Pronat kozmetike e gjalpë bukuroshe


Vaj Peach është prodhuar duke shtypur farë bukuroshe, kështu që ajo është quajtur nganjëherë vajra bukuroshe farë. Është mjaft e lehtë për strukturën dhe vaj kalori, e cila fitoi popullaritet të gjerë në shumë fusha të cosmetology dhe mjekësi. Dhe sigurisht, pronat kozmetike e gjalpë bukuroshe të ndikojë pozitivisht në fytyrën dhe trupin. Le të flasim për këto prona.
Për banorët e Kinës dhe vendeve të tjera, atëherë vaj bukuroshe ishte një dhuratë e vërtetë e natyrës, dhe e përdorën atë jo vetëm në gatim, por edhe në kozmetikë dhe mjekësi.Naftës është prodhuar duke shtypur fara frutash dhe filtrimit të mëvonshëm. Ngjyrë pjeshke dritë vaj të verdhë, ajo ka një aromë të lehta dhe shije të butë. Në kockave përmban një sasi të madhe të naftës në lidhje me 50%. Lëngshme të naftës dhe struktura të lehta e lejon atë të zhytur shpejt lëkurën pa clogging poret, kështu që në mënyrë të sigurtë mund të përdoret më vete, dhe të përdorin si bazë për përgatitjen e kozmetikës. Të naftës nuk është alergjike, ajo nuk shkakton acarim, kështu që këto prona kozmetike të lejojë përdorimin e saj për foshnjat e kujdesit të lëkurës - kjo është krejtësisht e ushqen, moisturizes dhe mbron.


Përbërja e farës bukuroshe naftës
Përbërja e bukuroshe të naftës është një sasi të madhe të nevojshme për substancat e njeriut të tilla si vitamina C, E, A, B, D, P, carotenoids, pektin, acide organike, proteinat dhe karbohidratet, minerale - magnez, kalium, zink, kalcium, jod hekur, fosfor. Por vetitë më të vlefshme kozmetike janë në përmbajtjen e acideve yndyrore, si ngopur dhe unsaturated, linoleik, oleik, stearik, arahinovaya, palmitik dhe shumë të tjerë në sasi të vogla.

Përdorimi i naftës Peach në mjekësi

Që nga kohët e lashta, vaj bukuroshe është përdorur si pastron, zbut dhe pastrues. Me atë në Tibet trajtohen sëmundjeve të syrit. Një Avicena famshme emëruar popullin e tij me dhimbje në veshët dhe dhimbje koke. Sot, vaj është përdorur kryesisht si një bazë për krem ​​medicinale, ointments, pasi ajo është përdorur si një tretës për injectable ose si një zëvendësim për vaj bajame. Pronat e dobishme lejojë vajin e përdorur për të rivendosur funksionet normale të sistemit të tretjes dhe kardiovaskulare, çrregullimet e sistemit urogjenital, anemi, ftohjet, pasi ajo është marrë si një burim i sasive të mëdha të vitaminave dhe ushqyesve të tjera.


Për shkak të naftës ka antiemetic, antioxidant dhe efekt diuretik, trupi bëhet shumë më e lehtë pastrohen e toksinave. Kështu në qoftë se ju merrni atë rregullisht, ju do të vini re një përmirësim të lëkurës, flokëve dhe të gjitha organet e brendshme. Gjithashtu Vaj Peach aktivizon sekretimit të biliare, heq kapsllëk, dhe kjo i lejon një mjet të jashtëm për të kuruar inflamacion, djegiet dhe për të përmirësuar çehre.

Përdorimi i naftës bukuroshe në kozmetikë
Pronat kozmetike të vajrave të tilla si ngadalësuar procesin e plakjes, hidratues, përtëritje, përmirësimin e tonin e lëkurës përshtatshme të përkryer për t'u kujdesur për të plakjes, butë, lëkurë të thatë.


Vaj Peach mbron lëkurën ndikim të përkryer negativ në mjedis janë: dielli, era, ngrica; ajo krijon një film i hollë dhe kështu parandalon tharjen dhe flaking e lëkurës. Shumë ekspertë këshillojnë që të përdorni vaj bukuroshe për parandalimin e celulitit, zbutjen e lëkurës, si dhe për trajtimin e dermatitit, psoriasis, ekzemë dhe sëmundjeve të tjera të lëkurës.

Pronat e saj kozmetike të bëjë ideal naftës për kujdesin e lëkurës: ajo ushqen, moisturizes lëkurë të ndjeshme të qepallave dhe buzët, zbut linjat e bukura, eliminon thatësi, fërkim të naftës në thonjve dhe cuticles eliminon problemet delamination dhe thonjtë i brishtë. Gjithashtu, vaj është përdorur gjerësisht për të bërë para: balms, maska, shampoos dhe kujdes të flokëve.


Si të aplikoni vaj bukuroshe?
Vaj Peach përshtatshme për kujdesin e çdo lloji të lëkurës përveç me vaj. Maska mund të jetë i përgatitur si më poshtë. 1 tbsp vaj të përzier me 2 lugë fruta integruar pjeshkë mishi, 1 lugë gjelle krem. Përzierje lyej lëkurën dhe të lënë për 15 minuta. Pas larë off maskë.

Një mjet i mirë për lëkurë lëkurë është maskë vijim. Vaj bukuroshe ngrohjes (1st.l.) të përziera me krunde bajame (1 tbsp). Maskë është aplikuar në lëkurë të lagur dhe masazh ngadalë për një minutë, pesëmbëdhjetë minuta del me të larë me ujë. Ju gjithashtu mund të bëjë një maskë duke përdorur djathë. Mix pjesë të barabartë të djathë gjalpë yndyrë, vënë në lëkurën tuaj dhe del me të larë pas 15 minutash.


Një mjet i shkëlqyer për kujdesin e lëkurës që do të thahet locion në shtëpi. Dy gota e freskët u rrit petals, ose u rrit hips, derdh vaj në mënyrë që petals e tyre të mbuluara plotësisht. Pan është ndezur në një banjë me ujë deri petals nuk do të humbasin ngjyrën, atëherë përzierje është derdhur në një bankë xhami, afër dhe të lënë të mbush brenda natës. Pastaj tendosje dhe të përdorin çdo ditë për pastrimin e lëkurës.

Për të forcuar thonjtë duhet të jenë dy herë në ditë, aplikoni një përzierje e bukuroshe, vaj susam (30 ml) dhe vajra esenciale e limon, livando (3 pika).

Ndihmë e mirë të përballen me çarje në këmbë nga fasha e tul aloe dhe gjalpë bukuroshe. Është e nevojshme që të imponojë çdo ditë për disa ditë.