Përfitimet e diellit për shëndetin


Shoqatat mjekësore dhe organet sanitare-epidemiologjike të rekomandojë për të mbrojtur veten nga rrezet UV si vizituar më shpesh në diell. Shkaktuar nga këto rekomandime nuk është deklarata mjaft të arsyeshme në lidhje me rreziqet e diellit që gjoja në gjendje të provokojnë kancerin e lëkurës, gjirit dhe melanoma vdekjeprurës. Konkluzionet punëtorëve mjekësore në lidhje me rreziqet e ekspozimit të diellit në shëndetin e njeriut janë të bazuara në marrëdhëniet në mes të melanoma dhe format e tjera të kancerit dhe djegie. Megjithatë, incidenca e sëmundjeve të mësipërme, të cilat dyshohet se rezultuan në djegien nga dielli, proporcional me numrin e rasteve të sëmundjes, ku pacienti është i ekspozuar në dritë të fortë ultravjollcë.


Në të kundërtën, njerëzit që punojnë në zonat e hapura dielli për 8-12 orë në ditë për një kohë të gjatë të ekspozuar ndaj diellit pa vuajtur nga melanoma dhe kancere të tjera. Melanoma, në shumicën e rasteve, nuk vishen në zonat e mbyllura të trupit. Megjithatë, studimet e shumta tregojnë marrëdhënie fluoreshente ndriçim me efekte afatgjata mbi njerëzit dhe incidencën e kancerit në stafin tavolinë.

Gjithnjë e më shumë, studiuesit janë tani vijnë në përfundimin se përfitimet e diellit për shëndetin e njeriut është e qartë dhe kjo pikëpamje është e vështirë të pajtohen.


Kjo është vërtetuar se është e mundur për të shmangur shumë sëmundjeve, duke përfshirë kancerin, duke ngrënë ushqime të larta në vitaminë D, deficiti afatgjatë çon në probleme të mundshme dhe rritjen e qelizave të kancerit të organeve të ndryshme, të cilat përbëjnë përqindjen më të madhe e qelizave të lëkurës.

Një nga burimet kryesore të vitaminës D është një produkt me origjinë shtazore dhe bimore, vaj, krem, produktet e qumështit, vaj peshku, vezë e verdhë veze, kaproll peshk, horsetail, majdanoz, farat e lulediellit, kërpudha, nettles, jonxhë. Por më vitaminë D ose cholecalciferol, e cila është formuar në shtresat e lëkurës gjatë ekspozimit ndaj diellit. Ai vijon se dielli vetë është furnizuesi kryesor për njerëzit substancave vitale - cholecalciferol.


Me e rregullt e diellit penguar zhvillimin e gjirit dhe lëkurës. Por duhet theksuar se djegien nga dielli është ende një rrezik për jetën e njeriut dhe mund të shkaktojnë zhvillimin e shumë patologjive: kanceri i zorrës së trashë, gjirit, melanoma, kanceri i duodenum dhe sëmundjeve të tjera. Prandaj, ju duhet të marrë masa të ndryshme për të parandaluar djegien nga dielli, përdorni sunscreen, është nën rrezet e diellit shpërndarë, për të shmangur qëndrimit të zgjatur nën diellin përvëlues në plazh, në rezervuar.


Dosed dhe ekspozimi i rregullt në diell, ata vini re, rrit sintezën e vitaminës D3, duke shmangur sëmundjet e rrezikshme që vdesin çdo vit rreth një milion njerëz. Kjo mund të duket neyyazytsirnym, por prevalenca e lartë në kancerin nga objekti duhet media masive propagandistike për rreziqet e autoriteteve shëndetësore rrezet e diellit sanitare në mbarë botën.

Në të vërtetë, ekspozimi i zgjatur dielli, e cila përfundon sunburns mund të çojë në një prej kancereve më lart në rastin e devijimeve në shëndetin e njeriut:


- rritur aciditetin në traktin gastrointestinal;
- rritur raporti i omega-3 dhe omega-6;
- mungesa e vitaminës C, një antioxidant në trup.

Shkaku rritur aciditetit në shumë njerëz është shfaqja e candidiasis në sfondin e dysbiosis me rritjen e përdorimit të ëmbëltore dhe furrë produkteve nga miell gruri rëndë gjobë, si dhe ëmbëlsirat dhe produkteve me aditivëve të ndryshme kimike. Shikoni person nga ushqimi natyral për të kënaqur çon reklamat për një numër të sëmundjeve.


Rritja Omega-6 dhe Omega-3 në rënie trupi nuk ndikon në mënyrën më të mirë për shëndetin. Si rezultat i kësaj çekuilibër në shkeljet e të drejtave të ndodhin në sistemin kardiovaskular. Çrregullime të qarkullimit të gjakut dhe formimin e gjakut të kontribuojë edhe në zhvillimin e kancereve të ndryshme, është shkaktuar nga djegien nga dielli. Mangësi Plotësoni e Omega 3 ndihmon të shtoni në dietën e perimet jeshile, peshku, algat dhe shtojcave dietik që përmbajnë acid dhënave.

Ulja e vitaminës C në trup çon jo vetëm për kancer, por variacionet e tjera në shëndetësi. Është e njohur se vitamina nuk është vetëm antioxidant, por gjithashtu merr pjesë në shumë procese metabolike, duke përfshirë sintezën e vitaminës D në lëkurë nën ndikimin e diellit. Hani ushqime që përmbajnë vitaminë C gjatë gjithë vitit për të mbrojtur veten nga Sëmundjet e ndryshme.

Këto produkte përfshijnë: agrume, majdanoz, fruta dhe perime të ndryshme. Mbani vitaminë C në dimër, duke e bërë turshi të ndryshme dhe dehja pa trajtim të ngrohjes dhe shtoni uthull.

Në përfundim kemi parasysh se përfitimet e diellit nuk është vetëm një cirk të bukur që do të ju bëjë më tërheqës. Se dielli është miku ynë më i madh, sepse ajo na jep jo vetëm dritë të ndritshme, por edhe shëndetin, parandalimin e sëmundjeve të ndryshme. Mos kini frikë e diellit. Merrni sunbathing të lumtur dhe të jenë të shëndetshme.