parasysh çështjen e zëvendësimit të panxhar sheqerit nga sheqerna të tjera, mund të konkludohet se është e mundur për të ngrënë sheqerna të tjera, por nuk merrni me pasion jo për të fituar peshë dhe të marrë sëmundje të sëmurë vaskulare.
Atje sweeteners në formën e sakarinë, dhe ai është një sheqer diabetik 450 herë ëmbël se sheqeri, është në dispozicion në formë tabletash, por ju mund të hani jo më shumë se 3-4 tableta në ditë, në doza të mëdha, kjo mund të shkaktojë tumore kanceroze.


Gjithashtu sweeteners mund të jetë në formën suklamata, kjo është një lëng, tableta dhe ajo është e përbërë nga cyclamate natriumi dhe sakarinë natriumi. Suklamat ëmbël se sheqeri më shumë se 30 herë, por përdorimi i saj mund të shkaktojë sëmundje të lëkurës.
Zëvendësues të sheqerit mund të quhet aspartame, ajo përbëhet nga 2 aminoacidet, dhe është fenylalanynovaya acid asparhynovaya, por ky zëvendësim sheqer shije e ëmbël mund të zhduken kur të nxehtë.
Nga sweeteners përfshijnë ksilitol, sorbitol, përdoret në diabetit tip II, dhe obeziteti, doza ditore nuk duhet të kalojë '50