Përfitimet Facials banane


Tonet maskë banane, moisturizes dhe ushqen lëkurën përkryer. Kjo është bërë shpejt dhe pa shumë përpjekje dhe të holla. Një banane të hanë dhe të mjaftueshme për të bërë një maskë, fytyra sepse ne janë të vogla. Përfitimet Facials banane me të vërtetë i madh.
Në banane përmban vitamina B, PP, K, E, C dhe A. Gjithashtu, këto mikro - dhe makro - fluorit, selen, zink, bakër, fosfor, mangan, magnez, natrium, kalcium, kalium dhe hekur. Vitamina "A" rregullon lagështi lëkurës, vitamina "C" është i përfshirë në prodhimin e kolagjenit. Vitamina "C" dhe "E" të përmirësuar pamjen e lëkurës. Vitamina PP heq lëkurën e thatë dhe e bën të zhdërvjellët. Vitamina "K" heq njollat. Nga rruga, nëse ka njolla, kështu që ka probleme me mëlçinë. Banane gjithashtu siguron efekt antibacterial.Duke banane mund të shtoni përbërësit e ndryshme në varësi të llojit të lëkurës dhe detyrë. Është e rëndësishme për të përgatitur maskë menjëherë para përdorimit. Nëse banane të qëndrojë deri pak, atëherë humbin shumicën e substancave të saj të vlefshme. Nëse jeni të përgatitur maskë të ndryshme banane, atëherë ju së pari duhet të pure një banane apo duke përdorur një blender ose një pirun.
Për përdorim të përditshëm maskë të tillë të përshtatshëm: pure një e treta e një banane me 1 lugë gjelle krem të rënda. Kjo maskë aplikoni në fytyrë për 20 minuta në përfundimin e shpëlarje off maskë me ujë të ngrohtë. Në qoftë se lëkura e thatë mund të vendosni një krem ​​fytyrë. Nëse lëkura është e nuk mund të aplikohet krem ​​me vaj.

Nëse ju nuk jeni alergjik në mjaltë, pastaj të bëjë një maskë për fytyrë: 1 lugë mjaltë, 1 lugë krem rëndë, përzierje me 2 tbsp. l. tul banane. Kjo maskë mund të mbahen në asnjë fytyrën tuaj më shumë se 20 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë. Krem për nevojat e lëkurës.

Për lëkurë të thatë përshtatet këtë maskë: 1 vezë e verdhë veze të përzier me 2 tbsp. l. tul banane, 1 lugë gjelle krem yndyrë kosi. Mbani maskë për 20 minuta. Ju mund të bëni 1-2 herë në javë. Për naftë të thatë kostum lëkurës ullirit, e cila mund të shtohet në tul e banane dhe të aplikojnë këtë përzierje në fytyrën si një maskë ushqyese.

Për personin e lëkurës normale mund të shtoni në kos banane. Për të lëkurës me vaj bashkangjitur banane 1 lugë lëng limoni dhe të bardhë veze që ka tharë në fuqi.
Për plakjen tul banane të lëkurës mund të jetë përzier me djathë pureed yndyrë. Aplikoni për të fytyrës, të mbajë 25-30 minuta. Ju mund të pije me ujë të ngrohtë, dhe mund decoctions bimeve të ndryshme. Përfitimet e maska ​​të tilla të mëdha, veçanërisht për gratë pas 35 vjet.

Në këto ushqyesve person në nevojë të maskuar, veçanërisht në kohë zyyazykay. Natyrisht, në fytyrë e maska ​​të tilla të ndikojë pozitivisht gjithmonë, pavarësisht të sezonit. Në fund të fundit, në mënyrë që të jetë e bukur duhet vazhdimisht të shikojnë dhe të kujdeset për veten e tyre. Ju nuk keni nevojë për një shumë të holla. Shumë shkojnë në sallonet dhe maska ​​bërë ato beauticians profesionale. Por jo të gjithë në këtë moment mund të përballojë një kënaqësi të tillë. Dhe pse shpenzojnë para për udhëtime të tilla, sepse në shtëpi ju mund të caktoni vetes procedurat mira kozmetike. Përveç kësaj, ju e dini se çfarë ushqime cilësi të bien në fytyrën tuaj. Ju vetëm duhet të hidhni dembelizmi dhe dashuri veten. Qëndro i bukur.