Përfitimet kungull për shëndetin e njeriut


Në kohët e lashta, pumpkins janë përdorur vetëm si një enë për verë dhe ujë. Dhe e përdorin atë në ushqim filloi në Amerikë, ku ajo ishte e njohur për tre mijëvjeçarë para Krishtit. Fara kungulli janë gjetur nga arkeologët gjatë gërmimeve varre peruan. Por në Rusi, kjo perime është shfaqur vetëm në shekullin e XVI dhe u vlerësua menjëherë nga fermerët për të produktivitetit të tyre, thjeshtësi, kapacitet për të qëndrueshme dhe të dobishme për shëndetin e njeriut.
Kungull është një bimë pjepër, një nga familja e menjëhershme përfshijnë kungull i njomë, kungull dhe trangujve, dhe shalqi.


Përfitimet kungull për shëndetin e njeriut është veçanërisht e rëndësishme në fund të vjeshtës dhe dimrit, kur zgjedhja e fruta të freskëta dhe perimeve është i kufizuar. Kjo perime është konsideruar produkt të vlefshme dietetike dhe medicinale. Ajo përmban një shumë të acidit Askorbik. Përveç kësaj, përfitimet e kungull qëndron në pasurinë e saj e carotene dhe hekuri. Përveç anëtarësimi i saj përfshin vitamina B, C, E, D dhe PP, si dhe vitaminë T rrallë, duke kontribuar në përshpejtimin e proceseve metabolike në trupin tonë.

Fiber kungull nuk është fruta fijor, por për shkak se ajo është pjekur mirë e butë dhe shumë e lehtë absorbohet traktin gastrointestinal. Për shkak të kësaj prone është e rekomanduar për të përdorur një kungull si një ushqim parandaluese dhe terapeutike për shëndetin. Përveç kësaj, kjo perime përmban kripëra të hekurit, bakrit dhe fosfor, të cilat në mënyrë të favorshme ndikojnë proceset e hematopoiesis, si dhe një kungull është për të parandaluar arteriosklerozës dhe anemi. Kungull dhe përfitime të paçmuar për veshkave, mëlçisë, për rregullimin e tretjes, sëmundjet e sistemit kardiovaskular dhe hipertensionit. Dhe perimet janë të pasura me pektin, promovon sekretim e kolesterolit.


Shumë i dobishëm për shëndetin e njeriut dhe lëng kungull. Ajo është përdorur në trashje, çrregullime metabolike, gurët në fshikëz dhe veshkat, diabet. Dhe për njerëzit që vuajnë nga inflamacion të prostatës, mjekësisë popullore për të pasur këtë këshillë: Pini një gotë lëng përditshme kungull për 2-3 javë. Lëng mund të kombinohet me mollë ose lëng karrote.
Por ata me shëndet të mirë mund të përdorni kungull si një produkt kozmetike, duke përgatitur me perime të papërpunuara ose të ziera maskë me vajra bimore. Përfitimet e kungull të paçmuar për çdo lloj të lëkurës. Një tul e kungull, integruar në një rende gjobë dhe shtrydh lëng të perimeve mund të përdoret si një tonik për të lëkurës.


Së fundi, kungull është përdorur gjerësisht në gatim. Nga ajo që ju mund të gatuaj shumë enët e ndryshme dhe të shijshme. Chefs famshëm rekomandojmë që të dorëzojnë pure kungull nga tul si një garniturë për enët e mishit. Për ta bërë atë të nevojshme për të prerë mishin kungull në kube, vlim për ngrohje të ulët, të mbuluara në pak ujë në një çiban të plotë. Pastaj fshij salcë dhe shtoni një majë e sheqer dhe kripë. Kjo salcë është baza jo vetëm për enët anë, por edhe për enët e pavarura. Ju mund të shtoni në bollgur, mel ose oriz drithëra, patate pure. Dhe për të dhënë atë shije ekstra, ju mund të shtoni finely copëtuar selino, qepë skuqur, majdanoz, piper, hudhër, ketchup ose arrëmyshk.

Sigurisht, kjo është vetëm një pjesë e vogël e recetave të gatimit e kungull. Ju mund të vlim, të skuqura, piqem, kuzhinier me pancakes e saj, të kombinuara të përkryer me perime të tjera, të tilla si patate apo domate.
SHBA, për shembull, feta e kësaj perime në zjarr skuqur, dhe shirita të pagur të thata ata të shkojnë në bërjen e qilimave. SHBA besojnë se këto produkte të mbrojtur shtëpinë nga frymërat e liga.

Por banorët e Austrisë krenari ata shpikur shumë mënyra e përpunimit kungull. Për shkak se ajo bën mjekësi, kozmetikë, neyyazytsirno dobishme për naftë zi mëlçisë, largon kolesterolin nga trupi i njeriut. Çfarë mbetet e këtyre fermave përpunimit biskota prodhojnë tortë dhe biskota, të cilat është e pamundur të mendojnë se ata janë të përgatitur me kungull.

Si pumpkins aksioneve up për dimër, kështu që nuk ka humbur pronat e saj të dobishme? Në perime në shtëpi mund të ruhet në një temperaturë prej 5-15 gradë, por është më mirë për ta mbajtur atë në një vend të freskët. Po kungull do të mbajë cilësinë e tyre për një kohë shumë të gjatë deri në pranverë. Dhe për ruajtje të tillë duhet të zgjidhni frutat me përmbajtje të lartë të niseshte. Gjithashtu, të jetë i sigurt për të siguruar ventilim të mirë dhe mbrojtje nga rrezet e diellit. Kungull duhet të vendoset në një raft në një rresht, deri rrjedhin, kështu që ata nuk prekin njëri-tjetrin.