Përfitimet e Kastrati për shëndetin e njeriut


Manaferrat e kësaj bime përfshijnë numër të madh të substancave aktive. Acide, vitamina dhe minerale. Perdorimi i përhapur Kastrati për trajtimin e sëmundjeve të shumta. Kastrati Paraardhësit tanë atribuohet pronat magjike, aftësinë për të mbrojtur njerëzit nga shpirtërat e këqij dhe njerëzit prycharovuvaty. Le të flasim për atë që përfitimet e Kastrati për shëndetin e njeriut.
Ky emër është marrë për shkak Kastrati rritje në pyjet malore. Përfitimet e kësaj bime nuk është vetëm pronat kurative të lë, por fruta. Është i kënaqur që kjo bimë është të gjithë në dispozicion, si mbledhja e lë dhe manaferrat mund të shpenzojnë më shumë. Bimët fruta janë korrur Kastrati në vjeshtë, për mbledhjen e gjetheve dhe e përsosur kohë - periudhë lulëzuar pranverë.Përbërësit Kastrati
Lingonberry është e pasur me të gjitha të nevojshme për shëndetin e njeriut. Ai përbëhet nga rreth 12% sheqerna, acide organike (rreth 9%), vitamina A, E, PP dhe Grupi B. Në Kastrati përmban të njëjtën sasi e vitaminës C, si dhe fruta Kastrati. Ajo është e pasur me kripëra minerale dhe elemente: magnez, hekur, kalium.
Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet përmbajtjes në manaferrat vitamina B dhe B1. Ata aktivizon sistemin nervor. Me vitaminë B2 përmirëson shëndetin e lëkurës dhe B9 parandalon formimin e kolesterolit.


Fruta e Kastrati janë të pasura me acid folik, i cili ka avantazhe të konsiderueshme mbi produkte të tjera që përmbajnë substancë. Fakti se ruajtja e Kastrati nuk i nënshtrohen detyrimisht trajtimit të ngrohjes, gjatë së cilës gjysma e acidit folik është e humbur. Një nga përfitimet kryesore të Kastrati është përmbajtja e tij e lycopene antioxidant. Ajo parandalon formimin e tumoreve kanceroze, rikthen shëndetin e trupit, të prekur nga ekologjinë e keqe.

Përfitimet e Kastrati është se ajo promovon sekretim të substancave të dëmshme, duke përfshirë kripëra metalike. Kjo është arsyeja pse banorët e qyteteve të mëdha kështu që ju duhet të përfshijnë në dietën tuaj këtë kokrra të kuqe. Prania në frytet e këtij acidi benzoik bimore pengon rritjen e baktereve dhe mikrobeve, e cila është aq e rëndësishme për shëndetin e njeriut. Me këtë acid Kastrati mund të ruhen për një kohë të gjatë dhe nuk është zahnyye. Thjesht vënë manaferrat në një kavanoz, të mbushur me ujë të pastër dhe të vënë në një vend të errët.


Një tjetër tipar i kësaj bime - aftësia për të bërë veprimin e antibiotikëve të fortë. Prandaj, kjo kokrra të kuqe është e rekomanduar për të përdorur njerëzit që marrin drogë antimicrobial.

Përfitimet e Kastrati
Me pjesën e manave të kaliumit, të pijshëm boronicë nxit largimin e lëngjeve të tepërta nga trupi dhe privimin e të drejtave të edemë. Përfshira në manaferrat mangan pengon clogging e enëve të gjakut nga pikat e yndyrë. Kjo është arsyeja pse ftohjet aq sëmurë, reumatizmi dhe presionit të lartë të gjakut për të marrë concoctions përshkruara e manave të thata.


Manaferrat e kësaj bime janë përdorur gjerësisht në luftën kundër ftohjet. Kjo dobi e Kastrati është prona e saj anti-inflamator. Me lëng boronicë të ulur temperaturën. Lëng Vыzhyvaetsya nga manaferrat dhe përzierje me ujë të ngrohtë.
Si një masë paraprake e dobishme për të marrë një infuzion të ftohtë e pemëve Kastrati. Në 1 litër vodka duhet 200g manaferrat. Këmbëngul automjet për 14 ditë. Merrni tretësirë ​​dy herë në ditë për 2 lugë në rast të simptomave.


Në mënyrë që të përmirësohet pështymë për ftohjet duhet të marrë shurup boronicë, përzierjen atë me mjaltë. Gjithashtu të gjithë sëmundja duhet të përjashtohet çaj dhe ujë, duke zëvendësuar ato me supë boronicë.
Boronicë copes me stomatit. Për të përgatitur fonde për të derdh ujë të valë lë Kastrati (2 lugë) dhe gomë në banjë me avull për gjysmë ore. Pastaj të filtruar, shtoni ujë dhe mori me anë shpëlarje gojën.

Boronicë supë është shumë i mirë për zbokth. Ata inkurajohen që çdo herë që të shpëlaj flokët. Zierje e lë, Kastrati janë një mjet i shkëlqyer për uljen e sheqerit në gjak. Ajo është gjithashtu e dobishme për të përdorur në sëmundjet e veshkave, me cystitis. Arthritis dhe sëmundje degjenerative disk copes infuzion e Kastrati.

Përfitimet për shëndetin e njeriut e kësaj bime është përmbajtja e lartë e vitaminave, të cilat mund të ruhen për një kohë të gjatë nuk ka rëndësi se cili është zgjedhur metoda e magazinimit. Për shkak të përmbajtjes së pektin në Kastrati, përdorimi i tij ndihmon të shpëtoj prej vanitet.

Përdorimi i këtij kokrra të kuqe është i kundërindikuar në individët të cilët kanë aciditet të lartë të stomakut, gurëve të veshkave. Vetëm të jenë të vetëdijshëm se kjo fabrikë shpejt ul presionin e gjakut, kështu që nuk është e rekomanduar për njerëzit me hipotension.