Përfitimet Morse për shëndetin e njeriut


Në të nxehtit e verës, kur dielli duket të përpiqen për të shkrumb çdo gjë të gjallë, asfalt shkrirë nën këmbët e tyre, dhe termometër fluturues, asgjë nuk është më e dëshirueshme se pije të ftohtë. Shumë preferojnë të shuaj shumën tuaj etje dhe pije të ngjashme, as edhe të menduarit në lidhje me dëm për shëndetin e tyre.
Por paraardhësit tanë të urtë zgjodhi si një pije e butë hani pije frutash. Në fund të fundit, ata jo vetëm që kanë një tonik dhe pronat tonik, por është një lloj i stimuluesve biogenic, e cila në fund të fundit të ndihmuar në përmirësimin e performancës. Përfitimet Morse për shëndetin e njeriut është e qartë, si input në përbërjen e tyre e manave dhe fruta përmbajnë gati të gjitha acide organike, kripëra minerale, pektin, vitamina dhe të tjera të dobishme për shëndetin e njeriut.


Dhe nëse ju merrni parasysh faktin se trupi humbet ngrohjes shumë minerale dhe mbi të gjitha komponimet e kaliumit që mund të ndikojnë negativisht në sistemin kardiovaskular, përfitimet e pije frutash, sidomos manaferrat e kuqe, të tilla si Kastrati apo boronicë, është më më e qartë dhe e bën pije më të dëshirueshme në tryezë në verë.

• Për të përgatitur një lëng shijshme dhe të shëndetshme boronicë, ju keni nevojë për 125 manaferrat, 800 g ujë dhe 75 g mjaltë. Merr përsipër dhe pije Kastrati, pure në enët neokyslyayuscheysya, të tilla si qelqi ose smalt, shtrydh lëng me napë dhe të vënë në të ftohtë. Marc derdh ujë të nxehtë, vlim për 5-10 minuta, tendosje supë dhe përzierje me lëng. Pastaj shtoni mjaltin dhe ftoh. Jo të gjithë e di se Kastrati dobishme për të përdorur periudhën e beriberi, dhe pije frutash me këtë kokrra të kuqe është e rekomanduar për të përdorur në hipertension, angina, dhe sëmundjeve inflamatore gjinekologjike.

• pije frutash me Kastrati në jetën e përditshme mund të jetë një pije e madhe freskuese. Përveç kësaj, përfitimet e këtij Berry pije frutash është se ata ndihmojnë të luftuar ftohjet, dhe ata janë përdorur në gjakderdhje e rëndë menstrual, të cilat shpesh ndodhin në gratë moderne.
• Plum, qershi, thana, pije alychevyy mirë frutash shuaj etjen. Për më tepër, me ndihmën e tyre, trupi ynë merr substanca të vlefshme, kripëra minerale, vitamina, acide organike.

• Morse bërë nga fryti i hardhisë magnolia kineze, i ndihmon të mbajnë uyazyka ambient të pafavorshëm të jashtëm.

• Përfitimet e pijeve të frutave të detit buckthorn është prona e tyre të fuqishme antioxidant. Përveç kësaj, numri i vitaminës E lëng buckthorn nuk e di të barabartë në mesin e kulturave të tjera frutore, pasi ajo përmban disa herë më shumë se sa arra lajthi apo bajame.
• Fruta e gooseberries dhe rrushit janë të pasura me acide organike të cilat stimulojnë metabolizmin. Pije frutash Krыzhovnykovыe, përveç kësaj, të ndihmojë për të normalizuar presionin e gjakut, në rritje hypotensive e saj dhe uljen në pacientët hypertensive.
• Në mollë pije frutash përmbajnë sasi të larta të pektin që lidhin produktet e fermentimit dhe kalbëzim në zorrët dhe të fuqishëm ringjalljen e trupit.


Duhet të theksohet se pije frutash, fruta krahasuar me kokrra të kuqe zakonisht më shumë kalori sa përmban shumë sheqerna. Ata të përkryer pastruar trupin. Për më tepër, ata që janë të prirur të aktivitetit fizik, pije frutash, fruta të kombinuar edhe me lëngjet e perimeve. Ato janë burime të shkëlqyera të çlodhje pas punës së madhe. Përveç kësaj, lëngje, pije frutash përmbajnë një shumë të ushqyesve.
Pije frutash zakonisht vijnë neosvetlennыmy, sepse përveç manaferrat dhe lëng frutash përmbajnë substanca pektin pazgjidhshëm, fibra, vitamina yndyrë shpjegueshëm. Kjo do të thotë se vlera e shëndetit të njeriut pandriçuar Morse më e lartë se e ndriçuar.


Nëse ju doni të lëng pasur në trupin tuaj nuk është vetëm freskuese, por efekti terapeutik, mos harroni një rregull të thjeshtë: në aciditet të ulët apo normale e stomakut pini lëng pije frutash për 30-40 minuta para ngrënies. Dhe në qoftë se ju keni aciditet të lartë, ajo duhet të pini një gotë Morse për 15 orë përpara se të hahet. Për të arritur efektin e dëshiruar morsoterapyyu sjellje e tillë duhet të jetë të paktën disa javë. Dhe në qoftë se ju nuk ndjekin asnjë efekt terapeutik, pini pije frutash përditshme.
Përveç kësaj, pije frutash mund të përdoret për shkarkimin ditë, ato kontribuojnë për humbje peshe dhe sekretim e toksinave. Në ditët e agjërimit duhet të marrë 2,15 litra pije të ndryshme të frutave. Kur gatim pije frutash në shtëpi, të jenë të vetëdijshëm se Ruajtja afatshkurtër i këtij produkti në frigorifer përshpejton fermentimi dhe dëmtimin e tij, edhe në qoftë se pamjen dhe shijen e pije nuk po ndryshon.


Zgjidh lëng tuaj të preferuar, nuk do të jetë dembel për të gatuaj atë më shpesh dhe të qëndrojnë të shëndetshme!