Vezë pule është e shijshme dhe e dobishme


Deri më tani realizuar mosmarrëveshjet e shumta mes përkrahësve të shëndetshme të hahet vezë dobia për shëndetin. Për një kohë të gjatë, nutritionists dhe mjekët kanë mbrojtur pikëpamjen e dëmit të produktit, duke e quajtur atë "bombë kolesterolit". Jo shumë kohë më parë, në sajë të studimeve më të fundit, vezë, rehabilituar American Heart Association, e cila sugjeron se përmbante në kolesterolit vezë nuk është e dëmshme për trupin e njeriut. Kështu që veza është e shijshme dhe kërkesë e dobishme është e justifikuar plotësisht, pasi ajo është burim i shumë substancave themelore të njeriut.


Në proteinat, yndyrnat dhe karbohidratet, vezë përmban vitaminat, aminoacidet, substanca organike dhe inorganike, pa të cilat njerëzit nuk mund të bëjë.

Vitamina A ose Retinol. Vlera e Retinol nuk mund të nënvlerësohet, pasi ajo është e përfshirë në shumicën e proceseve Redox të trupit të njeriut. Vitamina A rregullon sintezën e proteinave dhe normalizes metabolizmin, kontribuon në funksionimin e membranave qelizore, luan një rol të rëndësishëm në formimin e formimit indeve të eshtrave dhe rritjen e qelizave të reja, ngadalësuar procesin e plakjes dhe rregullimin e depozitimit yndyrë.

Me vitaminë A, e formuar rhodopsin pigment, i cili shërben si një person mbështetje për vizionin muzg, hidratues sy dhe parandalimin kornea nga lëndimi. Vitamina A normalizes funksionet mbrojtëse të trupit, ndihmon për të rivendosur lëkurës dhe mbuluar epiteliale dhe është një antioxidant fuqishme.

Thiamine ose vitaminë B1, e cila është gjetur në vezë pule luan një rol të rëndësishëm në metabolizmin e yndyrave dhe karbohidratet e nevojshme qelizat e rritjes dhe sistemet kardiovaskulare dhe nervor.
Riboflavin apo vitaminë B2. Mungesa e riboflavin në trup çon në lezione të mukozës, duke dobësuar funksionin riprodhues, anemi, çrregullime të ndryshme endokrine. Plotësoj vitaminë B2, duke përdorur konsumin e ndryshme të ushqimit, duke përfshirë vezë.


Mirë për të ngrënë vezë të freskëta apo të gatuar, që nga përdorimi i metodave të tilla mbajtur rritjen e numrit të të drejtave të nevojshme për substancat, përfshirë acid Pantothenic, mungesa e të cilit në trup mund të çojë në çrregullime të rënda:
- pezmatim i lëkurës të ndryshme;
- humbje e flokëve;
- depigmentation të lëkurës;
- reduktimin ose ndërprerjen e rritjes;
- çrregullime të ndryshme të aparatit vestibular;
- lodhje nervor;
- çrregullimet e sistemit kardiovaskular dhe tretjes;
- sëmundje e frymëmarrjes.


Vitamina D është e përfshirë në metabolizmin e kalcium-fosforit dhe ndikon në përmbajtjen e këtyre mineraleve në kockë, rrit të drejtat e imunitetit.
Folacin (acid folik, ose vitaminë B9) dhe kobalamin ose B12 për të penguar zhvillimin e anemise.
Vezë pule janë një burim i mineraleve: kalcium, hekur, magnez, fosfor, kalium dhe zink.
Struktura gjithashtu përfshin kolesterolit vezë, glukozë, Diastase, protease, dypepsydaza, muramydaza ose lizozimë, glikoproteinat dhe ovohlobulynы, linoleic dhe acid linolenic dhe oleynovoyu, palmitik, stearik dhe acid miristik.

Duke folur në lidhje me përfitimet e vezëve, ne nuk mund të harrojmë se kjo është një nga produktet më të mira mjekësore dhe kozmetike.

Kos i thartuar për vezë të kontribuar në restaurimin e sistemit musculoskeletal pas lëndimit. Në mënyrë që të bëjë këtë drogë, të marrë një gotë kavanoz tre-litra dhe vendin e saj 10 vezë të papërpunuara, i papërpunuar nga shell. Plotësoni enë me kos "shpatull" bankat. Lini një bankë me vezë në temperaturë dhome deri tretur vezë kos, periodikisht lëkundje. Kos vëllezërit mundësisht shtëpi, lopë skvasyv apo qumësht dhie. Merrni drogës duhet të jetë 1 lugë gjelle 3 herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies. Shitore në frigorifer.


Vezë shell përbëhet nga kalciumit. Prandaj, për të korrigjuar mungesën e kalciumit në trup në një mortajë të bluaj eggshells dhe shtoni pluhur në ushqim.
Maskë për humbjen e flokëve: përzierje verdhë veze 2 pule dhe lëng limoni me gjysmë limoni. Shto 20 pika vaj pluhur, dridhen dhe të zbatohet në rrënjët e flokëve dhe të gjithë gjatësinë e flokëve. Lini maskë në për 30 minuta dhe pastaj pije me ujë të ngrohtë.
Nga sprains në dore. Ndara bardhë nga verdhë veze. Lag një përplasje liri proteina dhe të mbyllë ato dore. Dore përfundojë lartë me leckë të ngrohtë. Të lënë gjatë natës. Në mëngjes të hequr përfundojë. Në mbrëmje, përsëritni procedurën. Të bëjë këtë proces për 7-10 netë.

Kështu që veza është një përbërës i domosdoshëm në shumë gatim në përgatitjen e ëmbëltore, buke. Enët, të cilat janë komponentë themelore të vezës - shijshme dhe të dobishme.

Në vezë pak humbur pronat e saj të dobishme, ata gatuaj shpejt, perezharyvayte nuk tretet.
Vezë veçanërisht të dobishme dhe të shijshme të gatuara "në qese". Për të përgatitur vezë "në qese" Vënë në ujë të vluar, e cila më parë shtohet kripë, vezë dhe gatuaj atë për 5-6 minuta.

Soft-ziera vezë" gatuar jo më shumë se 2-3 minuta, vezë "steeply" 8-9.
Në gatim vezë turshi, pjekur, trokas. Salcë më të popullarizuara "Majonezë" nuk mund të gatuaj pa vezë.

Këshillë: vezë para se të blejnë kushtoj vëmendje për freskinë e tyre. Mundohuni të hani vezë me shenjat e "D"Që do të thotë "dietë vezë". Kohëzgjatja e vezëve të tilla 7 ditë.
"Me"- "vezë tryezë" realizimi afat prej jo më shumë se 25 ditë.
Le të hani ushqim të shëndetshëm dhe të shijshme, dhe shëndeti juaj është e fortë.