Përfitimet e indeve kungull për të njeriut


Në përparimin tonë kurrë, ne jemi të ballafaquar gjithnjë me problemin e të ushqyerit e duhur. Snacks shpejtë dhe të ulët të cilësisë, yndyrore dhe ushqim skuqur, ilaçe pakontrolluar, sidomos antibiotikët, alkoolit dhe të çojë stresi për faktin se trupi ynë humbet aftësinë e saj për t'u marrë në mënyrë të pavarur me këta faktorë. Kjo është një shkelje e sistemit të tretjes, imuniteti reduktohet, pesha e tepërt e trupit, çrregullime riprodhuese në meshkuj dhe femra. Substanca toksike, zgjyrat, të çojë të lartë kolesteroli me aktivitetin kardiovaskular. Për të shmangur të gjitha këto pasoja negative duhet të zbatohet vetëm për produktet natyrore. Një nga këto është ind kungull. Përfitimet e indeve kungull për shkencën njerëzore provuar mbi shumë vite.


Fibër Kungull i referohet ushqim natyral projektuar posaçërisht për përdorim dietetike. Është e rekomanduar për normalizimin e metabolizmit yndyrë, nivelet më të ulëta të kolesterolit në gjak, normalizimi i gjëndër prostatës në burrat për parandalimin e sulmeve të zemrës dhe goditje, normalizimi i traktin gastrointestinal dhe mëlçisë për të hequr substancave toksike nga trupi.

Fibër Kungull parandalon formimin e gurëve të tëmthit, ka efekt Antiparasitic, tregohet për njerëzit që janë mbipeshë, normalizes dhe korrigjon peshën e trupit. Trupi i njeriut absorbon produktet yndyrë prishje, ajo është përdorur në gjellë e mbetur sindrom. Në shtohet indeve stomak dhe heq amoniakut dhe biliare pigmente, normalizes microflora zorrëve


Pasi në trupin tonë, fibra, thith gurë fekal, mukusit, pastron atë e toksinave, duke hequr nitrateve që vijnë tek ne nga perimet dhe frutat.

Kungull është e pasur me silic fibra, e cila shumë pak produkte të tjera. Nëpërmjet saj heq indet nga orhanyzmavyrusы dhe patogjenëve. Ajo lufton viruset e influencës, hepatit, artrit, reumatizmi dhe shumë të tjerë.

Kungull efekt pozitiv në metabolizmin e yndyrës në trup që të çojë në rritjen e peshës. Fiber ka efekt yndyrë djegie, ajo heq shkakun shumë për të e cila e rrit peshën e trupit. Duke indet brenda 2-3 muajve, njerëzit të cilët janë mbipeshë, të shpëtoj prej tyre, në të kundërtën, njerëzit me peshë të ulët trupore filloi të shërohet. Në përdorimin e fibrave 2 herë në ditë, mesatarisht do të shkojë deri në 150 kalori në ditë.


Përdorimi i pamjaftueshëm i fibrave në dietë shkakton kapsllëk kronik, hemorroide, inflamacion të zorrëve dhe madje edhe kancerin e zorrës së trashë. Ai mban ujë dhe rregullon veprimtarinë motorike të zorrëve, duke krijuar një ndjenjë të ngopjes dhe normalizes microflora zorrëve.

Pektin përfshira në yndyrë kungull, uljen e kolesterolit, pastrojë organizmat e gjallë nga substancave të dëmshme. Tregon trupin e joneve metalike toksike, pesticideve dhe radionukleyidiv. Celuloza ka të mirën e njerëzve që jetojnë dhe punojnë në mjedise të rrezikshme.


Fibër Kungull nuk është tretur në stomak, nuk depozitohen në yndyra dhe tregon trupin e substancave të dëmshme.

Merrni INDEVE kungull duhet 1 lugë 2 herë në ditë gjatë ngrënies me ujë. Bëni të vegjëlit e saj që nuk janë subjekt i trajtimit të ngrohjes, fara kungull. Ju mund të blini atë në farmaci, por ju mund të bëni vetë, pastruar më parë nga lëkura dhe farat në një peremolovshy mulli kafeje.