Serum dobishme për qerpikët gratë


Serum për qerpikët mund të zgjidhin shumë probleme - ata të mbrojtur dhe për të forcuar ato të rëna, të parandaluar humbjen dhe i brishtë, stimulon rritjen. Në të thjeshtë dhe të lehtë për t'u përdorur, gjëja kryesore - mos harroni rregullsinë. Është hirrë, të cilat janë vlera thjesht ushqyese (zakonisht ata kanë një strukturë të qartë xhel), por nuk janë ato që mund të përdoret si një bazë nën bojë për vetulla (me përjashtim të konfirmohen pronat që ata posedojnë dhe dekorative - të sigurojë rëna vëllim, bend të mirë, të bëjë pjesa e tyre më të gjatë). "Ciliar" serum shumë prodhuesit e kozmetikës. Ata janë kryesisht të njëjta, por mund të ndryshojnë në përbërjen. Markat nga koha në kohë për të përmirësuar efikasitetin e formulave të produktit dhe të injektuar në komponentët reja. Cilat janë të nevojshme janë serum dobishme për qerpikët gratë?


Më të dobishme për serums qerpik përmbajnë ekstrakte bimore, vajra natyrore, vitamina (preferencë i jepet në të cilat vitaminë C), aminoacidet, byopeptydы, ekstrakte të ndryshme, të tilla si alga deti (zakonisht ata të stimuluar rigjenerimin e qelizave). Disa hirrë është shtuar dhe polimere të veçanta - ato ofrojnë shkëlqejë dhe smoothness. Nëse përbërja është antioksidantë dobishme serum, mjet ka një efekt rinovimin në qerpikët - ngadalëson plakjen, mbron kundër efekteve të dëmshme të faktorëve të jashtëm, i jep forcë. Ekstrakte bimore të rivendosur strukturën e qerpik, ata bëhen elastike. Acid Hyaluronic në mesin e fondeve përbërëse promovon qerpikët elasticitet dhe e kundërshtoi shkatërrimin e tyre.


Por ajo që në atë automjet nuk duhet të jetë, si një komponent me prejardhje shtazore, Parabens dhe përbërës të tjerë të diskutueshme. Përveç kësaj, serum duhet të monitorohet me kujdes nga ophthalmologists sepse këto mjete janë aplikuar në afërsi të syve. Një tjetër karakteristikë e rëndësishme - pronat hypoallergenic dhe anti-inflamator. E gjithë kjo duhet të tregoni paketimit. Garantojnë se cilësia hirrë - është për të blerë atë në një dyqan të specializuar. Kjo paketimi nuk duhet të dëmtohen. I kushtoj vëmendje të magazinës prodhues, jetën raft dhe prodhimit date.


Sera janë gjithëpërfshirëse dhe të dobishme. Prodhuesit pohojnë se gratë me përdorim të rregullt rrit fazën aktive të flokëve, qerpikët bëhen më të dendura. Rilindur follicles flokët, dhe ajo mbron kundër humbjes. Për serum maksimum efektivitetin e rekomanduar dy herë në ditë - në mëngjes dhe në mbrëmje. Dhe veçanërisht e rëndësishme është tërhequr në mbrëmje, si rigjenerimi natën aktivizuar. Aplikoni mjet që ju duhet për rritjen e parë e linjës së qerpikët, në rrënjët, dhe pastaj të gjithë. Në mëngjes - para se boja në mbrëmje - pas make-up heqjen, me aplikimin në mëngjes ju lejon të mbrojtur qerpikët dhe mbrëmje duke punuar në një shërim intensiv.


Ashtu si të gjitha serum tjetër për gratë mjetet e përdorura për të valëvit kurse për dy muaj. Prodhuesit premtoj se rezultati do të jetë i dukshëm pas rreth tre deri në katër javë të përdorimit të rregullt. Pas përfundimit të kursit, ju mund të shkoni në "terapi mirëmbajtjes" - për ta vënë gruan serum gjatë natës në një ose dy ditë. Megjithatë, duhet të mbahet mend se cilësia e qerpikët për shkak të gjenetik, kështu që nuk presin ndonjë rezultat magjike nga përdorimi i mjeteve të posaçme. Nëse qerpikët tuaj kanë qenë gjithmonë mjaft të shkurtër dhe të rrallë, hirrë ata të forcojnë dhe të shëruar, por "kukull" konverton gjasa.