Vezë pule janë të mira për shëndetin


Shumica e njerëzve si për të ngrënë vezë të ziera ose të skuqura, por pak njerëz mendojnë për pronat e tyre të dobishme. Vezë pule janë të mira për shëndetin dhe kjo është një fakt i padiskutueshëm. Në këtë artikull ne do të mësojmë më në detaje atë që ata janë të mira për trupin e njeriut.
Shell vezë është e lehtë dhe ngjyrat e errëta. Për vlerat ushqyese ata nuk ndryshojnë. Gjithashtu, madhësia e vezëve është e ndryshme. Madhësia e vezës ndikon race, pesha dhe mosha e pulave. Pule i pjekur do të kryejë vezë të madhe se sa të rinj. Natyrisht, madhësia e vezëve gjithashtu ndikon të ushqyerit e dobët, hapësirë ​​të kufizuar dhe temperaturë të lartë. Ngjyra e verdhë veze është e ndryshme, të gjitha varet nga ajo që ha mish pule. Të verdhë veze ishte shumë ushqime janë shtuar në petals kumak verdhë. Sipërfaqja e vezëve mund të jetë edhe i qetë dhe i përafërt.


Vezë të mjaftueshme produkt të lartë kalori. Proteina e verdhë veze veze ndryshe tretet plotësisht. Vezë pule përmbajnë makro dhe micronutrients, vitamina dhe amino acidet. Minerale: kobalt, bor, molibden, fluorit, kromit, mangan, bakër, jod, zink, hekur, sulfur, klor, natrium, magnez, fosfor, kalium, kalcium. Vitaminat: E, C, A, H, PP, K dhe të gjitha vitaminat B

Në vitaminës verdhë veze veze D. Njerëzit veçanërisht nevojë për këtë vitaminë në kohë zyyazykay. Edhe në verë punëtorët e zyrës duhet vitaminë D, sepse pak kohë të shpenzuar në diell. Kjo vitaminë është sintetizuar vetëm nën ndikimin e diellit. Vitamina D nxit thithjen e kalciumit, e cila nga ana promovon kockave. Në përmbajtjen e kësaj vitamine vezë japin vaj vetëm peshku.

Në vezë e verdhë veze përmban gjithashtu hekur, gjurmë minerale që ndihmon luftuar lodhje, humor të keq. Nuk është parandalimi i sëmundjeve të zemrës dhe kancer. Përfshira në vezë e verdhë veze lecithin normalizojë mëlçisë dhe fshikëz fshikëz e tëmthit. Lecithin është shumë i dobishëm për qelizat e trurit, ajo pastron enët e gjakut të trurit, përmirëson kujtesën dhe përqendrim.

Vitamina B4 ose choline është gjetur në vezë pule redukton rrezikun e kancerit të gjirit. Prandaj, për parandalimin e të gjitha grave të duhet rregullisht të hani vezë. Vitaminat që përmban vezë, ndikojnë në formimin e hormoneve seksuale, të përmirësojë koagulimit të gjakut, toksina dhe helmet nga trupi, pastron enët e gjakut. Acidi folik përmirëson cilësinë e spermës në meshkuj dhe promovon të mirë pa komplikime të shtatzënisë në femra.

Përveç kësaj, vezë të nxitur formimin e gjakut, parandalimin e shfaqjes së cataracts, neutralizuar ndikimin e keqe e mjedisit. Ata gjithashtu forcimin e nyjeve dhe eshtrave, për të përmirësuar sistemin imunitar. Njerëzit e mirë të marrë një shumë punë, si fizikisht dhe mentalisht. Proteinat Vezë për vlerën e saj ushqyese dhe të përfitimit të organizmit zuri vendin e parë në të gjitha proteinave shtazore. Ju gjithashtu duhet të dini se në ditën për të marrë më shumë se dy yolks e dëshirueshme, por proteina mund të jetë nga 4-6 copë. Për shkak se kolesteroli është gjetur në vezë e verdhë veze pule, e cila nuk është e bardhë e vezës.


Megjithatë, vezët nuk duhet të keqpërdoret për shkak të përdorimit të tyre të shpeshta të çon në rritjen e kolesterolit të keq që ndërton deri në muret e enëve të gjakut. Kjo nga ana tjetër mund të çojë në sëmundje kardiovaskulare. Antioksidantë pritjes në këtë rast bën një dallim. Produktet që eleminuar kolesterolit të keq dhe të mos i japin atë përsëri për të formuar, fasule, qepë, speca të kuq, rrepa, brokoli, lakër brukseli, spinaq, Kastrati, qershi, portokall, kumbulla, raspberries, luleshtrydhe, manaferra, fiq, rrush, kumbulla të thara.

Studimet janë kryer që ka treguar se njerëzit që kishin mëngjes ziera vezë në vend të hedhur kilogramë shtesë. Shkencëtarët ia atribuojnë këtë me faktin se vezët përmbajnë shumë proteina, përmes së cilës njeriu është i ngopur më gjatë, dhe për këtë arsye nuk rostiçeri në mes të ngrënies.

Shumë njerëz përdorin shell për të siguruar trupin me kalcium. Kjo nuk duhet të bëhet për shkak se kalciumit nga shell nuk mund të asimilohen në trup. Kalciumi duhet të jetë i natyrshëm, zgjedhja e kalciumit duhet të shikoni për emrin "sildenafil kalcium" ose "hidroksiapatite kalcium." Kjo kalcium është zhytur më të mirë në trup. Pra, nëse ju shihni një tjetër kalciumit emër të mirë nuk e mbeturinave paratë, e mira e pranimit të tij nuk do të me të vërtetë rëndësi.


Paralajmëron në lidhje me përdorimin e vezë pule. Salmonella - një lloj i rrezikshëm i baktereve që mund të jetojnë në vezët e pulave. Salmonella nuk vuajnë nga të dyja jo pule vezë, ata janë vetëm bartës. Nëse mikrob merr në trupin e njeriut, atëherë kjo është e rrezikshme, sepse temperatura e trupit është ideale për riprodhimin e saj. Salmonella mund të shkaktojë inflamacion të zorrëve, ethe, helmim të gjakut dhe probleme të tjera shëndetësore të rrezikshme.
Prandaj, mjekët këshillohen të përdorin sapun për të larë vezë dhe kuzhinier për të paktën 8 minuta, dhe mos hani ato para. Nga rruga, këtu duhet të përfshijnë krem ​​i përgatitur me sheqer dhe vezë proteina. Duke pasur parasysh këtë duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm dhe të kërkoni në mallin etiketë, pasi në përbërjen e një tortë apo biskota prodhuesit rëndësie vetëm të shtoni krem ​​proteina, ndoshta edhe cilësinë e dyshimtë.


Shkencëtarët nga Universiteti i Harvardit këshilluar jo për të ngrënë më shumë se 7 vezë në javë. Gjithashtu duhet të jetë veçanërisht i vëmendshëm për njerëzit që vuajnë nga diabeti, dhe ata të cilët janë të prirur për goditje apo sulme në zemër. Prandaj, avantazh i madh i të gjitha vezëve nuk duhet të abuzojë me to, sepse produktet e tepërt e proteinave mbingarkoj veshkat dhe sistemin e tretjes. Sigurisht, si ju duhet të dini se kur do të ndalet, sepse produktet e madje edhe shumë të dobishme, të marra pa masë, mund të çojë në probleme shëndetësore të padëshiruara.