Përfitimet dhe dëmet e akullore për njeriun


Në vendin tonë, indiferent ndaj akull të dy fëmijët dhe të rriturit. Ndërsa dashuria për këtë delikatesë është aq e madhe që bashkatdhetarët tanë edhe në dimër hani atë jashtë, kur temperatura arrin njëzet gradë. Sigurisht, kjo deklaratë është e ekzagjeruar disi, por kemi blerë akullore për çdo rast: pushime, ditë pune, në një mot të nxehtë dhe me re. Por përfitimet dhe rreziqet e akullore për çdo person të perceptohet ndryshe. Disa besojnë se konsumi i tepërt i akullore është i sigurt, ndërsa të tjerët janë të këshilluar që të kufizojnë sasinë.


Është e vështirë për të përcaktuar se si ndikon në përdorimin e tepruar të akullore. Por, si me të gjitha produktet e tjera, ju duhet të dini se kur do të ndalet dhe të përpiqet të mos abuzojnë me delikatesë. Produkt edhe të tilla në dukje të padëmshëm që mund të sjellë një shumë të trazirave.

Përbërja e akullore
Relative akullore yndyrë është speciet e mëposhtme: qumësht, krem, gjalpë, fruta. Veçori e frutave akullore, sepse ajo përmban përmbajtje yndyrë dhe sheqer prej më pak se 30%. Baza e këtij akullore është e natyrshme manaferrat pure dhe fruta.

Shuma e yndyrë në akullore është rreth 10% përmbajtjen e sheqerit që nuk i kalon 15%. Struktura është akullore 15% yndyrë, kështu që është më e guximshme e të gjitha llojeve të akullore. Një yndyrë pak është 6% në akullore qumështit, dhe sheqer rreth 16%.

Ice përfitime krem ​​për njerëzit është vlera e tij ushqyese, sepse burimi yndyrë natyrore të energjisë. Disa prodhues filluan të përdorin për të bërë yndyrna akullore përzierje perimesh, reduktimin produkt me kalori, por për shkak të emulsifiers dhe aditivëve favorizojnë akullore dhe vlera e tij ushqyese është e diskutueshme.


Made me akullore përmban përbërësit natyrore të pasura me vitamina, aminoacidet, acidet yndyrore, minerale. Pra, shumë pretendime se një shërbim i akullore mund të ngarkuar të trurit me energji. Akullore bërë nga qumësht natyral, pa dyshim, është një përfitim. Pas të gjitha, ajo është ushqyese, kalori dhe mund edhe të kënaqë urinë tuaj.

Otolaringolog këshilluar për të ngrënë më shumë akullore, sepse ajo forcon sistemin imunitar dhe e bën fyt më rezistente ndaj temperaturave të ulëta. Sigurisht jo për të shkaktuar vetë-dëm, duke ngrënë akullore duhet të jetë gradual, jo kapjen atë pjesë të mëdha.


Përfitimet dhe dëmet e akullore
Akullore kalorive të mjaftueshme në 100 gram përmban 500 kalori, përveç ai përmban sasi të mëdha të sheqerit. Prandaj, ajo duhet të merret me kujdes, sidomos njerëzit të cilët janë të prirur të jenë mbipeshë, dhe njerëzit me sëmundje të diabetit. Dëmtimi nga akullore, e cila përfshin yndyrë të kafshëve, mund të shkaktohet për njerëzit nivelet e kolesterolit të cilëve u rrit.

Shumë mjekë, nutritionists nuk e rekomandojmë të përdorni krem ​​salcë akull, për shembull, luleshtrydhe apo limon. Ajo është përdorur për të bërë shtesa të ndryshme artificiale të cilat nuk janë të dobishme. Përfitim i madh është përdorimi i akullore fruta.


Shpërdorimi i akullit mund të shkaktojnë dhimbje koke. Sa mund të duket e çuditshme, por ky dëm është konfirmuar nga vëzhgimet e shumta. Rreth një e treta e popullsisë së botës vuajnë nga dhimbje koke për shkak të këtij delikatesë. Fakti është se në qoftë se ju hani akullore shpejt, ajo shpejt fitilin e enëve të gjakut dhe për këtë arsye rrjedhjen e gjakut në ulje të trurit. Prandaj nuk ka dhimbje në kokë.

Sa për fëmijët, duke zëvendësuar të veçantë krem ​​hahet akullore nuk duhet të jetë. Megjithatë, shumë besojnë se ajo mund të japin fëmijëve të pas darke në vend të ëmbëlsirë, ndërsa të tjerë besojnë se akullore është në gjendje të pengojnë procesin e tretjes. Por një gjë është në modë të themi saktësisht, ky produkt mund të japin fëmijëve të rostiçeri, të tilla si akullore me manaferrat ndihmon për të ndarë yndyrë dhe asimiluar sheqer.


Duhet të theksohet se për një person zakonisht blejnë akullore në dyqan dhe e kanë atë në lëvizje. Në fund të fundit, me ushqim ne gëlltitje pluhurin dhe i poshtër të rrugës. Është më mirë që të ulen në një tavolinë ose në një stol parku.