Përfitimet e Aloe për flokë të shëndetshëm


Lëng Aloe është një mjet i shkëlqyer për pastrimin dhe përmirësimin e lëkurës, si dhe për të rivendosur strukturën e flokëve. Përfitimet e Aloe për flokë të shëndetshëm të bëhet e dukshme pas disa procedurave. Flokët që ishin më parë e thatë dhe i brishtë, merr madhështi janë të zhdërvjellët dhe të shëndetshme. Por për të përmirësuar gjendjen e flokëve duhet të bëjë përpjekje të mëdha.
Efekti i aloe të kokës
Përfitimet e aloe është aftësia e tij për të tërhequr ujë të kokës, e cila përmirëson ushqyerit dhe hidratues të lëkurës dhe normalizimin e proceseve metabolike. Kjo vidluschyty qelizat e lëkurës dhe produkte të tjera metabolike janë hequr nga sipërfaqja e kokës, duke lejuar lëkurën të marrë frymë, e cila është e dobishme për flokët të shëndoshë. Rrënjët e tyre të merrni më shumë ushqyesve, i jep forcë e flokëve dhe bukuri.Përdorni lëng aloe, gatuar një metodë të veçantë për të krijuar atë biologjikisht substanca aktive, të cilat e bëjnë efektin e zbatimit të aloe edhe më të mirë. Edukimi i shumicës së materialeve biologjike është në këtë moment u godit nga të pafavorshme për ta uyazyka.

Uyazyka tilla thjesht krijojnë vetë në shtëpi, duke kufizuar rrjedhjen e dritës dhe nxehtësisë për bimëve. Ajo promovon zhvillimin e pronave të reja terapeutike. Gjethe aloe duhet të mbajë për 14 ditë në frigorifer. Pastaj bluaj ato në një mulli mishit, mbijetojnë lëng dhe të përdoret si një kozmetike. Përmban stimulators aloe disa herë përforcojnë pronat e saj kozmetike.


Maska e aloe për flokë të shëndetshëm
Përfitimet e lëng Aloe lejon atë për të përgatitur maska ​​të ndryshme për forcimin dhe rivendosjen e flokëve.

Mix 1 lugë vaj pluhur 1 tbsp lëng Aloe, shtoni 3 tbsp infuzion hithër, 1 hudhër karafil dhe 1 vezë e verdhë veze. Pastaj përzierje është aplikuar në flokë pas 30 minutash flokët është e larë me ujë me sapun. Për të përmirësuar shëndetin e flokëve maskë është e rekomandueshme të bëjë një herë në 7 ditë.
1 tbsp Lëng Aloe fletë të përzier me 2 tbsp infuzion i rrënjë rodhe, karafil hudhër lëng, 1 lugë gjelle shtuar mjaltë dhe vaj ulliri. Përzierje është aplikuar në rrënjët e flokëve, mbani maskë për gjysmë ore, pastaj pije. Kjo procedurë mund të përdoret një herë në javë.


Merrni 1 tbsp lëng aloe dhe sa më shumë supë e bimëve (kamomil, ujë gjethe delli, hithër hedh valë në përzierje është shtuar në 100 g bukë thekre, vendi, atëherë filtruar), shtoni lëng qepë, 5 pika vaj esencial, 1 tbsp. l. vaj rodhe, vaj i urtë. Të gjithë përbërësit janë tërësisht të përziera dhe përzierje është aplikuar në lëkurë e kokës dhe mbahen për 30 minuta. Maskë del me të larë me ujë me sapun. Për të kryer procedurën 2 herë në 7 ditë.

Maskë për flokët e thatë
Nën ndikimin e mjediseve të jashtme, të tilla si ngjyrosje, perming, përdorni tharëse flokësh, i bën flokët tona të thatë dhe i brishtë. Megjithatë, përfitimet e lëng Aloe mund të rivendosur flokët e dëmtuar, të mbushur ato me jetën dhe shëndetin.

1 lugë Lëng Aloe fletë të përzier me 1st.l. plus 1 lugë mjaltë vaj pluhur. Ky mjet është aplikuar në rrënjët e flokëve. Maskë duhet të mbajë për gjysmë ore, pastaj pije me ujë. Pas larë flokët, pije kokë acaroj infuzion. Këto maska ​​rekomanduar mbahen dy herë në javë. Aplikoni për aq kohë sa ju mendoni shëndet më të mirë të flokëve.

Merrni 1 lugë gjelle lëng aloe dhe rodhe ose pluhur vaj. Përbërësit janë të përziera. Mjet rezulton është rubbed në lëkurë e kokës. Shpëlaj me një përzierje të ujit me shampo dhe aplikoni një maskë një herë në javë.

1 lugë vaj pluhur të përzier me 1 tbsp lëng dhe aloe lë me një zgjidhje të vitaminës E dhe vitamina shtuar B6 dhe B1 verdhë veze veze, kos dhe një lugë. Përbërja është aplikuar në dritë massaging kokës. Pas 30 minuta pije. Të bësh këtë procedurë një herë në 7 ditë për një periudhë të gjatë.

Përfitimet e lëng Aloe për flokët me vaj
Për t'u kujdesur për flokët me vaj mund të përdorin një maskë që heq zbokth dhe për të zvogëluar numrin e caktuar yndyrë.

Për të maskë të marrë 1 lugë vaj pluhur, lëng Aloe, mjaltë, lëng limoni, përzierje dhe të aplikoni masazh lëvizjet e qetë flokëve. Pastaj të përfundojë flokët në polietileni dhe 30 minuta pije kokë. Bëni një maskë çdo 7 ditë.

Mix 1 lugë gjelle vodka me të njëjtën sasi të ujit dhe aloe lëng. Fshij në rrënjët e flokëve, gjysmë ore lani kokën me shampo. Përdorni një maskë 2 herë në javë për tre muaj.

Dy yolks vezë dhe përzierje me 1 lugë gjelle lëng Aloe, të njëjtën sasi e rum, raki dhe mustardë. Ky mjet është aplikuar në lëkurë. Pas 30 minuta maskë del me të larë me ujë me sapun. Për të kryer procedurën çdo 7 ditë.