Përfitimet dush dhe kujdesit të lëkurës


Bath - kjo është alternativa më e mirë për ndonjë produkt celulitit! Post artikull - përfiton dush dhe Skin Care.
Dush ruse
Ajo ka një përmbajtje të lartë lagështi - 80-100% dhe një temperaturë më të ulët - 50 deri në 70 ° Veriut. Djersitje në disa masa të banjës të nevojshme për 3-7 minuta - menjëherë pas oblyytesya ujë të ftohtë ose dip në pishinë. Midis Perëndimit duhet të pushoni dhe pini çaj bimor. Në banjë excreted nga trupi tepërt uji, toksina.
• Provoni fshisave masazh. Nëse ju vendosni të bëni atë pa mjek ndihmës, të jetë i sigurt për të ndjekur rregullin kryesore: fshesë duhet të jenë me lagështi dhe lëvizje - të butë (për të mos djegur lëkurën).


• maska ​​e flokëve në mënyrë efektive për të mirën e bërë atë në saunë ruse ku lagështia është e lartë (përbërësit aktiv janë zhytur flokët). Me të hyrë maskë me avull të mjaftueshëm për 5-10 minuta.

Dush finlandeze (sauna)
Ajo ndryshon nga lagështia e ulët ruse - nga 5 deri 25% dhe temperaturat e larta - 60-100 C. Kjo ndihmon për t'u çlodhur muskujt dhe largimin e shpejtë të toksinave. Sauna zbulon poret gjobë, përballon celulitit dhe të lëkurës sëmundjeve dhe gjithashtu ndihmon për të humbur peshë. Në banjo finlandeze mund të jetë rreth 15 minuta. Para se të hyjnë në dhomë me avull, të marrë një dush të ngrohtë - kjo tonet e lëkurës. Vetëm lani trupin tuaj me sapun: ajo heq shtresa e yndyrë e lëkurës dhe të bëjë që ju të prekshme për avull të nxehtë. Pas dush kur poret e hapura dhe të ochystyatsya, përdorni maska ​​fytyrë. Apliko për t'u përballur me mjaltë, vaj ose fruta maska ​​për kujdesin e lëkurës që ju mund të gatuaj në shtëpi, ose përdorin blerje (zgjedhjen e llojit të lëkurës).


Banjë turke (hamami)
• Mundësia më e butë për ata që nuk duan të ekspozojnë veten ngarkesën e fortë. Për shkak të temperaturës optimale (40-50 ° C) dhe hamami klimë të lagësht praktikisht nuk ka contraindications. Gjëja kryesore këtu - me avull të nxehtë. Ajo warms trupin, hap poret, relakson muskujt. Të gjitha trajtimet mund të kryhet në dhomë.
• Një nga trajtimet më të njohura në hamami konsiderohet doreza të mirë pastrimin e qime kali (Cassie), i cili në mënyrë të përkryer eliminon qelizat e vdekura nga lëkura dhe rifreskon atë.

• Pastrimi dhe përfitimet mund të ndodhë edhe pas ngrohjes up - duke përdorur lulëzim gërryes, i përbërë nga komponente të tilla si kafe, predha arrë, mjaltë, kripë, etj Pas kësaj pije rënuar me ujë të ftohtë ose të ngrohtë.

Cedar fuçi (fitosauna)
Temperatura në fuçi ka një "kufi" mjaft të gjerë - 70-90 ° C. Sesioni zgjat 10 deri në 30 minuta - në mënyrë ideale duhet të bëjë të hyjnë 2 për 15 minuta. Në mes aktiviteteve ju mund të bëni Massage Oil tërë trupin. Avull, i ngopur me herbs, shërbeu në një fuçi - ajo relakson, pastron lëkurën dhe warms. Cedar fuçi mund të bëjnë edhe ata që nuk toleron temperaturat e larta - Kryetar, jashtë mbetur, nuk mund të jetë ndezur.

• Scrubs dhe maska ​​Kujdesi për trupin më të mirë zbatohen menjëherë pas avull, sepse dhoma me avull djersitje ndodhin dhe ndikimin e lagështisë, nuk thithjen e ushqyesve. Temperatura maksimale për produktet e kujdesit - 30-39%. Përzierje fshij trupin kafe dhe mjaltë ose vaj ulliri dhe kripë fjetur, të lënë për disa minuta. Lani. Kjo do t'i japë elasticitetin e lëkurës, të eliminuar celulitin dhe për të përmirësuar shëndetin. Pas trajtimit dush dhe kujdesit të lëkurës produkteve të jetë i sigurt për të vënë në një hidratues trupit ose agjent ushqyes, dhe zonat e problemit - anti-celulitin krem.