Përfitimet e metalit për trupin e njeriut


Edhe në kohët e lashta, mjekët kanë vënë re se njerëzit veshur stolitë e bakrit, gjatë epidemive të ndryshme rrallë sëmurë. Përfitimet për metal trupit të njeriut vërtetuar nga shkenca. Metalloterapyya efektive për dhimbje të muskujve, sëmundjet e frymëmarrjes, muskulor dhe sistemin e tretjes. Aristoteli ka thënë të ushtrojë përpjekje në qoftë se produktet e bakrit, atëherë kjo mund të parandaluar bruising.
Çfarë metale janë përdorur për trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve?
Para së gjithash, bakrit. Pastaj, ari, argjend, hekur, kallaj, merkuri dhe plumbi.Përfitimet e metalit bakrit
Bakri - një tonik i madh për të mëlçisë, shpretkë dhe sistemit limfatik. Veçanërisht është e dobishme për njerëzit që vuajnë nga mbipeshë, të prirur për edemë dhe kanë zgjeruar nyjet limfatike.
Për trajtimin e këtyre sëmundjeve duke përdorur një ujë bakrit. Për përgatitjen e saj do të duhet dhjetë monedha të bakrit që duhet të lahet në ujë gëlqereje. Monedha Hidh një litër ujë dhe vlim për ngrohje të ulët për të reduktuar me ujë në gjysmë. Pranuar të tilla ujë 2 lugë 3 herë në ditë për një muaj. Monedha bakri përdoren vjetër, lëshuar para 1961.


Kur dhimbje në zemrën time kanë nevojë për të vënë një monedhë bakri në veshin subclavian fossa pa hequr dhjetë ditë.

Në bruises të ndryshme, si dhe monedha thrombophlebitis bashkangjitur në vendin e prekur dhe fix suva.

Kur fibroids, fibroids në gratë medaljes bashkangjitur në bark të ulët.

Kur monedhë dëgjimi i keq duhet të jetë e bashkangjitur me fryrje kockave prapa veshit, dhe e dyta - nga personi.

Me osteokondroza qafës së mitrës, zhurma në monedha veshët zbatohen prapa qafës. Shpesh në rrjedhën e dhimbjes.


Kur monedha dhimbje koke duhet të aplikohet në të njëjtin vend të dhimbjes - ballit, tempujt apo e pasme të kokës.

Për të parandaluar rakit në fëmijët dore rrathë veshin bakrit.
Pllaka bakri lehtësimin e dhimbjeve, të ndaluar gjakderdhje, përmirësimin e gjumit, një qetësues të mirë, lehtësimin inflamacion në joints.
Disa njerëz trajtojnë bakrit kundërindikuar. Nëse ka ankth dhe nervozizëm, trajtimi duhet të ndërpritet produkte bakri, kjo metalike thjesht nuk ju përshtaten.


Përfitimet ari metalike
Ari i përket metaleve të fortë. Ajo mund të shkatërrojë mikroorganizmave të dëmshme dhe patogjene. Prandaj është e rekomandueshme që të veshin bizhuteri në pika shpërthimet e gripit dhe epidemive të ndryshme. Zgjidhje Gold kripë vënë në disa ilaçe. Gold ka një ndikim pozitiv në trupin e njeriut. Ajo forcon sistemin imunitar, sistemin nervor dhe zemrës. Dhe gjithashtu veshur ar tregon njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e lëkurës, dermatit, ekzemë, psoriasis.

Përfitimet argjendi metalike
Silver ka dezinfektimin pronave. Në kohët e lashta uji hedhin monedha argjendi dhe në këtë mënyrë atë znezarazhuvaly. Në ditët e sotme uji përdoret për pastrimin elektroda argjendi. Bizhuteri argjendi rekomanduar që të veshin njerëzit që vuajnë nga sëmundje hypertensive zemrës.
Megjithatë, tejkalimi i argjendit në ujë, metalike akumulon në shtresën e sipërme të lëkurës dhe mukozës membranat, blerja ka filluar të thinjet-jeshile ngjyra. Kur përdorimi i tepërt i joneve argjendi mund të jenë dhimbje koke, rritja e mëlçisë, nervozizëm. Para se të blej argjendi testin bizhuteri shpullë për ndjeshmëri ndaj këtij metali. Në qoftë se ju do të jetë i veshur marramendje argjendi, ankthi, kjo nuk është metalike tuaj.


Përfitimet hekuri metalike
Hekuri ka efekte pozitive në palcën e eshtrave, mëlçisë dhe shpretkës. Ajo është efektive në sëmundjet e mëlçisë: hepatitit dhe kesh. Hekur forcon indet nervor dhe muskujt, përmirëson mbrojtjen e trupit.

Përfitimet e metali kallaj
Ky metal ka një efekt rinovimin. Ash rafinuar kallaj përdorur në trajtimin e diabetit, gonorre, astma, infeksion respirator akut viral, anemi dhe sëmundjet e lëkurës.

Përfitimet merkurit metalike
Merkuri ndryshon dhe rikthen indeve. Ajo stimulon intelektin dhe vetëdijen zgjohet. Megjithatë, zhiva - një helm dhe duhet të aplikohet vetëm me recetë. Merkuri pastër nuk është përdorur, ajo është përdorur vetëm me squfur.


Përfitimet e oksideve metalike
Lead është një nga metalet më të efektshme të përdorura për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës në dermatologji. Ajo është përdorur për të trajtimin e tumoreve, gonorre. Ashtu si merkuri, plumbi është toksike, mund të shkaktojnë helmim. Prandaj, këto metale nuk mund të vetë.

Kur trajtimi me bakër, plumb, zink, ari, e tanishme shkon nga metali në lëkurë. Dhe kur duke përdorur kallaj dhe argjend nga lëkura në metal. Prandaj, metali i parë i rekomanduar trajtimin e funksionit të dëmtuar. Një hyperfunction dytë në organet.