Pronat e dobishme dhe terapeutike e lëng lakër


Lëngje perime janë konsideruar, edhe pse jo shumë i ushqyeshëm, por ushqim shumë kalori. Empirikisht, studiuesit gjetën se mbushje më të shpejtë dhe efektiv i mineraleve të dobishme të trupit, është përdorimi i lëng shtrydhur nga fruta të freskëta dhe perime. Në lëngje ata janë lehtësisht të tretshëm formë, kështu që menjëherë pas konsumojnë pije shëndetësore, të hyjë në qelizat. Kjo metodë e konsumit të ushqyesve nuk është vetëm parandaluese, por në disa raste trajtim. Në këtë artikull ju do të mësojnë të gjitha vetitë e dobishme dhe shëruese të lëng lakër.


Para se të marrë "jetëdhënës ujë" duhet të mësojnë në lidhje me pronat e dobishme dhe efektet e mundshme mbi trupin e burimit perimeve. Kjo është në lidhje me lakër.
Pronat, lakër është shumë e ngjashme me homologët e tyre - brokoli, lulelakër Savojës, dhe të tjerët. Në popull është quajtur "mbretëresha e kopshtit". Ajo është e ruajtur mirë dhe pothuajse nuk humbasin pronat e saj të dobishme. Ushqimi lakër, ndihmon me përdhes, i poshtër dhe anemi. Saj "nuk më pëlqen" Staphylococcus aureus, bacile tuberkulozi dhe shumë mikrobe të tjera. Si një mjet të jashtëm të trajtimit, lë lakër janë përdorur për gjiri bruising, ënjtje, vula, plagë shëruese.


Përbërja e lëng lakër
Lëng Vychavlyuyutsya nga pothuajse të gjitha frutat. Si çdo perime pajisur me pronat, lëng është gjithashtu pronar i tyre.
Lëng lakër është një nga ushqimet më të dobishme dhe të shëndetit. Mastering disa minuta, ajo saturates trupin me substancat e nevojshme, në mesin e cila nitrogjen, hidrogjen, jod, hekur, kaliumit, kalciumit, oksigjeni, silikon, magnez, manganez, natrium, squfur, fosfor, fluori, klori. Përbërja mbresëlënëse. Dhe më e rëndësishmja, të gjitha këto substanca të nevojshme nga trupi, i përfshirë kështu në proceset jetësore.

Gourmets lakër lëng të përziera me lëng shegë ose limoni, shtoni mjaltin, piper i kuq, i cili i jep jo vetëm një shije të veçantë, por gjithashtu rrit vetitë e dobishme dhe medicinale.
Një avantazh i rëndësishëm është se lëng lakër, e cila të përballojë për të pirë mund të jetë pothuajse çdokush, si lakër takon kategorisë së perimeve ekzotike dhe të shtrenjta.

Pronat e dobishme dhe terapeutike e lëng lakër
Në lëng lakër përmban një sasi të mjaftueshme të vitaminës U, i cili siguron "efekt antiulcer, dhe për këtë arsye e dobishme në sëmundje të tilla si kolit ulcerative, cholecystitis, gastrit me aciditet të ulët.

Nuk ka asgjë për t'u habitur në përdorimin e lëng, ushqyesve të pasur që ndikon pozitivisht lëkurën, përmirësimin e çehre dhe dhëmbëve të shëndetshëm, smalt zaravnyvaya.
Vlera e veçantë e lëng lakër mund të konsiderohet si një pjesë e përmbajtjes së lartë të squfurit, klorit dhe jod. Ndërveprimi i këtyre substancave ka një efekt pozitiv në traktin gastrointestinal, forcon flokët dhe thonjtë, përmirëson lëkurës, duke e lënë atë të pastër dhe të qetë.
Koktej me lakër dhe lëng karrote është udhëheqës në numrin e vitaminës C, dhe është e rekomanduar si një profilaktik në trajtimin e beriberi dhe poshtër.

Fresh lëng lakër me mjaltë, shumë i mirë për kollitet, pasi ajo lehtëson largimin e mukusit dhe për të eleminuar ngjirur. Ajo gjithashtu ka anti-inflamator dhe antiseptik.
Ajo është përdorur për konstipacionit, tumoreve, verdhëz, sëmundjeve të shpretkës.
Si para matur ndërsa dehur, një person i jepni lëng lakër gatuar me sheqer.
Është e rëndësishme të dini se kur gatuar, substanca më të dobishme të shkatërruara, dhe të reduktuar shëndetin dhe efekt terapeutik në këtë mënyrë. Për të shmangur humbjen e këtyre substancave, preferojnë lakër të freskët apo i gatuar me lëng e saj.


Features lëng lakër
Shumë njerëz me lakër të hahet apo gazrave të tij lëng prodhohet. Kjo është për shkak të faktit se ushqimi mbetjet decomposing lëng lakër nuk përpunuar plotësisht, janë depozituar në muret e zorrëve. Për të shmangur këto simptoma duke përdorur enemas, të cilat jo vetëm që heq gazra, por edhe të pastruar zorrët nga produktet e kalbjes që shkaktojnë ato.
Në qoftë se ju përdorni lëng lakër të ju pengon një sasi e madhe e gazit, atëherë provoni Këshillin e ardhshëm. Set aside për 2-3 javë të përdorimit lëng lakër dhe ta zëvendësojë atë me një karotë. Çdo ditë gjatë kësaj kohe këndojnë një përzierje e lëng karrote ose lëng karrote dhe lëng spinaq. Në këtë ditë të bëjë pastrimin enemas.

Lëng lakër mund të quhet një katalizator, sepse nëse zorrët absorbuar atë mirë, kjo është një pastrues të shkëlqyer dhe përmirëson metabolizmin. Sidomos vërehet qartë në trashje, kur pas marrjes këtë lëng, rezultat dukshme humbje peshe.

Contraindication
Kundërindikimet për përdorimin e lëng lakër pothuajse asnjë. Me përjashtime të përfshijë përkeqësimin e sëmundjeve të pankreasit. Por është e rëndësishme të kujtojmë se të pijshëm lëng mund të ulët të sheqerit në gjak. Ai zotëron gjithashtu sekretim pronë e lëngjeve të tepërta, e cila nga ana çon në tërheqje dhe disa kripëra minerale.


Si një rekomandim
Mos përdorni lëng me shtimin e erëza të nxehtë në gastrit dhe ulçerë.
Lëng lakër ka një shije të mprehtë, kështu që nuk e pëlqen fëmijët. Që situata mund të dal nëse shtoni lugë mjaltë.
Mos shtoni ndonjë lëng ose deti konvencionale kripë - është jo vetëm shkatërron vlerën terapeutike e produktit, por gjithashtu e bën të dëmshme.
Mos përdorni si një burim i lë lakër lëng të cilat janë të dëmtuara dhe të mbuluar me pika të vogla të zeza. Kjo mund të tregojë një tepri e nitrateve. Ky lëng jo vetëm përfitojnë, por mund të helmojnë trupin.