Përfitimet e mollëve për trupin e njeriut


Atdheu na të gjithë pemë e njohur e cila na kënaq mollë e shijshme, e konsiderojnë Azinë Qendrore. Llojet dhe klasat mollë të shfaqur një numër të madh dhe ata të rriten në zona të ndryshme klimatike. Me fruta molle është i lidhur me shumë legjenda. Në shkollë ne të gjithë e mësuan ligjin e gravitetit dhe ne e dimë se për shkak të mollës që ra mbi kokën e një shkencëtari të madh, fizikën e Njutonit, ligji ishte e hapur.
Ajo ka qenë prej kohësh i njohur për të përdorur mollë për trupin e njeriut, por shumë prona të panjohura më parë të dobishme janë zbuluar kohëve të fundit.


Përbërja e ushqyesve në mollë varet ndryshme, kushtet dhe magazinimit për pjekurinë dhe jetëgjatësinë e tyre në rritje.
Molla përmbajë një proporcion të madh të sheqerna, kryesor i cili është fruktoze. Molle, limon, chlorogenic, acide ursolovu organike (acid ursolova rregullon metabolizmin në trupin e njeriut).
Në përbërjen kimike të mollë përmbajnë tannins, minerale dhe pektin, substancave azotike, hekur, kalium, etj, fibra. Për vitamina mollë jashtëzakonisht të pasur, ato përmbajnë vitamina A, C, PP, E, K, P, B, acid folik, inositol.


Tipari më i rëndësishëm i mollëve është aftësia e tyre për të ulur nivelet e kolesterolit në gjak. Provuar se ato përmbajnë fibra pazgjidhshëm lidhur me kolesterol, hiqni atë nga trupi, ajo parandalon plakjen e parakohshme dhe për të zvogëluar rrezikun e sulmeve të zemrës.
Fibër shpjegueshëm - pectins, të pastruar mëlçisë nga kolesterolit të tepërt.
Shkencëtarët besojnë se një person është e mjaftueshme për të marrë dy mollë gjatë ditës, të garantuara dhe nivelet e kolesterolit rënie nga 15-16%, dhe në qoftë se dietën e përditshme të shtoni qepë të vogla dhe 3-4 gota të çajit të gjelbër, ju mund të zvogëlojë rrezikun e sulmeve të zemrës nga 30 -32%.


Është vërtetuar se të hahet (përtypet me kujdes) Pesë mollë fara mund të japin trupit me kërkesat e përditshme të jodit.
Për mollë trupit të njeriut të dobishme në asnjë mënyrë. Për të parandaluar kapsllëk dhe normalizuar tretje dhe duhet të përdoret së bashku me lëkurë. Ato ndihmojnë për të shpëtoj trupin e substancave të dëmshme është parandalimi i kancerit të zorrës së trashë.

Një diarre vend rekomandojmë të përdorni mollë, peeled.
Kur diabet sëmundje janë mollë të dobishme pjekur, përdorimi i tyre ndihmon trupin të mbajë nivele normale të sheqerit në gjak.


Për të forcuar sistemin imunitar janë të dobishme si të papërpunuara dhe kaluar një mollë të vogla termike të përpunimit.
Mollë ngrënë në mëngjes në një stomak bosh lehtëson pastrimin dhe largimin nga trupi i toksina e akumuluara.
Mollë të pazëvendësueshme dhe lëng molle në trajtimin e anemisë, si ato përmbajnë hekur si të nevojshme për rritjen e hemoglobinës në gjak.

Mos harroni historinë popullore ruse e mollë molodylni, duket se ka disa të vërteta - antioxidant kvertsitin gjetur në lëkurat e mollëve ndihmon për të ruajtur trupin rinore.

Në sëmundjeve të tilla si reumatizma, përdhes, arteriosklerozës, sëmundjeve të lëkurës, mjekët gjithmonë rekomandojmë të përdorni mollë.
Provuar se mollë ndihmojë për të përmirësuar funksionin e trurit, dhe kështu ata janë të dobishme në punën që lidhet me ngarkesa rozuyazykamy.

Molla janë shumë të ulëta në kalorive dhe për këtë arsye për të përfshijnë një shumëllojshmëri të dietat. Dietat tillë janë të dobishme në çrregullime të traktit gastrointestinal, dhe për parandalimin e ftohjes dhe hipertensionit.
Me aftësinë për të rregulluar stomak, mollë janë veçanërisht të dobishme për njerëz të moshuar kryesore një mënyrë jetese i ulur.

Është e rekomanduar për të përdorur mollë dhe sëmundjet e zemrës, të organizojmë ditë agjërimi për të hequr edemë kardiake.

Për trajtimin e venat me variçe, mjekësisë tradicionale rekomandon të pijshëm gjatë ditës Dy gota e ngrohtë zier komposto me mollë, e cila është përgatitur si më poshtë (gjithmonë para ngrënies!): Të marrë katër mollë trajtohet, prerë në feta dhe derdh një litër ujë, vlim për një çerek ore, shtoni sheqer në shije.
Treat dizenteri dhe dispepsi mund të përdorni integruar në plastike (në çdo rast jo hekur!) Rende një ose dy kilogram "Antonovka" para-peeled. Masë që rezulton është ngrënë brenda dy apo tri ditëve në vend të ushqimit.


Përfitimet molla jo vetëm në trajtimin e sëmundjeve dhe përdorimin e tyre si një kozmetike shkëlqyera. Ato ndihmojnë për të zbutur lëkurën coarsened, ajo është e mjaftueshme për të fshirë duart fetë mollë dhe zbardhues errësuar përdorimi i lëkurës mollë zhvishem, kujdes rubbed krahë fushat me probleme.
Facials provuar dhe mollë - ju duhet të merrni për të përgatitur dhe mollë Grate (lëng), shtrydh lëng dhe shtoni 40 g krem. Për ngrohje të ulët të sjellë një çiban dhe përzierje për 3 minuta para se të hiqni nga të nxehtit, shtoni një lugë gjelle tul integruar mollë. Mbush përzierje duhet të paktën gjysmë ore.

Maskë i jep lëkurës një vështrim të shëndetshme dhe të freskëta atë.

Lëng shtrydhur 1 mollë, përzierje me 1 tbsp. l. miell tërshërë, shtoni 1 tbsp krem, përzierje tërësisht dhe maskë gati. Ajo duhet të zbatohet para se të shkojnë jashtë, për gjysmë ore në fytyrë dhe qafë zonës pas larë me ujë të ngrohtë.
Në kohë zyyazykay me maska ​​të tilla mund të mbrojë fytyrën nga të ftohtit dhe era.
Një mjet i shkëlqyer për heqjen e çara janë formuar shpesh në këmbë do të konsumohet ushqim i gatuar me mollë, diced dhe të ziera në qumësht (për konsistencën e llapa), ajo duhet të zbatohet për këmbë plasaritur, çdo ditë deri në zhdukjen e plotë të çara.


Ne të gjithë e dimë shumë mirë se mollë të varieteteve të ndryshme me shije të ndryshme - mollë është e ëmbël, dhe i lagësht është. Në sëmundje të tilla si Ulçera në stomak ose gastrit me aciditet të lartë mund të hani mollë e ëmbël varietete aq i lagësht mollë janë kundërindikuar, por për gastrit me aciditet të ulët se ata janë të dobishme. Kur gurët në veshka, kolit rekomandojmë të përdorni applesauce në vend të gjithë fruta.