Përfitimet dhe dëmet e kakao për trupin


Lashtë Aztecs konsiderohet kakao pini dhuratën hyjnore të Quetzalcoatl, i cili ishte një nga perënditë kryesore. Pije, e cila është bërë nga fasule kakao, nuk ka asgjë të përbashkët me kakao moderne. Atëherë kjo ishte një zgjidhje e përbërë nga kakao, vanilje, misri, kripë dhe piper të nxehtë. Karl Lineus në shekullin e 18. quajtur kakao Theobroma, e cila e përkthyer nga latinishtja do të thotë "ushqim i perëndive", por edhe ai nuk mund të imagjinohet se ky ushqim mund të jetë aq djegëse dhe thekshëm. Në atë kohë evropianët tashmë duke u përdorur çokollatë të nxehtë me qumësht dhe sheqer. Në 1828 Johann Conrad, një kimist nga Hollanda sugjeruar shtrydh vaj me fasule kakao, pas së cilës ata bëhet i brishtë dhe mund të shpërndajë në të lëngshme. Pra, ai ishte i njohur tek ne pluhur kakao, nga e cila kemi pirë me shpërndarjen e pluhur në qumësht ose ujë.


Pas një studimi të përbërjes kimike të fasule kakao, ekspertët ranë dakord mbi emrin "ushqimi i perëndive". Pas të gjitha, kakao u gjet rreth 300 substanca të shëndetshme. Mirëpo, si gjithmonë, ka kundërshtarët, të marrë në konsideratë kakao ushqim hyjnor, sepse banorët e qiellit thjesht nuk kanë nevojë të shqetësohen për shëndetin tuaj, dëm dhe dobi për kakao organizmit ata nuk e kujdesit. Por ne njeriu i thjeshtë janë të interesuar në atë që hani.

Përfitim
Sot ne e dimë se shumë punë shkencore e cila përshkruan përfitimet nga kakao për trupin. Me antioksidantë, të cilat përfshijnë fasule kakao, një normalizimin e presionit, ul viskozitetit të gjakut, të cilat në masë të madhe zvogëlon mundësinë e pash dhe zemrës sulmeve. Perberja e pluhur kakao është rreth 15% yndyrë, i cili përbëhet nga oleik (mononenasыschennoy) dhe acidet stearik dhe palmitik. Për këtë arsye, përdorimi i kakao pije, gatuar me ujë ose qumësht i skremuar nuk shkakton një rritje në nivelin e kolesterolit në gjak.


Përfitimet e theobromine të përfshira në kakao, sepse trupi është efekti i saj diuretik. Phenylethylamine Një përfitim është se ajo vepron si një nxitës dhe antidepressant të ngjashme me adrenalin dhe dopamine, të cilat janë formuar në trup.

Kakao copes me stresin duke prodhuar serotonin, i cili është hormoni i gëzimit. Kakao pluhur që përmban një sasi të vogël të caffeine, por përmban mjaftueshëm magnez, zink, bakër, hekur, kalcium, mangan dhe vitamina.

Përkundër faktit se kakao invigorates trupit, heq lodhjen dhe dobësi, lufton me stresin, normalizes gjumë, stimulon sistemin imunitar, promovon zbutjen e rrudhave dhe shërimit, ka njerëz që janë kundër kësaj pije.


Dëm
Specialistët janë me të vërtetë të interesuar në dobi dhe dëm e kakao të trupit. Kundërshtarët e uzinës harrojnë kultivimin uyazyka. Siç e dimë, ajo është prodhuar në Afrikë, ku mbretëron një mungesë të plotë të kanalizimeve. Kur paketim fasule kakao me to mund të merrni insekte të ndryshme. Kakao nuk përfshin ndonjë prej substancave nga të cilat mund të jenë alergji, por alergji te fëmijët janë shumë të shpeshta. Arsyeja është chitinous mbuluar ato insektet që ishin shkatërruar së bashku me fasule kakao.


Por ndoshta që prodhuesit e interesuar në reputacionin e saj, të përshtatshme me kujdes në llojin e fasule kakao për të shmangur marrjen në një insektet pluhur. Megjithatë, sipas kundërshtarëve të pije, prodhuesit e pluhur kakao dhe çokollatë duke u përpjekur për të rritur kërkesën për prodhimet e tyre, të kryejë financimin e kërkimit, e cila ekzagjeruar pronat e dobishme e kakao. Dhe kundërshtarët të japë rezultate që hedhin poshtë të mirat e substancave të ndryshme të tilla si Theobromine, caffeine dhe phenylethylamine përfshira në kakao, mund të shkaktojë migraines në njerëz koke të ndjeshme


Edhe pse kakao nuk ndikon kolesterolit në gjak, ajo është shumë kalori, sepse yyazytsirnist mbipeshë, duke çuar në problemet e sistemit kardiovaskular nuk është zvogëluar. A. është thënë kundërshtarët e pluhur kakao, phenylethylamine, anasjelltas, dëm, nuk është e mirë. Kjo substancë stimulon receptorët narkotik në tru, si një efekt narkotike.

Përmbajtja e bakrit në kakao në të madhe ndikimin sasi pengesë e polyphenols në enët e gjakut, kështu të paaftë për t'u marrë me venat me variçe, sulmet në zemër, hemorroide në njerëz të cilët janë duke përjetuar bakrit tepërt në trup. Sidomos sasi e madhe e bakrit mund të çojë në formimin e shumë tumoreve beninje dhe malinje dhe për të reduktuar në masë e kockave.

Një tjetër dëm në trup mund të shkaktojë një sasi të madhe të plumbit në kakao. Sidomos të dëmshme mund të jetë pije për fëmijët e vegjël. Në mënyrë të ngjashme, çdo përmendje për rreziqet e kakao përfshin toksicitetit Theobromine ndaj kafshëve, për këtë arsye, ata mund të përjetojnë sëmundje të zemrës, veshkave dhe mëlçisë.

Mbi rreziqet dhe përfitimet e studiuesve kakao ndoshta do të argumentojnë për një kohë të gjatë. Dhe hipoteza e dhënë në lidhje me rreziqet e kakao nuk duhet të merren seriozisht. E vetmja gjë që ju duhet të i kushtoj vëmendje për këtë kakao fast food përmban emulsifiers dhe shtesa të tjera që janë të dëmshme për trupin. Është më mirë për të përdorur kakao natyrore.


Kakao gatim
Për të përgatitur dy servings e nevojës kakao 2 gota qumësht dhe 4 tbsp kakao pluhur, sheqer mund të shtohet për shije. Në një tigan të vogël derdh kakao dhe shtoni 2 tbsp qumësht të nxehtë, përzierje mirë. Pastaj shtoni pjesën tjetër të qumështit dhe vihet në zjarr. Sjellja e një çiban, reduktimin e ngrohjes dhe kuzhinier për disa minuta në homogjenitetit dhe të trasha.