Pronat e dobishme terapeutike e Kastrati


Të pasura me vitamina dhe ushqyesve të tjera shkurre boronicë përhapur pothuajse të gjithë. Deri në Rrethi Arktik. Frutat dhe gjethet e bimëve acar kanë përdorur prej kohësh për të promovuar shëndetin. Cilat janë vetitë shëruese të Kastrati e dobishme?
Pronat medicinale
Pronat e tyre acid të lë dendur dhe manaferrat, Kastrati bollëk. Për shembull, ata kanë anti-inflamator, antibacterial, antidiabetike, diuretik dhe pronat tonik. Për më tepër, përgatitjet e bazuara në Kastrati sigurojë një dezinfektues, stomakut dhe efekt astringent. Berry shkëlqyer pengon zhvillimin e inflamacionit në veshkë, në mënyrë aktive heq ato nga çdo substancave të dëmshme. Së fundi, gjethe të paqëndrueshme Kastrati pengojnë rritjen e qëndrueshme edhe antibiotik Staphylococcus aureus, të nxitur sekretim të acidit urik nga trupi.Mjaft tha për pronat, tinktura, ekstrakte, decoctions dhe minerale kurative lë Kastrati janë aplikuar gjerësisht popullore dhe mjekësi shkencore në trajtimin e sëmundjeve të tilla si diabeti, cystitis, urolithiasis, pielonefrit, prostatitis. Ndihmon ilaçe natyrore dhe pneumoni, astma, sëmundje të veshkave, heq ënjtje në mbajtjen e tepërt e lëngjeve, rrit efektivitetin e antibiotikëve. Mjekët moderne shpesh përshkruajnë për pacientët e tyre përgatitjet e ndryshme farmaceutike të bazuar në fruta dhe lë Kastrati. Për çfarë qëllimi? Për parandalimin ose trajtimin e sëmundjeve të tilla si inflamacion i mëlçisë dhe të traktit gastrointestinal (gastrit me aciditet të ulët, fryrje), sëmundje kronike traktit urinar, pranine e gurë, reumatizma, përdhes. Dhe artrit, arthrosis dhe manifestimet e ndryshme të osteokondroza (mesit, torakale, nervit shiatik qafës së mitrës, etj)


Freskët shumë e dobishme dhe të shëndetshëm shëndeti apo manaferrat thata "livadh boronicë." Ata janë, për shembull, përdoret me sukses në neuroza klimaterike apo për trajtimin e dysbiosis. Por vlera kryesore e manave edhe në këtë: ata mbrojnë epitelin veshkave nga efektet e dëmshme të barnave të ndryshme. Ne duhet të - të rivendosur. Manaferrat për më tepër përmbajnë benzoik, tartaric, oksid salicili dhe ursolovu rekomanduar për të marrë beriberi parandalimin, ftohjet, reduktimin e presionit të lartë të gjakut.


Sëmundje kronike të mushkërive
Merrni 2 tbsp. minerale copëtuar dhe lë medicinale Kastrati, pour 1 filxhan ujë të nxehtë zier ngrohur në një banjë me ujë për 30 minuta, pastaj të lënë të ftohtë dhe kullimin. Supë të marrë 05 filxhan 2-3 herë në ditë në bazë të këshillave të mjekut. Pije nuk mban më shumë se 2 ditë në një vend të ftohtë të errët.

Sulm përdhes
Së pari Merrni 10 g gjethe të thata grimcuar, pastaj derdh para 200 ml ujë të nxehtë, pastaj të nxehta në një banjë të nxehtë për gjysmë ore, pasi të sjellë volumin në supë fillestare, vlim, insistojnë 10 minuta, tendosje. Merrni 1 tbsp. lugë 3 herë në ditë për parandalimin ose një sulm i përdhes, dhe për trajtimin e artritit apo kyçeve reumatizmi.


Cystitis
Ajo do të marrë një zierje e 3-4 teaspoons e lë Kastrati freskëta. Vlim 2 gota e ujit për ngrohje të ulët për 15 minuta, pastaj le të qëndrojë, të ftohtë dhe tendosje. Drogës marrë gllënjka të ngadaltë 80 ml 3 herë në ditë 40 minuta para ngrënies.

Angjinë
1-2 tbsp. lugë copëtuar gjethe të freskëta Kastrati insistojnë në një gotë me ujë të vluar për 30 minuta. Drain. Merrni 1 tbsp. lugë 3-5 herë në ditë me anginë. I njëjti mjet është shumë i mirë për të sëmundjes periodontale, stomatiti ulcerative, malcim nullesh.