Përfitimet e baldosa yndyrë në trup


Si një ilaç i përgjithshëm dhe mjekët rusë përdorin në mënyrë efektive baldosa yndyrë ka qenë më shumë se dy shekuj. Dhe "yndyra" e natyrshme kafshëve ndihmon për të shpëtuar njerëzit nga Sëmundjet e ndryshme. Ose për të parandaluar sëmundje, të rezistojë ato. Sa shumë kafshë të egra që bien në letargji, baldosa, në përgjithësi, pushimi në mënyrë paqësore në yndyrë e tij akumulon shumë substanca të dobishme për trupin tonë. Si rezultat, yndyrë më e vlefshme barsuche efektive forcon sistemin imunitar dhe rrit metabolizmin, duke lejuar njerëzit që të rezistojnë sëmundjeve serioze. Çfarë është yndyrë baldosa për trupin?


Kjo, mbi të gjitha:
- atherosclerosis;
- bronkit kronik; tuberkulozi dhe pneumoni; astma;
- ulçerë stomakut dhe Ulçera duodenale;
- lodhje të përgjithshme.

Mos harroni: përdorimi i (të huaj) brendshme yndyrë mërzit normalizimin e hemoglobinës dhe aktivitetin e traktit gastrointestinal në meshkuj - rrit potencë seksuale. Me baldosa yndyrë (në lidhje me droga të tjera mjekësore natyrore) punë normale e frymëmarrjes, rrit sekretim e kolesterolit të tepërt, toksinave, toksina, mikrobet patogjene janë shkatërruar dhe madje disa viruse të rrezikshme.


Badger yndyrë e pasur me acid oleik unsaturated (të përfshira në metabolizmin, pengon rritjen e tumoreve malinje), vitamina A dhe C, jetik për të nxitur metabolizmin, parandaluar kardiovaskulare dhe urogjenital sistemeve dhe të nevojshme për ruajtjen e lëkurës normale, flokët dhe thonjtë. Yndyrë Badger është e dobishme në osteokondroza, reumatizma kyçeve, artritit. Mos harroni se fëmijët nën 6 vjet konsum baldosa yndyrë lejohet vetëm me rekomandimin e një pediatrit. Në shumë raste, përdorimi i mjetit shkakton kruarje, skuqje, vjellje dhe diarre.


Është shumë e thjeshtë:
- era e yndyrë të dobët mërzit jep kalb;
- shije prishur;
- Cilësia shërimin ngjyra e bardhë para;
- me cilësi të ulët baldosa yndyrë është e theksuar gjithmonë të verdhë.

Recetë nga pneumonia
Merrni 10 limon, 10 vezë, 05 litra raki, 1 l Badger yndyrë dhe 1 litër mjaltë. Lemons me dele lëkurë të kalojë nëpër një mulli mishit, pour përzierje me vezë, të lënë për 5 ditë, shtoni përbërësit e tjerë dhe të marrin 05 gota për 30 minuta përpara se të hahet. Kursi i trajtimit - të paktën 4 javë.


Kur tuberkulozi
Mix 100 g Badger yndyrë, 100 g mjaltë, 50 g lëng të freskët aloe, largohen, të ngrohtë. Merrni 1 tbsp. l. gjysmë ore para ngrënies për 1 muaj.

Intolerancës lactose
Në këtë rast, një yndyrë baldosa përhapet në një shtresë të trashë të bukë të zezë dhe të pini çaj të nxehtë me raspberries ose hips. Është e dobishme për t'u përdorur mjet për njerëzit që vuajnë nga angina.

Parandalimi i mushkërive Kanceri
Në pjesë të barabarta (për 02 litra) të nxisin yndyrë, raki, pesë lëng aloe, mjaltë dhe përzierje riznosortni. Merrni në një stomak bosh 1 lugë gjelle në ditë.


Recetë tibetian
Merrni 100 gram baldosa yndyrë, mjalti malor, kakao natyrore, 50 g gjalpë dhe lëng Aloe, 1 g Propolisi ekstrakt të mumje 2 g dhe 50 ml 96% alkool. Mix gjithçka deri sa të qetë. Për fërkime, të tilla si nyje dhimbshme, përzierje 1 lugë përzierje me një gotë ujë. Fshij një herë në ditë në kohën e gjumit. Ose ha 1 tbsp 1 filxhan qumësht të nxehtë të ziera, në gllënjka të vogla ore para ngrënies, 2-4 herë në ditë.