Përfitimet e ushqimit Japanese


Moda për Restorante japoneze gradualisht largohet. Megjithatë, produktet e përdorura për të përgatitur enët japoneze nuk duhet të përjashtohen nga dietë. Të gjithë ata në vete shumë e dobishme për trupin e njeriut. Çfarë ushqimi të mirë japonez, ne e konsiderojmë në këtë artikull.
Përfitimet djathë tofu
Tofu - një djathë soje, e cila është konsideruar vegjetariane. Shumë shpesh ky produkt Japanese është përdorur në ushqim gjatë Kreshmës. Prania në dietën e djathë, tofu zvogëlon rrezikun e kancerit. Përveç kësaj, përdorimi i tofu papërpunuara ul shfaqjes së sëmundjeve të zemrës dhe të kolesterolit në gjak.


Përfitimet alga deti Nori
Nori Leshterikët përmban një sasi të madhe të mineraleve të ndryshme dhe vitamina. Ato janë të pasura me proteina dhe substanca biologjikisht aktive të tilla si polysaccharides, klorofil rrjedhin fukoydanы dhe acideve yndyrore polyunsaturated.
Përfitimet shiitake kërpudha (syanhu)
Mushrooms Shiitake - produkt i shëndetshëm japonez që ndihmon në zvogëlimin e kolesterolit. Përdorimi i kërpudhave ndihmon normalizimin e qarkullimit të gjakut dhe për të përmirësuar tonin e dobët.
Përfitimet turshi rrepkë daikon
Këto rrënjët përmbajnë shumë vitaminë C dhe Diastase dhe enzimat e tjera. Të gjitha ushqyesve të përmbajtura në daikon, të nxitur tretje. Në daikon përmbante substancë arylyzotyotsyanat që të çon në kapacitetin normal të stomakut dhe në mënyrë aktive promovon sekrecionet e stomakut lëng. Kjo substancë është një komponent i naftës mustardë, kështu që mund të japin shije daikon hidhur.

Përfitimet e bambu
Shumë njerëz nuk e dinë se bambu mund të jetë ushqimi. Shoots rinj bambu përmbajnë substanca që mund të parandalojnë kancerin. Shoots bambu turshi janë të pasura në acid silicik. Ky acid vepron si një qetësues gjatë Depresionit. Përveç kësaj, ajo mund të mbështesë flokëve, kockat dhe lëkura në gjendje të mirë.

Përfitimet wasabi
Ushqim japonez, rrikë wasabi, përmban sasi të mëdha të kimikateve natyrore. Wasabi është një mjet i mirë për parandalimin dhe parandalimin e shumë sëmundjeve të tilla si kariesit, goditje, puçrra fytyre, clots gjakut, arteriosklerozës, sëmundjeve kardiovaskulare. Wasabi është një antikoagulant.

Përfitimet e Ginger
Ginger është përdorur për të eleminuar proceset inflamacion në trup. Ky ushqim japonez aktive ndikon në shëndetin e kockave dhe redukton dhimbje të përbashkët. Ginger është përdorur për të trajtuar të përzier, diarre. Çrregullime të ndryshme të ankthit dhe migrenë mund të eliminohet duke përdorur xhenxhefil. Që nga kohët e lashta, xhenxhefil është përdorur si përforcues, rrit dëshirën seksuale dhe aktivitet.
Ngjala Përfitimet tymosur
Në këtë ushqimore përmban sasi të lartë të vitaminave A dhe E, si dhe kalium dhe natrium. Substancat të përfshira në ngjala tymosur, të dobishme për shëndetin e meshkujve. Prania e vitaminave të dobishme për lëkurë dhe është mirëmbajtjen e mirë parandaluese të sëmundjeve të syrit.

Përfitimet kallamar dhe oktapod
Përbërja kimike e mishit kallamar dhe oktapod përmban një sasi të vogël të yndyrës dhe shumë ujë. Në osmynohah kallamar dhe përmban shumë extractives, përmes së cilës përmirëson ndarjen e lëngje ndihmon tretjen e ushqimit. Kallamar mishit dhe oktapod pasura me mikroelemente dhe vitamina C dhe në lindje.

Përfitimet karkaleca
Ne mund të themi se në këtë ushqimore përmban gjysmën e tabelën periodike - natriumi, kalium, magnez, fosfor, kalcium, mangan, zink, hekur dhe bakër.

Përfitimet gaforret
Mish gaforre është e rekomanduar për të ngrënë për të rritur imunitetin. Ajo përmban sasi të mëdha të bakrit, zinkut dhe acideve yndyrore polyunsaturated. Mish gaforre ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe për të ndihmuar trupin të përballuar edhe me infeksione të ndryshme.
Përfitimet celofan petë petë
Ky ushqim japonez me kohë shumë të lashta përdoren për të mbështetur dietë ushqim, pasi ajo është produkt i ulët kalori. Petë celofan rekomandohet ushqim për njerëzit që duan të arrijnë jetëgjatësinë.

Përfitimet Soba petë
Petë Soba ndryshe quhet hikërror japoneze. Në këtë produkt përmban një shumë të substancave të dobishme dhe vitamina B1 dhe B2. Micronutrients rutin zvogëlon rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare, si dhe kontrollin e presionit të lartë të gjakut. Numri i amino acideve në petë Soba 10 herë numri i amino acideve në buke ose pasta.

Përfitimet e oriz Japanese
Besohet se oriz Japanese përmban të gjitha thelbësore elementët gjurmë, minerale, vitamina dhe substanca për trupin e njeriut, kështu që shumë njerëz japoneze refuzojnë të produkteve të qumështit.

Përfitimet e salcë soje
Japanese besojnë se salcë soje ka efektin e përtëritje. Përqendrimet e larta në minerale salcë soje, vitamina dhe amino acidet ndihmon normalizimin e procesit të qarkullimit.
Përfitimet susam naftës
Ky produkt përmban shumë të dobishme elementët gjurmë të tilla si zink, kalcium, fosfor, magnez, hekur dhe vitamina B dhe vaj E. Sesame ndihmon për të normalizuar metabolizmin, të ndihmuar të heqin qafe e trashje. Efekti pozitiv në rritjen e muskujve.

Përfitimet Sesame

Susam rekomanduar në gjakderdhje të brendshme dhe anemi. Susam ka një efekt pozitiv në gjak dhe normalizimin trashje metabolike. Ai gjithashtu ndihmon me gulçim, astma dhe sëmundje të ndryshme të mushkërive, diabet.
Përfitimet Miso paste
Paste Miso përmban shumë minerale, aminoacidet dhe vitamina B në paste Miso dhe qumësht përmban enzima bakteret që kontribuojnë në tretje më të mirë.
Përfitimet krehër
Ushqimi krehër mish pasurojnë trupin me jod, magnez, bakër. Përveç kësaj, ushqimi - një burim i pasur i proteinave.