Përfitimet e lëngut të papërpunuara për trupin


Ajo ka qenë prej kohësh në dijeni të përfitimeve të mëdha të perimeve dhe lëngje frutash të para. Sekreti i ndikimit të tyre në trupin e njeriut është e thjeshtë: për të tretet ushqimi solid për disa orë para se të ushqyesve të saj arrijnë qelizat. Lëng të freskët është zhytur brenda 15-20 minuta. Sistemi i tretjes konsumon një minimum të energjisë. Për më tepër, lëng ka një efekt terapeutik, dhe ju mund të pini sa më shumë që pirë me kënaqësi. Çfarë është një lëng të para për trupin?
Lëng i lakër brukseli
Një përzierje e lëng karrote, sallatë asparagus dhe fasule në pjesë të barabarta mundëson një kombinim të micronutrients e cila ndihmon të rivendosur funksionin e pankreasit. Prandaj ajo është e dobishme në diabet. Por vetëm kur të përjashtuar nga dietë e sheqer dhe niseshte, dhe zorrët pastrohen rregullisht enemas. Lëng lakër ndihmon amazingly shpejtë kurë ulçerë stomakut dhe duodenale ulçerë. Ajo ka një pastrim veprim të shkëlqyer dhe zvogëlon peshën. Për lëng mund të shtoni kripë. Ajo gjithashtu mund të pini 1-2 tbsp. dy ose tri herë në ditë për një orë para ngrënies me tumore, kapsllëk, gastrit kronik, aciditetit të veçantë të ulët. Por në sëmundje pankreatik lakër pini lëng mund.Lëng patate dhe përfitimet lëng të para
Patate të papërpunuara përmban sheqer të tretshëm, e cila kur gatim kthehet në niseshte. Ky lëng pastron tërë trupin, dhe të përziera me lëng karrote dhe selino (1: 1: 1) ndihmon me dhimbje të nervit shiatik dhe goiter. Shkalla e përditshme - 500 ml përzierje. Ajo duhet të përjashtojë të gjitha peshku dhe produktet e mishit.

Lëng karrote dhe përfitimet lëng të para
Në varësi të personit që mund të pini 4-05 litra në ditë. Ajo përmban vitamina A, B, C, D, E, ai e di se nuk ka të barabartë për rritjen energji dhe forcë, një efekt i dobishëm për të gjithë trupin, shëron lëkurën, përmirëson vizion. Nuk është një zgjidhje e shkëlqyer për ulcerat dhe kancerit. Kur merret me dietë lëng duhet grevë sheqer, niseshte, miell.


Lëng kastravec

Kastravec është diuretik i mirë natyror. Ata kanë pronat kurative dhe të tjera përmirëson rritjen e flokëve, forcimin e zemrës dhe enëve të gjakut. Përmbajtje të lartë kalium në trangujve i bën ata shumë të vlefshme në trajtimin e dy presionit të lartë dhe të ulët. Lëng kastraveci është shumë i dobishëm në sëmundjet periodontale, për forcimin e flokëve, duke parandaluar infarkti lodh. Ajo zbut dhe forcon sistemin nervor, parandalon atherosclerosis dhe përmirëson kujtesën. Veprimi i saj është rritur përzier me lëngje të tjera, Blackcurrant dhe grejpfrut (2: 2: 1) ose me domate dhe hudhër (20: 20: 1). Speca lëng të pasura me silikon, të nevojshme për thonjtë dhe flokët. Në një përzierje e lëng karrote 2: 3 krejtësisht pastron lëkurës. Në ditë për të pirë 500 ml. Për trajtimin e sëmundjeve me rëndësi të madhe të gjitha lëngjet e perimeve. Po, lëng rrepkë ndihmon të rivendosur tonin e mukozës së trupit. Lëng rrepë forcon dhëmbët dhe kockat.


Panxhar të vlefshme që përmirëson formulë e gjakut. Lëng selino është e dobishme në astmë, reumatizmi, rrit vitalitetin. Lëng Asparagus Bean është i nevojshëm për njerëzit me diabet. Domate stimulon prodhimin e stomakut lëngje, përmirëson funksionin e zemrës. Lëng të rrikë nxit zbërthimin e mukusit në vendet e akumulimit. Një rrikë slurry dhe lëng limoni është një diuretik i fuqishëm për edemë, hidropizi. Pra, lëngje perime të freskëta duhet të jetë gjithmonë në dietën e njeriut për promovimin e shëndetit dhe parandalimin e sëmundjes.