Përfitimet e antioksidantë për shëndetin e njeriut


Mbrojtja e çastit nga faktorë të ndryshëm të mjedisit të nevojshme për shëndetin e njeriut. Ndërsa ne jemi të rinj, trupi ynë copes me sukses këtë detyrë. Por me kalimin e viteve për të mbajtur mbrojtja bëhet më e vështirë. Ne dobëson, gëzim, mosha. Dhe nuk roli i fundit në këtë proces i përket radikalet e lira.
Radikalet e lira: Çfarë është kjo?
Në radikaleve të lira, shumë prej nesh kanë dëgjuar, por askush nuk e kishte parë. Në fakt, ata janë molekulat agresive, ose oxidants, e cila në mënyrë aktive oxidizing strukturat vitale të trupit dhe të çojë në trazirat në punën e tij.


Si ka radikalet e lira? Në vëzhgimin e qelizave të jetesës në nivel molekular është parë si pasojë e ndikimit të faktorëve të tillë negative si rrezatimi elektromagnetik, atmosferë të ndotur, kimike, ushqim të dëmshme, rrezatimi, alkool, tymi i duhanit, stresi dhe sëmundjeve, disa molekula të shkojë keq dhe të humbasë një nga palë elektronet. Pastaj ata lot elektronet çiftëzohet humbur në molekulat e "shëndetshme". Si pasojë, molekula të dëmtuar dhe të mbetet si elektronet çiftëzohet në gjendje të ngulitura në strukturat thyer dhe ato molekula elektronet e të cilëve kanë qenë të ndarë, dhe të konvertohet për të liruar dëme radikal dhe të fillojnë të tyre "fqinjët".


Pra, është zhvillimi i reaksionit zinxhir destruktive, të cilat herët a vonë çon në shkatërrimin e qelizave që fillon shkatërrimin e membranës. Pra, ne kemi përshkruar oksidativ ose oksidativ proces që është rezultat i radikaleve të lira dhe promovon krijimin e sëmundjeve të ndryshme deri në kancer. Pse proces oksidimi është e dëmshme për shëndetin e njeriut?
• Ajo të çon në plakjen e shpejtë të përgjithshëm.
• provokojnë shfaqjen e inflamacionit në inde të ndryshme, duke përfshirë edhe sistemin nervor dhe trurit.

• ndikon e disfunksionit të sistemit imun.
• dëmton ADN-së dhe shkakton ndryshime në informacionin gjenetik.
• Promovon oksidimi i kolesterolit dhe zhvillimin e viskozitet saj dhe aderimin në muret e enëve.
Dhe kjo listë nuk është shteruese. Me fjalë të tjera, të gjitha strukturat dhe organet e trupit i nënshtrohen procesit të oksidimit "ushtri" të radikalëve të lirë. Kështu formimin e radikaleve të lira dhe oksidimi - është normë për trupin e njeriut, por rreziku është se vetëm në rastet kur radikalet e lira grumbullohen përtej mase.


Përfitimet e antioksidantë
Emri na jep për të kuptuar se çfarë lufton. Nëse oxidants janë të dëmshme për shëndetin e njeriut, atëherë çfarë është përdorimi i antioksidantë? Detyra e tyre - për të neutralizuar oxidants dhe të dëmtojë informacion nga ata në minimum.
Antioksidantë - substanca biologjikisht aktive që hyjnë në trupin me ushqim dhe të mbrojtur membranat qelizore nga veprimi agresiv i oxidants. Antioksidantë dëmtuara molekulat mund të kalojë elektronet e tyre pa u bërë radikalet e lira, por vetëm duke humbur aktivitetin e tyre. Përfitimet në mënyrë të dukshme e antioksidantë për shëndetin e njeriut. Ata shkatërrojnë procesin zinxhir oksidativ. Qelizat nuk janë shkatërruar indeve dhe të përditësuar. Kështu, antioksidantë të ndihmojë parandaluar plakjen e parakohshme dhe zhvillimin e sëmundjeve, si dhe trup të pastër dhe të shëndetshme.

Të rinjtë dhe të shëndetshme përshkruar procese janë mjaft të thjeshtë dhe e lehtë. Numri i antioksidantë është i mjaftueshëm edhe me një konsum minimal të ushqimeve që përmbajnë ato. Por me kalimin e kohës, ajo merr më shumë përpjekje. Forcuar oksidimi, që do të thotë se një person duhet të monitorojnë dietën e tyre me më shumë kujdes.

Antioksidantë kryesore
Antioksidantë kryesore përfshijnë vitamina dhe minerale dhe substancave të tjera biologjikisht aktive që përmbajnë bimë, kërpudha, vaj vegjetal. Le të parë konsiderojnë vitamina dhe minerale.

• Vitamina E (tocopherols). Burimi i vitaminës E janë vajra vegjetale, lajthi, margarinë, bajame, zarzavate me gjethe, lakër grurë, vaj peshku, avokado.
• Retynolы dhe carotenoids (vitaminë A). Retinol është gjetur në mëlçi, yolks vezë, vaj peshku, gjalpë, djathë, qumësht. Karotenoidet janë anëtarë të frutave dhe perimeve me ngjyra të ndezura të tilla si karrota, brokoli, zarzavate me gjethe të errët, speca të kuq, pumpkins, shalqi, kajsi.
• Vitamina C (acidi Askorbik). Vitamina C trupit tonë merr së bashku me limon, gëlqere, portokalli, mandarinë, grejpfrut, pomelo, lakër turshi, kivi, speca, zarzavate fletë, luleshtrydhe, currants.

• Mangani. Burimet e tij janë të gjitha arra, drithëra brutal, bizele, krunde, thjerrëzat, fasulet.
• bakri. Të përfshira në arra, fara, yolks vezë, mëlçisë dhe veshkave, produktet e qumështit, perimet me gjethe, ushqim deti, bishtajore, kërpudha.
• Selen. Përfshira në mish, arra, lyvere, algat, peshk, ushqim deti, kërpudha, hudhër, avocados, drithërat, bishtajore.
• zink. Ne kemi marrë ushqim deti, mishit, pulave, lepuri, vezë, gruri dhe bathë Tij lakër, drithërat, arra, bishtajore, produkte qumështi, kërpudhat.


Në dobi të antioksidantë nuk ka lënë asgjë, vetëm sa për të marrë produkte të dobishme. Ju duhet të vidyazykatysya pirjen e duhanit, për rrezitje në Solariums dhe në diell të hapur, përdorimi i carcinogens me skuqur, ushqim i tymosur dhe ushqim hedhurinë, më shumë shëtitje në ajër të pastër dhe të lëvizë në mënyrë aktive.