Përfitimet e produkteve të qumështit për shëndetin


Konsumi i rregullt i produkteve të qumështit nuk është vetëm e dobishme, por me rëndësi jetike. Ata marrin në trupin e baktereve të dobishme, mikroorganizmave dhe përfaqësues të tjerë të dobishme për microflora ndihmon tretjen e ushqimit sistemit. Pronat e llojeve të ndryshme të produkteve të qumështit mund të transferohen pafund. Por, pavarësisht nga fakti se të gjithë ata e kanë dëgjuar, jo të gjithë e bëjnë hyjnë vetë në to në dietë të rregullt.
Përfitimet e produkteve të qumështit për gënjeshtra shëndetësore në aftësinë e tyre për të përmirësuar tretjen, forcojnë sistemin imunitar, hiqni sindromi i lodhjes kronike, të rivendosur pushtetin. Jo kos çudi, për shembull, të quajtur elektricist natyrore. Në të njëjtën kohë, një gotë kefir apo pije kos para se të shkojnë në shtrat natën dhe fle në heshtje do të qetësojë stomakun edhe pas overeating rënda.


Mjekët dhe nutritionists thonë se e madhe e produkteve të qumështit të vërtetë të përfitojnë do të shënohet vetëm nëse do të pijnë vazhdimisht, rregullisht, çdo ditë. Kos me shkallë të ndryshme të yndyrë, qumësht i thartuar pjekur, kos, kos bio, kos - të gjitha shëndetësore e nevojshme dhe bukurinë e jashtme. Kefir bën punën stomak ndihmon në eliminimin e kapsllëk. Për këtë qëllim, shfrytëzimi më i mirë i bio-kos, kos me byfydodobavkamy. Në qoftë se ju përdorni kos që ka mbajtur më shumë se 3 ditë, kapsllëk kontrasti mund të japin vetë ndjeu. Për zorrët të punës siç duhet, pini kefir mirë para ngrënies, për 30 minuta në gjysmë filxhan ose gotë. Para se të krevat është vidyazykatysya edhe më mirë nga darkë dhe preferojnë një gotë me pije të freskëta qumështit. Përfitimet e produkteve të qumështit do të jetë mjaft e dukshme në qoftë se ju do të ndiqni një kurs të tillë të përdorimit të tyre për së paku 21 ditë th. Atëherë bëhet e qartë se stomaku dhe zorrët të punojnë të përkryer, dhe zakonet e reja të hahet të ndikojë edhe në figurë.


Përdorimi i kos dhe pijeve të tjera të qumështit kontribuon në normalizimin e mëlçisë, veshkat e mirë për shëndetin, ka një efekt të butë në pankreas. Por vetem ne rast se produkti natyral, jo i bërë me konservues dhe shtesa të tjera, të tilla si niseshte modifikuar. Nëse paketa thotë se ky bio-kos, atëherë ajo duhet të jetë bakteret jetojnë, pra, mbajti një produkt i tillë nuk mund të jetë më shumë se tri ditë. Kujdes studiuar etiketat në paketim për të parandaluar dëmtimin e trupit në vend të përfitimeve të pritura.

Kohët e fundit u bë produkt popullor qumësht quajtur acidophilus. Kjo është bërë me skyssheho qumësht shtuar baktereve dhe mikroorganizmave të veçanta, të quajtur acidophilus. Ky produkt është e dobishme për ata që vuajnë nga aciditet të ulët të stomakut.
Zgjedhja kos duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm. Shumëllojshmëri e tyre lejon për të kënaqur çdo shije, por jo të gjithë janë njëlloj të dobishme për trupin. Shumëllojshmëria e shijeve të promovuar aditivëve të ndryshme që nuk janë të natyrshme. Kos nuk duhet të përgatisë metodë e trajtimit të ngrohjes, përndryshe ata do të mbeten bakteret e dobishme. Kos normal përgatitur në përputhje me të gjithë teknologjinë, heq shurdhim në stomak, përmirëson procesin e tretjes sa më shpejt që të jetë e mundur, dhe të ndihmon për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm.


Shumica e desserts fundit qumështit nuk mund të quhet i dobishëm. Fakti se disa prodhues e bëjnë atyre kos shquar, defekt trajtimin e tyre të ngrohjes. Pas këtij trajtimi, shtoi preservatives që të zgjasin jetën shelfin e produktit dhe t'i jepte një shije interesante - çokollatë, vanilje, fruta dhe të tjerët. Në produkte të tilla mungon çdo microflora të dobishme, kështu që ata nuk mund të zëvendësojë tradicionale, provuar kefir povikmy ose kos.
Prostokvasha produkt si popullor qumësht, të dobishme në çrregullime e jashtëqitjen, kapsllëk dhe sëmundjeve pankreatik. Ajo stimulon prodhimin e stomakut lëngje, tregohet për gastrit akut, kolit, shkaktojnë kanalet biliare. Kislyak janë të rekomanduara për njerëzit që vuajnë nga obeziteti, atherosclerosis, hipertension. Anemi dobishme ajo dhe myocardium.

Smetana gjithashtu mund të quhet produkt thartuar qumësht, përdorimi i saj është i treguar për ata që duan për të fituar peshë. Në krem ​​gjithashtu përmban baktere të mira janë vrarë nga trajtimit të ngrohjes. Prandaj, ajo është e mirë për ju si të plotësojë salads dhe desserts.

Një tjetër produkt i përbashkët i qumësht i thartuar - djathë. Ajo është zhytur edhe nga trupi, saturating atë me kalcium dhe vitamina. Djathë përmirëson metabolizmin, normalizimin e presionit osmozik, i cili është përgjegjës për bilancin e ujit në trup. Përdorimi i djathit kontribuon në ngopjes së hemoglobinës në gjak dhe të çon në sistem normal nervor. Konsumi i rregullt i djathit dhe nxit formimin e indeve normale të kockave, dhe për arsye të mirë që të fillojnë të hyjnë në dietën e fëmijëve të vegjël që nga 6 muaj. Mirë, djathë natyrore është e dobishme në qoftë se ajo është bërë në të egra dhe të mbahen jo më shumë se 5 ditë. Me djathë mund të jetë i gatuar shumë enët e shijshme, duke i ekspozuar atë për të ngrohur trajtim. Disa bakteret e dobishme mund të vdesë, por shumë minerale dhe elementët gjurmë të dobishme ende mbeten.

Përfitimet e produkteve të qumështit do të jetë e dukshme në rastin jo vetëm të drejtën e tyre për të zgjedhur, por përdorimi me masë. Gabim i madh është të mendosh se produktet e qumështit mund të hahet në sasi të pakufizuar. Për shembull, në qoftë se më shumë se një natë për të pirë një gotë kefir, dhe tre, që mund përfundimisht të ndodhë trupin zashlakovanist, dhe të shqetësuar metabolizmin.
Produktet e reja të qumështit me bifidobacteria ndihmon për të normalizuar ekuilibrin në mes të numrit të mikroorganizmave të dobishme dhe të dëmshme në stomak dhe zorrët. Ata madje të kontribuojnë për të neutralizuar substancat toksike që hyjnë në trup.