Përfitimet e lakër brukseli Kur planifikoni shtatzëninë


Ashtu si shumica e perime, lakër brukseli konsiderohet si burimi më i vlefshëm i ushqyesve, vitamina dhe minerale. Shkencëtarët e fundit kërkimore kanë konfirmuar faktin habitshme: ajo rezulton atje është një përfitim i madh i lakër brukseli kur planifikojnë shtatzëninë. Bazuar në këto gjetje që lakër brukseli përmbajnë një shumë të acidit folik, si në çdo perime tjetër ose fruta. Përveç kësaj, kombinimi i acidit folik dhe një kompleks vitaminë përmirëson shkallën e pjellorisë së gruas. Me fjalë të tjera, të rrisë shanset e shtatzënisë dhe kështu yyazytsirnist abortit reduktuar nga faktorë të ndryshëm.


Në Bruksel lakër përmban substanca komplekse që nxisin zhvillimin e kujtesës dhe të mendimit intelektual. Nëse një grua do të përdorni këtë gjatë planifikimit të familjes lakër, atëherë ajo do të ndikojë pozitivisht në zhvillimin mendor të fëmijëve në moshën parashkollore dhe të shkollës.
Lakër brukseli paçmuara është përmbajtje të madhe në atë që substancë si phytonutrients diindolilmetan. Kjo substancë është e nevojshme për të ruajtur ekuilibrin normale hormonal, që ndikojnë në prodhimin e estrogjenit. Dhe estrogjenit është i njohur - është hormon më e rëndësishme femra që siguron konceptim të saktë. Gjithashtu, kur planifikon shtatzënisë është e rëndësishme për të kontrolluar konsumin e ushqimeve që përmbajnë kolesterol. Lakër brukseli ndihmon në uljen këtë substancë të rrezikshme në trup, duke siguruar gjithashtu një efekt anti-inflamator.


Përfitimet e lakër brukseli qëndron jo vetëm në rritjen e pjellorisë së gruas, por edhe në rritjen e numrit të spermës mashkullore. Prandaj, lakër duhet të përfshijnë në dietën tuaj dhe njerëzit që dëshiron të bëhet një baba së shpejti.
Kur planifikoni shtatzënisë, gratë zakonisht të shqyrtojë dietën tuaj për ta bërë atë më të fortifikuar dhe e dobishme. Por kur shtatzënia ka ardhur, është e rëndësishme që të mbajnë një fëmijë dhe të lindin në të, natyrisht, nuk ka defekte lindjes dhe sëmundjet. Lakër brukseli kontribuon në këtë. Rregullt përdorimi i saj zvogëlon mundësinë e defekteve në zhvillimin e hershëm dhe të vonë e fetusit.

Lakër brukseli rekomandohet të përdorin shumë shpesh ata që e dinë se është i prirur për sëmundje të shpeshta. Kështu, duke rritur mbrojtjen e trupit - një nga detyrat e cila menaxhon me sukses këtë perime.
Vlera e lakër për shkak të pranisë në atë sasi të mëdha të vitaminave B, P dhe S. për vitamina Bruksel lakër tejkalon currants edhe zi.

Përveç kësaj, përmbajtja fibër, niseshte, proteina dhe sheqer lejon trupin të njom micronutrients vlefshme. Bruksel lakër pothuajse vë shenjën e barazimit të produkteve medicinale, sepse ka shumë kripëra minerale. Përbërja biokimike paraqitet me kripëra të kaliumit, kalcium, magnez, jod, hekur, fosfor dhe sodiumit, aminoacidet dhe enzimat. Kur planifikoni një shtatzëni të shtatzënisë dhe çdo grua përpiqet për të parandaluar të fituar peshë të rëndë. Dhe kjo lakër brukseli mund të jenë të dobishme: njëqind gram të produktit nuk përmban më shumë se 35 kalori. Ushqyesve të përfshira në lakër, përmirësimin e tretjes, duke mos lejuar trupin për të shtyrë rezervat si yndyrë pjesë femra të trupit.

Ne duhet të flasim për pronat e dobishme e lëng të marra nga lakër të freskët. Ajo normalizes metabolizmin dhe përmirëson tretjen. Fresh lëng lakër forcon sistemin imunitar, ka efekt anti-infektiv, e cila është shumë e rëndësishme në vjeshtë dhe periudhën e zyyazykay kur planifikohet shtatzënisë, kur rreziku i virusit infektues padëshiruar për gratë shtatzëna.

Nënat e ardhshme është i njohur mirë, siç është shpesh e dhimbshme dhe ënjtje e këmbëve, sidomos në tremujorin e fundit të shtatzënisë. Përdorimi i lakër brukseli ka një efekt të fortë diuretik, duke shkaktuar ënjtje reduktuar dukshëm.

Lëng i lakër Bruksel nënat dobishme në pritje që vuajnë nga hipertensioni. Kjo ndihmon normalizimin e tensionit të gjakut dhe për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm. Shto lakër brukseli në dietë nxit sistemin kardiovaskular. Eliminon proceseve inflamatore në trup.
Lëng mund të ruhen në një toksikoz dhe ai shumë freskuese dhe eliminon ndjenja e përzier. Prandaj, ne mund të kombinohen të këndshme dhe të dobishme.
Përfitimet e lakër brukseli manifestuar në përmbajtje të lartë të kalciumit në të. Kjo është e dobishme për zhvillimin e fetusit, sepse në këtë periudhë është formimi i kockave dhe muskujve indeve. Inkurajuar më pas për të përfshirë lakër brukseli në dietën e fëmijëve të vegjël (por jo para se një vit të moshës).


Lakër brukseli do të jetë e dobishme jo vetëm për shtatzëninë, por edhe në periudhën pas lindjes. Së pari, në qoftë se një grua kishte për të shkuar nëpër një c-seksioni, lakër do të promovojë shërimin e shpejtë të plagëve dhe seams operative. Së dyti, trupi i një gruaje pas lindjes mund të jenë të rraskapitur, ajo fillon të jetë hormonal. Prandaj, përdorimi i lakër mund të ndihmojë në stabilizimin ekuilibrin hormonal dhe mbushje e trupit me vitamina esenciale.
Ka shumë mënyra për të gatimit lakër brukseli. Por të gjitha i dobishëm për moms të ardhmen dhe të gjitha ushqime të tjera, steamed, nëpërmjet pjekjes apo të ziera. Fresh Bruksel lakër priza të përdorura në salads dhe ushqime të ndryshme të lehta. Kur shtatzënia mund vetëm të bëj këtë lakër, duke marrë pjesë të madhe të pasura me vitamina dhe elemente të dobishme për veten dhe foshnjen e palindur gjurmë.