Përfitimet për kivi shëndetin e njeriut


Hulumtuesit në shumë vende të kryer hulumtime dhe eksperimente, të gjetur se çfarë është përdorimi i kivi për shëndetin e njeriut. Kjo bimë ekzotike Berry lyanopodobnoho dashur nga shumë banorë të vendit tonë. Emri i saj i dytë - i tretë kinez.
Kivi ka shije origjinale thekshëm. Saj vlerësuar shumë nga chefs dhe confectioners prerë manaferrat pamje tërheqëse dhe të përdoret për pasta dhe një shumëllojshmëri të gjerë të enëve ujdisje. Por avantazh i madh i kivi - është vlera e tij për shëndetin e njeriut.


Dhe vetëm njëqind vjet më parë, shumica e njerëzve ishin në dijeni të ekzistencës së hardhitë me manaferrat shijshme. Bimore solli në Kinë, dhe pastaj shpejt u përhap në shumë vende dhe fitoi popullaritet të konsiderueshëm. Interesante, kivi mund të jetë rritur në shtëpi, por hardhia tropikale kërkon mirëmbajtje të kujdesshëm.

Përfitimet kivi është se kjo kokrra të kuqe është qilar vërtetë natyra. Ai përmban një numër të vitaminave, proteinave, karbohidrateve, minerale, fibra. Për shumë karakteristika kivi mban rekordin në mesin e frutave dhe manaferrat të tjera. Para së gjithash, përmbajtja e vitaminës C, 92 mg në 100 g, agrumet kivi superiore, Cassis dhe piper. Përveç kësaj, fruti përmban vitaminë B2 B3 B6 dhe B9 A, E, D, acid nikotine. Në mesin e mikro - dhe macronutrients përfshira në kivi janë: kalium (300 mg per 100 g), magnez (30 mg), natriumi (3 mg), hekuri (041 mg), kalcium (40 mg), fosfor (34 mg), dhe shuma të vogla të mangan dhe zinkut.


10% e kivi bie në disaccharides, monosaccharides dhe fibra. Dhe ndërsa kokrra të kuqe përmban pak kalori, rreth 50 Cal për 100 g. Kjo është ajo që e bën produktin e saj dietetike për ata që duan të humbin peshë.
Përfitimet Kivi rëndësishme për sistemin imunitar të trupit tonë. Berry aktivizon mbrojtja imunitetit forcon funksion reduktimin në mënyrë të konsiderueshme rrit rezistencën ndaj stresit.
Kivi mund të konsiderohet si një manaferrat medicinale. Ai përmban substanca që janë efekt i dobishëm për shëndetin e njeriut në përgjithësi, si dhe kardiak, metabolizmin qelizor dhe tretje. Përveç kësaj, përdorimi i kivi kivi minimizon rrezikun e kancerit.

Kivi përfitimet më të prekshme me përdorim të rregullt këtë kokrra të kuqe si ushqim. Kjo është një parandalimi i shkëlqyer kundër sëmundjeve reumatike, urolithiasis, dhe përmirëson aktivitetin e frymëmarrjes.

Gratë vlerësojmë kivi, jo vetëm për shijen e saj të këndshme, por një numër të pronave të dobishme. Berry ndihmon në parandalimin pamjen e flokëve gri, përmirëson metabolizmin lipidet, djeg dhjamin ekstra dhe ju lejon për të sjellë trupin tuaj në formë të shkëlqyer.
Shkencëtarët kanë treguar se një ngrënë për ëmbëlsirë Berry parandalon shfaqjen e një ndjenjë e shurdhim në stomak, ndihmon të shpëtoj nga urth, tregon trupin e shumës së tepërt të natriumit që është e rëndësishme për ata që e duan kripur.

Përveç kësaj, seksi i bukur duan të shtoni kivi të Facials. Berry lë lëkurën të butë dhe i butë TURGOR indeve përmirëson, shton fytyra të shëndetshme me ngjyra. Në qoftë se ju përdorni kivi çdo ditë, ju mund të shpëtoj e kolesterolit të keq, për të bërë muret e enëve të vogla të gjakut dhe capillaries të fortë, të zvogëlojë rrezikun e trombozës dhe për të parandaluar zhvillimin e hipertensionit.

Në shumicën e rasteve, përdorimi i kivi sjell vetëm përfitime për shëndetin e njeriut. Megjithatë, që nga Berry është e pasur me acide frutash, ajo mund të shkaktojë një zjarr të vogël dhe ndjesi shpimi gjilpërash në gojë, të çojë në zhvillimin e dermatit oral në fëmijët. Për më tepër, nuk është e nevojshme për të kombinuar kivi dhe qumësht. Ajo duhet të mbahet mend se përdorimi i tepruar i këtij kokrra të kuqe mund të jetë një reaksion alergjik.