Pronat medicinale e rrepë dhe gatim


Në kohët e lashta rutabaga konsiderohet si një nga perimet më të njohura dhe të dobishme. Ata hanë një papërpunuara (sallatë) dhe të thata (si erëza) dhe i skuqur, i zier dhe të zier. Ajo është përdorur edhe si ushqim për bagëtinë. Sot në Rusi, ku ata rriten turnips rrallë, edhe pse ajo është shumë ushqyese dhe të pasura me vitamina perime. Përdorur kryesisht si ushqim dhe foragjere kulture. Ajo është përdorur jo vetëm në ushqim, por përdoret edhe për qëllime mjekësore. Prandaj, ky botim do të merren parasysh vetitë kurative të turnips dhe gatim.


Çfarë është një rutabaga, dhe se si ajo është rritur?
Rutabaga - një bimë dyvjeçar, i cili u shfaq me anë të kalimit lakër dhe turnips. Jashtë duket si një rrepë, vetëm më të mëdha. A ishte ajo në shtëpi në Suedi apo në Mesdhe, dhe ndoshta disa të tjera të vendit - shkencëtarët ende nuk mund të japë një përgjigje të saktë për këtë pyetje.
Rutabaga është një nga përfaqësuesit e familjes cruciferous, lloj lakër. Në vitin e parë pas mbjelljes farën rritet vetëm rozetë e lë dhe rrënjët, dhe vitin e ardhshëm ka lule dhe fruta. Fruta - ajo pods polyspermous, brenda të cilat janë fara sferike. Forma rrënjë mund të jetë e rrumbullakët, ovale ose cilindrike në varësi të turnips ndryshme. Mishi është zakonisht e bardhë, të verdhë ose portokalli. Root mbulon kuqe - vjollcë ose gri - lëkurë të gjelbër.


Suedez - perime shumë e thjeshtë, kështu që mund të përballojë edhe motit të ftohtë dhe të nxehtë e verës. Fara e saj mund të fillojnë të mbin edhe në 1 C dhe shkallët nuk vdesin në të vogla dhe acar. Nëse vera është e nxehtë dhe e thatë, është e mundshme kulture rrepë është e thatë dhe nuk është veçanërisht e këndshme për shije. Për të shmangur këtë, rutabaga dhe jo të thata, ajo duhet të mbillen në pranverën e hershme dhe për të hequr para thatësirës. Suedez preferon një klimë të ftohtë me shumë lagështi dhe i jep të korrat 3 muaj pas mbjelljes. Për rutabaga nevojë për kujdes të mirë, farë e keqe, ujë, nga i hollë, liroj dhe fekondoj tokën. Rendimentet e larta rriten në shkrifët dhe rërë tokë me lagështi, në peatlands kultivuar dhe tokat e përmbytura. Varieteteve më të mira janë Krasnosel'skii dhe turnips suedeze.


Pronat medicinale e rrepë.
Në rutabaga përmban karbohidratet, fibra, vitamina B1, B2 R, C, niseshte, pektin, kripëra minerale (kalium, kalcium, squfur, fosfor, hekur), vaj mustardë etj Vitamina C është e pranishme në turnips, i mbajtur mirë dhe ruhet gjatë dimrit trajtim të ngrohjes.
Në Rusi, turnips zakonisht ngrënë në dimër apo pranverën e hershme, sepse në këtë kohë trupi merr vitaminat pak. Veçanërisht e dobishme është për njerëz të moshuar, sepse kjo ndihmon të rivendosur vitalitetin dhe përmban shumë vitamina.


Suedez në mjekësi.
Root - një e madhe anti-inflamator, diuretik dhe plagët e shërimit. Suedez ul edemë (heq lëngjeve të tepërta nga trupi), trajton zbutje kockave për shkak të përmbajtjes së lartë të kalciumit në rutabaga. Një kollë, inflamacion i bronke dhe mushkëri duke përdorur lëng e saj, si ajo ndihmon për të hollë në gëlbazë, pasi ajo përmban një sasi të madhe të acidit Askorbik. Prandaj, turnips shëron kollën ftohjet, rikthen sistemin imunitar dhe çon në një shërim të shpejtë. Përdorimi i saj në veshkave dhe kardio - vaskulare sëmundjeve. Duke qenë të përmirësuar metabolizmit, kështu kolesterol excreted është depozituar në muret e enëve të gjakut, formimin pllakë sepse rutabaga mjet efektiv per trajtimin e aterosklerozës. Lëng rrepë ka veti antibacterial dhe është përdorur me sukses në trajtimin e plagëve purulent dhe djegiet. Me suedez trashje përmirëson metabolizmin dhe tretje, rrit peristaltikės. Fiber ndihmon normalizimin e karrige, kështu që të marrë për kapsllëk kronik dhe dispepsi. Por yndyra është e rrezikshme gjatë sëmundjeve akute gastrointestinale, kështu që këto raste nuk mund të hani turnips.


Gatim rutabaga.
Ka shumë receta turnips. Këtu janë disa prej tyre.
Sallatë e rrepë të freskët me bizele të njoma, rrënjë rrepë vogël dhe keni nevojë për të pastruar hekura, pastaj shtoni gjysmë gotë me atje bizele te konservuara, mollë integruar, kopër, majdanoz, lëng gjelbër limoni dhe kripë në qoftë se e dëshiruar; Sezonin sallatë me salcë kosi.
Pjekur rutabaga, turnips duhet të lahen mirë dhe të thata, piqem në furrë për rreth 3 orë; shërbejnë me kripë dhe vaj.

Turnips zier ngadalë, turnips prerë në kube të mesme dhe çiban në një tigan me sheqer dhe vajra; përfunduar pjatë salcë kosi dhe miell.

Honey lëng rrepë: mesatare lahen rrënjë, lëvore dhe pres duke përdorur mulli; shtuar mjaltit ne nje raport prej 1 pjese suedez mjaltit = 2; llokoçis dhe të marrë kollë dhe të ftohtë lugë 1 ëmbëlsirë rreth 4-5 herë në ditë; pas pirë një përzierje e nevojave të ujit të ngrohtë.
Suedez pjekur me vezë: turnips pastër dhe vlim deri butë, prerë pastaj në feta, roll ne miell, kripë dhe të skuqura në gjalpë; përhapur feta mbi fletë pjekje, pour atë me salcë kosi, të përziera me vezë, sasi e vogël me djathë integruar dhe piqem deri bërë.

Turnips sallatë dhe karrota, lëvore dhe hekura dy karrota dhe turnips një të mesme, shtoni një lugë gjelle çdo arra dhe rrush të thatë, sallatë sezonin me majonezë dritë; nëse e dëshiruar, shtoni pak kripë.

Kjo perime të dobishme dhe ushqyese si turnips, një ushqim i rëndësishëm kryesor dhe mjekësi. Për fat të keq, tani rutabaga mbeti harruar padrejtësisht në Rusi. Por në Evropën veriore, ajo ka qenë shumë e përhapur. Të lumtur e saj për të ngrënë në Gjermani, Suedi, Finlandë, dhe të përgatisë një shumëllojshmëri të pjatave të saj.