Njeri i mirë është buka


Deri më sot, askush nuk e di saktësisht se kur ajo ishte bukë. Ka dëshmi se njerëzit mësuar për të piqem bukë aksidentalisht. Dhe ajo ishte rreth 7 vjet më parë. Pastaj njeriu i gatuar qull drithëra, supë bërë prej tyre. Pasi, qull është derdhur në vatër gur dhe zapeklasya. Njerëzit në këtë ditë të pjekur bukë, dhe ky proces është bërë një art i vërtetë. Tani ka kaq shumë lloje të ndryshme të bukës, recetat e përgatitjes së saj. Popujt e shumë vendeve ka qenë një nga produktet më të rëndësishme, prania e të cilëve në shtëpi është folur gjithmonë për prosperitet dhe bollëk. Por kjo ishte kohë më parë, dhe tani ne shpesh pyesim veten, në vend të dobishme për njeriun është buka.


Përfitimet dhe dëmet e bukës
Pse disa ekspertët rekomandojnë për të përjashtuar nga dietën tuaj këtë produkt? Le të shikojmë në përbërjen e bukës. Kokërr gruri është një material kryesor të para për prodhimin e bukës, përfshin praktikisht të gjitha elementet ekzistuese kimike. Pjesa më e madhe e saj hekuri, bakri, magnez, jod, kalium, natrium. Ajo është e pasur me vitamina, si vitaminë A, F, E, grupi.

Por ajo duhet të mbahet mend se këto substanca mund të gjenden vetëm në shell e grurit, dhe përpunimin e të gjithë vlerën e saj zhduket, dhe vetëm të marrë niseshte bukë. Për shkak se ajo është pikërisht miell, e cila është më e elitës. Ky miell përdoret për prodhimin e pasta, bukë e bardhë dhe produkteve të tjera. Dhe si e dobishme që njeriu të ketë? Për shkak të ushqyesve pas trajtimit është vetëm 30%, por ato 14 ditë të humbasin pronat e tyre. Ajo rezulton se ne përdorim ushqim bosh ka humbur vetëm niseshte saj dobinë dhe përmban. Dhe përdorimi i tepruar i produktit domosdoshmërisht shkakton trashje.


Shumë mjekë besojnë se shkaku i shumicës së sëmundjeve është përdorimi i bukës. Në fund të fundit, cilësia e produkteve të tjera në vetvete nuk është i përsosur, por nëse marrim parasysh se ne të gjithë hamë bukë, tashmë është e qartë se pse ka mendime të tilla. Vëzhgimet kanë treguar se njerëzit të cilët rregullisht konsumojnë produktet nga mielli, kanë më shumë gjasa të vuajnë nga çrregullime të sistemit endokrin, sëmundjet e zemrës dhe sistemin e tretjes.

Ekspertët të cilët janë përpjekur për t'iu përgjigjur pyetjes se a është personi i dobishëm për të marrë bukë, ka bërë një studim që përfshin 60.000 gra. Diabeti zhvilluar 3 herë më shpesh në ato gra, dietë të cilit kanë marrë pjesë rregullisht produkte miell, ndryshe nga ata menu cilëve mbizotëroi perime, të pasur me ushqime fibër. Kjo trashëgimi nuk ndikon në shëndetin e grave, gjithçka varet vetëm nga të ushqyerit dhe mënyrën e jetesës. Ekspertët kanë arritur në përfundimin se konsumimi i tepruar i ushqimeve bukë e bardhë shkakton çrregullim të metabolizmit të karbohidrateve, duke çuar në zhvillimin e diabetit.


Çfarë duhet të hani bukë?
Ajo është e mirë që ne kemi një zgjedhje, dhe ne mund të jetë i kënaqur jo vetëm bukë e bardhë. Shumë më e dobishme personi për të bërë bukë miell i pasitur gri me shtimin e një sasi të caktuar të miell thekre. Kjo bukë është e përbërë ushqyesve më shumë dhe procesi i asimilimit zgjat më shumë. Prandaj, përdorimi i saj nuk ndikon në figurën tonë.

Bukë me krunde
Njeri të hahet bukë përmban krunde të dobishme, si krunde ndihmë pastruar trupin e substancave të dëmshme, toksina, ndihmon në forcimin e sistemit imunitar, përmirësimin e stomak. Përdorimi i ushqimit të tillë zvogëlon rrezikun e obezitetit dhe arteriosklerozës.

Njerëzit që vuajnë nga hipertensioni, diabeti, që vuajnë nga mbipeshë, atherosclerosis dhe sëmundje të mëlçisë, ajo është e rekomanduar për të ngrënë bukë me krunde. Mund krunde është veçmas duke shtuar ato në supave, qull dhe enët tjera.

Zgjedhja e bukës
Kur të blesh bukë, ju keni nevojë për të vlerësuar pamjen e saj. Sipërfaqja e tij duhet të jetë e qetë, nuk ka të anketuarve, të çara, ngjyra duhet të jetë normale, dhe forma - e saktë. Studimi i paketimit në atë që ju mund të mësoni në lidhje me përbërjen e bukës, kohën e jetës së tij. Blej furrë e prodhuesve të provuar që kanë një reputacion të mirë. Nëse bukë nga erë e çuditshme, arsyeja mund të përdorin aditivë apo përbërësit e magazinimit të pahijshme e produktit. Mishi ngjitet dhe kore zbehtë mund të flasim për miell të cilësisë së dobët


Si për të ngrënë bukë
Është e rëndësishme të dini se cilat produkte janë bukë të dobishme dhe jo e cila. Në fund të fundit, nëse ajo është me të gjithë në një rresht, pastaj ndihmon tretjen e ushqimit probleme nuk mund të shmanget.
Me mish yndyrore, të tilla si proshutë, supave, mish, peshk, ha bukën më të mirë të zezë, përdorimi i patate dhe mish enët mund të bëjë krejtësisht pa bukë. Por buka e zezë, dhe të bardhë për të ngrënë perime të dobishme.

Nëse ju gjeni myk në bukë, ata menjëherë hedhin atë. Shumë thjesht preu zonën e merzitur dhe qetësi vazhdon ngrënë bukën, por spore myk mund të përhapet në të gjithë vëllimin. Dhe përdorimi i ushqimit mund të shkaktojë helmim dhe madje zhvillimi i sëmundjeve të frymëmarrjes dhe organet. Pra, nuk pajis keq në shëndetin e të afërmve të tyre.