Përfitimet e ditëve të agjërimit për shëndetin


Të gjithë njerëzit të cilët kujdesen për shëndetin e tyre duhet të dini në lidhje me përfitimet e ditëve të agjërimit. Për trup ka nevojë nga koha në kohë për të dhënë një lloj afat ose tjetër. Sidomos ajo duhet të bëhet pas asaj që ndodhi overeating. Përfitimet e agjërimit ditë për shëndet të vërtetë të madhe thonë mjekët dhe dietitians. Ata rekomandojnë të mbajë ditë të tilla agjërimi 1-2 herë në javë. Ne duhet të kini kujdes nga shpenzimet e një kohë të gjatë në agjërim, ditë agjërimi janë ushqim i kufizuar vetëm në ditë të caktuara të javës.


Qëllimi kryesor i ditës së agjërimit është festë e të gjitha sistemeve, duke përfshirë traktin e tretjes nga tretjen një vakt të madh. Këto ditë ka një lloj spastrim trupin e toksinave që grumbullohen në zorrët. Ditë agjërimi të kontribuojë në më pak ngopjes dhe për të zvogëluar sasinë e ushqimit në stomak.
Ditë agjërimit janë: spastrimit, yndyra, karbohidrate dhe proteina. Ushqime të përzgjedhura duhet të përmbushin qëllimet e caktuara të individit. Për shembull ditët e proteinave do të jenë të dobishme për njerëzit që duan të humbin peshë. Hidrokarburet agjërimit ditë do të ndihmojë për të humbur peshë, dhe gjithashtu e mirë për shëndetin, si dhe të ndihmojë me sëmundje të ndryshme kronike. Ditë yndyrë siguruara nën ankth të fortë dhe humbja e fuqisë. Ditët e pastrimit janë të mira për të gjithë njerëzit. Ditët e përgjithshme agjërimi janë të dobishme për shëndetin, stimuluar metabolizmin, djegien dyqane yndyrë dhe pastrimin e toksinave.


Rekomandime të përgjithshme. Gjatë agjërimit nevojën vidyazykatysya ditë e aktivitetit fizik dhe punë mendore. Kjo ditë është mbajtur mirë në një mjedis të relaksuar në shtëpi. Pas shkarkimit nuk duhet të hani një vakt të rëndë. Së paku, ushqimi i parë pas agjërimi ditës duhet të jenë lehtësisht të tretshëm për sistemin e tretjes. Mbajeni këtë në mendje për të shmangur probleme të panevojshme dhe të mos merrni dispepsi.
Stanjacioni ndodh kur biliare ushqim parregullt, në mënyrë që bile konkludohet gradualisht dhe nuk duhet të ngecë në ditët e agjërimit dhe gjatë gjithë jetës rregullisht hani disa herë në ditë. Mesatarisht, një ditë 400-700h proteine ​​agjërimi mund të përballojë për mish, peshk dhe proteina të tjera. Perime dhe fruta 1-15kh ditë. Në këtë ditë, është e këshillueshme të mos shkojnë për të vizituar, ushqim i madh dhe aromat mund të kontribuojë ndarje. Kjo është e detyrueshme në ditën e agjërimit ju duhet të pini më shumë se 2 litra ujë, pa gazrat e zakonshme mund minerality.


Para shkarkimit një ditë mund të zvogëlojë pjesë ushqimore dhe produkte të ulët kalori. Kjo është bërë në mënyrë që të bëjë më të lehtë për të lëvizur shkarkimin. Nëse e dëshiruar, kjo ditë ju mund të shkoni në sauna apo dush, një masazh ose të shkojnë në pishinë. Këto veprime mund të marrë njerëz të cilët rregullisht për një kohë të gjatë organizohen ditët e agjërimit, dhe trupin të cilat janë përshtatur për të razhruzkam tillë. Këto ditë, e ndaluar për të pirë diuretics dhe laxatives, ata vetëm të shkaktojë dëm.
Përfitimet e ditëve të agjërimit. Këto ditë, krijimin e zorrët, zemrën, mëlçinë dhe organe të tjera që kontribuon në përmirësimin e përgjithshëm të trupit. Metabolizmin më aktiv, toksina që rrjedhin, toksina.


Shkarkimit hollim. Nëse ka për qëllim me trajtimin ditë për të humbur peshë ose të mbajë peshën, kur ditët e përshtatshme proteina bazuar në përdorimin e mishit, pulave, peshkut, vezët dhe prodhimet e detit. Sa për vezë duhet thënë se një ditë vetëm 2 proteinat vezë e verdhë veze dhe shumë mund. Gjithashtu në ditën e agjërimit proteina ju duhet të pini shumë ujë edhe në qoftë se ju nuk doni për të detyruar veten nevojë. Në ushqime proteinike të tilla si perime të freskëta ditë lejueshme pa yndyrë shtesë. Ju duhet të hani çdo 3-4 orë duke shmangur sulmet e forta të urisë.

Për shëndetin. Ende në qoftë se një person ka asnjë problem me peshën duhet për të kryer ditë të tilla, e vërteta mund të dhe më pak, vetëm 1-2 herë në muaj. Ata rrisin tonin e trupit dhe të japin kurajo. Si ushqimi mund të përdoret për shkarkimin herbs, perime dhe fruta.
Mbani në mend se gjatë shtatzanisë, ushqyerjes me gji, lodhje, depresion, ankth, stres, trajtim të kryer gjatë ditëve të agjërimit nuk është shumë e dëshirueshme. Nëse ju ende keni dëshirë për të disi lehtësimin e trupit tuaj mund të konsultoheni me një mjek. Për pjesën tjetër ditët e agjërimit të mund të përfitojnë në qoftë se ata sillen si duhet.