Përfitimet lëngje perime për shëndetin


Produkt lëng është kaq popullore që ajo është përdorur në të gjithë botën, madje duke mos përjashtuar qytetet më të varfra në botë. Në thelb ne preferoni fruta dhe lëngje frutash, perime herë pas here, kryesisht - domate. Dhe lëngje asgjë vegjetale përfitimet për shëndetin aq e madhe që ju mund vetëm të flisni për orë të tëra për të. Në këtë artikull ne do të flasim në lidhje me përfitimet e lëngjet e perimeve më të zakonshme. Këto duhet të përfshijnë domate, lakër, karrota, panxhar, kastravec, dhe natyrisht lëng kungull. Secili në lëng e saj është e pasur me vitamina dhe minerale. Lëngje perimesh mund të merren të freskëta ose të freskëta, apo të konservuar. E para, nga ana tjetër, është shumë më e dobishme, që të mos ekspozohen ndaj procesit të gatimit duke përdorur ngrohje.


Përfitimet lëngje perime për shëndetin
Lëng domate
Malic, limoni, tartaric, oksalik dhe madje edhe acid sukcinik, i përbërë nga domate, përfshirë lëng domate bëjnë këtë të nevojshme për shëndetin e njeriut, ai duhet të përdorin çdo ditë. Vitaminat e përfshira në domate C, A, PP, E, vitamina B grup, mund të përmbushë plotësisht dozën e përditshme të tyre. Sa për mikro - dhe makro, në një shumë të domateve: kalium, magnez, kalcium, hekur, zink, fosfor, squfur, klor, jod, mangan, bakër, selen, molibden, bor, rubidium dhe nikel.


Në përdorimin e lëng domate e përditshme mund ta mbrojë veten nga shumë sëmundje të sistemit nervor, kardiovaskular, normalizimin e metabolizmit, parandalimin e kancerit. Kohët e fundit lëng domate përdoret gjithnjë e më shumë në dietat e ndryshme për humbje peshe.

Lëng lakër
Ndryshe nga shumë perime, lakër mban të gjitha pronat e dobishme deri në fund të pranverës, ajo është mbajtur mirë dhe të mos humbur vitaminat dhe mineralet. Lëng bërë nga lakër dhe i përshtatshëm për këto qëllime çdo lloj, si lëng domate, mund të sigurojë kërkesat e përditshme të ushqyesve. Megjithatë, shumica e tyre gjenden në lakër. Sodium, kalcium, klor, magnez, kalium, fosfor, hekur, sulfur, azot, jod, mangan, silikon, fluor, hidrogjen dhe oksigjen - pothuajse i tërë tabelë periodik përmbahet në lëng lakër.


Në çfarë është e rekomanduar për të përdorur lëng lakër? Definitely një sëmundje të stomakut dhe zorrët, lëkurës dhe mukozës, sëmundje tiroide. Duke përdorur lëng lakër mund të kuruar ulcerat stomak dhe ulcerat duodenale, dhe madje edhe një sëmundje dobët shërueshme - psoriasis.

Lëng karrote
Flokëkuq - perime ëmbël rrënjë që hanë në kohë të ndryshme të vitit dhe në çdo formë: papërpunuara, të ziera, steamed, skuqur dhe natyrisht në formën e lëng. Vitamina A, C, D, E, B1, B2 B6 B12 kalium, magnez, hekur dhe selenium. Në disa raste, lëng karrote mund të përdoret për qëllime terapeutike? Sigurisht, para së gjithash në hipo - dhe avitaminosis, hemoglobinë të ulët, me vizion të paqartë, në rritje të kolesterolit. Sidomos lëng karrote është e dobishme për gratë, si ajo ndihmon të prodhojë hormonet femërore. Në gji lëng karrote mund të ndihmojë të krijojë dhe të përmirësojë prodhimin e qumeshtit.


Lëng panxhar
Fibra dhe pektin - kryesore lëng panxhar komponentët. Panxhar është e pasur në vitamina C, E, PP, B1, B5 B6 folik acid dhe provitamin A, kalium, magnez, hekur, kalcium, selen, zink dhe fosforit - vetëm e bëjnë të domosdoshme për tryezat tona. Për të mbështetur Lëng panxhar shëndetësore është e nevojshme kryesisht për njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e sistemit të enëve të gjakut, veçanërisht hipertension. Është ky lëng ndihmon për të përballuar me rritjen e presionit çon atë përsëri në normale dhe është një shkëlqyer parandaluese sulmet masë të zemrës dhe goditje.


Ndër të tjera Lëng panxhar është e nevojshme për ata që është diagnostikuar me anemi, ajo mund të ngrejë hemoglobinë. Sëmundjet e pankreasit, të tilla si diabeti mund të mbahet në faljen falë panxhar. Kapsllëk, dhimbje menstruale, atherosclerosis, trashje - vetëm një listë e vogël e këtyre sëmundjeve, të cilat mund të trajtojë lëng panxhar.

Lëng kastravec
Shumë njerëz argumentojnë se trangujve nga asgjë, por ujë dhe do të jetë i gabuar. Kështu, kastravec është ujë, por ky ujë është identike me ujin e trupit të njeriut. Prandaj, vuan nga etja në një kohë të nxehtë të vitit, vetëm të hani një kastravec të vogël të freskët. Në lëng shalqi të larta në kalium, jod, vitamina C, PP dhe Grupi B.


Lëng Kastravec përshpejton proceset metabolike në trupin e njeriut, duke djegur dhjamin, neutralizon komponimet dëmshme acid, përmirëson tretjen, kujtesën, dhe qetëson sistemin nervor. Në cosmetology lëng kastraveci nuk janë të barabartë. Në bazë të bërë maskë, tinktura, kremra. Përdorin atë për të zbardh fytyrën dhe qafën, të sjellë Freckles, hiqni comedones. Dhe lëng kastravec është në gjendje për të ndarë dhe tregon gurë nga fshikëz fshikëz e tëmthit dhe kanalet.

Lëng kungull
Lëng kungull - një burim i vitaminave dhe mineraleve. Në strukturën e saj mund të gjenden oleik rrallë dhe acid stearik, carotenoids, kukurbytol, vitamina C, B1 B26 B12 PP, K. kungull lëng ka efekt antioxidant dhe protyaterosklerotychnu aftë eliminimin e toksinave dhe produkteve të dekompozimit nga trupi, kështu që thjesht duhet të aplikojnë për njerëzit me kardio-vaskulare, diabet, trashje dhe çrregullime metabolike. Lëng Pumpkin është e dobishme në çrregullimet e ndryshme të vizionit, sëmundje të sistemit nervor. Për meshkujt, lëng mund të quhet zgjidhja. Ai ndihmon për të përmirësuar mbledhje dhe për të hequr inflamacion në gjëndër prostatës. Lëng kungull - kanceri i prostatës profilaktik.


Si me lëng kastravec, kungull është përdorur në kozmetikë për të përgatitur maska ​​dhe kremra. Lëkura pas këtyre fondeve është elastike, të butë dhe të arsyeshme.