Përfitimet e hikërror gjelbër për trupin


Përfitimet e këtij produkti, që qull hikërror, i njohur për shumë. Ata thonë se ajo ka shumë veti të dobishme që thjesht duhet të përfshihen në dietë dietë e njeriut. Por përfitimet e hikërror gjelbër në trup pak i njohur. Për shkak se ajo është e pasur me makro thelbësore dhe micronutrients, vitamina.
Shih për veten tuaj në mënyrë të njohur nga hikërror fëmijërisë është një përpunim i veçantë industrial, e cila përfshin tharje, steaming dhe tiganisje. Dhe pastaj bie në dyqanet dhe postoni në tryezën tonë. Ndonjëherë, zonjë gjithashtu calcined hikërror në një tigan, pa përdorur vaj luledielli. Dhe vetëm pastaj do të vazhdojë për gatim. Si rezultat, drithëra jashtë flavorful dhe thërrmueshëm. Garniturë, gatuar dhe e shijshme, por çështja ka mbetur Pronat e dobishme e këtij produkti pas trajtimit të përsëritura të ngrohjes? Vështirë. Jo, sigurisht, diçka e mbetur, por pak.


Në rreth 50 të hikërror fundit ngrënë ndonjëherë gjelbër, e cila nuk ka kaluar gatuar, gatuar atë vetëm para se të shërbejë deri. E bën atë një produkt unik që lënë kokrra në një leckë të lagur në ditë, ata mbin, atëherë ushqyesve në të dyfishuar, dhe pastaj potroyuyutsya. Dhe metoda e njohur aktualisht e përpunimit hikërror pidhledily ne amerikanët, prandaj, hikërror gjelbër harruar pothuajse. Dhe si sot është çmenduri për ushqim të shëndetshëm, atëherë ky produkt ka ardhur ora e tij të mira.


Hikërror Si të dobishme të gjelbër? Ajo përmban rreth 13% proteina - është mjaft e lartë. Kjo është një cilësi të lartë, shumë të lehtë për të tretet, të përkryer përbërja e balancuar e aminoacidet. Ajo ka një indeks të ulët glycemic. Ata që janë të shikuar peshë, dietë dhe sheqerit në gjak nivelet e tyre, ky produkt i përshtatet saktësisht. Hikërror jeshil përmban rutin. Ajo ul presionin e gjakut, ndihmon në forcimin e enëve të gjakut dhe rregullon sistemin kardiovaskular.
Ul kolesterolin. Është e njohur se e pllaka kolesterolit vidkladayuchys në muret e enëve të gjakut, duke penguar rrjedhjen normale të gjakut në zemër dhe tru. Rregullisht hahet hikërror gjelbër dhe vidyazykavshys nga të gjitha zakonet e këqija, tipare ulur ndjeshëm sulm në zemër dhe goditje në tru.

Ajo përmban fibra. Përafërsisht 20% e fibra përditshme normë të përfshira në një filxhan të këtij produkti të mrekullueshëm i cili është i nevojshëm për të mirën e traktit gastrointestinal. Si pjesë e hikërror është vetëm yndyrna të shëndetshme. Në terma sasiorë, në hikërror gjelbër nuk është shumë yndyrë rreth 3 g, por ato janë mjaft të dobishme. Acidet omega-6 yndyrore Omega-3 Trupi i njeriut thjesht nuk prodhon, kështu që ata duhet rregullisht të plotësoj trupin tonë. Dhe ju mund t'i merrni ato vetëm me ushqim, në këtë rast, hikërror mund të jetë një burim i tillë i yndyrave të shëndetshme.


Vitamina dhe përbërjen minerale. Krahasuar me kokrra të tjera, hikërror është një burim i shkëlqyer i vitaminave B, triptofanit (një amino acid), minerale të ndryshme: magnez, mangan, fosfor, bakër, selen. Triptofan amino acid në kombinim me (B3) niacin, B6 dhe magnezium truri përdor të prodhuar serotonin, e cila vepron si antidepresant. Të gjitha vitaminat Buckwheat absorbohet mjaft mirë nga trupi i njeriut.
Pa OMGJ. Nëse sot misri, soje, oriz, grurë modifikuar, atëherë hikërror në rastin e gjenetikës nuk ka arritur. Një tjetër fakt, hikërror nuk është trajtuar me pesticide, dhe të gjitha sepse bletët, të cilat varen nga të lashtat në të ardhmen nuk fluturojnë në fushat e trajtuar me pesticide. Prandaj, komponenti mjedisor i produktit nuk mund të shqetësohen.


Tani karbohidratet komplekse. Në hikërror pak karbohidratet gjelbër se kokrra të tjera. Ajo mund të përgjithmonë të kënaqur njeri pa shkaktuar gravitetit pas marrjes ushqimin e saj. Ku mund të blej hikërror gjelbër? Kohët e fundit, të gjeni atë në treg ose në dyqan nuk ishte e lehtë. Për popullor ishte trajtimi zakonshme ngrohjes ishte kar. Por sot në raftet e ndonjë supermarket, një pjesë të madhe, hikërror gjelbër mund të gjendet nga prodhuesit rus. Pastruar tashmë, papastërtitë dhe lëvore ka ngjyrë të zbehtë ngjyrë bezhë. Hikërror gjelbër shije pak si elb perla dhe arra.

Si për të bërë këtë produkt unik? Më e dobishme është e gjelbër sprouted hikërror. Ajo mund të shtohet në salads ose supave. Ajo është e shijshme. Besohet se sprouted hikërror tastier sesa drithërat e tjera të drithërave apo bishtajore. Në germinated farë hikërror kalori të ulët dhe me vlerë të njëjtën kohë më të larta ushqyese, e cila është arritur me anë të proceseve kimike që ndodhin në kokërr. Ju vetëm mund të gatuaj hikërror zakonisht. Së pari ju duhet një kokrat e zhveshura të mirë larë, ngjyhet pas rreth 15-25 minuta. Lahen përsëri në dy ujëra, pastrimin e tij të mukusit të lëshuar, dhe tani kuzhinier atë si rrëmujë zakonshme. Ju bëftë mirë!