Pronat medicinale e argjendi dhe argjendi ujë


Shumë njerëz atribuohet mbrojtjen argjendi nga shpirtërat e këqij dhe aftësinë për të kuruar të gjitha llojet e sëmundjeve. Pretty pak kohë për paratë që u përball me ujë, ka atribuar pronat e saj antibacterial. Dhe në kohën tonë e eprorit të tij, pronat e shërimit të shkojnë, pothuajse legjendar. A është e vërtetë dhe nëse ka shërim pronat prej argjendi dhe ujë argjendi mund të ndihmojë në rivendosjen e shëndetit tonë?
Recipes bazuar në atë të arritur tek ne nga kohra të lashta. Shumë fakte historike shpjegim është vetëm tani. Pse janë ditët e fushatat e Aleksandrit të Maqedonisë, ndryshe nga ushtarë, gjeneralë, pothuajse nuk i sëmurë? Dhe kjo nuk është ushtarë që thjeshtë ishin në rrethana të tjera (uyazyka ishin të njëjta për të gjithë). Të gjitha për shkak të drejtuesve ushtarakë anijeve dehur e bërë nga argjendi (!), Dhe ushtarët e gota të zakonshme të bëra nga kallaji. Uji natyrshëm mbahet proces dhe ndikim në shëndetin dezinfektimin.


Në pronat e dobishme e argjendi të njohur në Indi lashtë. Çrregullime gastrointestinale janë trajtuar me argjend ose ujë argjendi. Për ta bërë këtë, ata ose piu ujë, i cili e uli argjendi ose gëlltiten copa shumë të vogla prej metali argjendi. A e dini se uji i Ganges lumit të quajtur e shenjtë, mund të punojnë mrekulli. Arsyeja është se ata larë depozita të mëdha prej argjendi, dhe kështu kalon nëpër vetvete të gjitha vetitë e dobishme e metalit.
Egjiptianët e lashtë vylikovuvaly plagët e tyre me targa të argjendta që aplikohen në vendin e lënduar.


Ujë argjendi ka efekt anti-inflamator dhe anti-plakje, që do të thotë se lëkura jonë është një domosdoshmëri.
Shkencëtarët kërkimore në këtë fushë kanë konfirmuar këtë fakt dhe i dha shpjegime në lidhje me të cilat ka të mirë shëndetësore.
Ajo rezulton se paratë mund të "fitojë" rreth 700 lloje të ndryshme të baktereve, viruseve dhe mikrobeve! Për krahasim - antibiotikët mund të përballen vetëm me 7. aftësinë për të shkatërruar patogjene dhe për të parandaluar riprodhimin e tyre të mëtejshëm - nuk është një arsye për të dhënë pronat shërimin e argjendi.

Në shumë vende të huaja kanë studiuar pronat e dobishme e argjendi dhe aplikuar me sukses në fusha të ndryshme - kur dezinfektimin e notit ose të ujit linjave. Kjo është për të ardhur keq se në vendin tonë ka miratuar një përvojë të ngjashme për mbrojtjen e shëndetit publik. Pra, si zakonisht, do të kujdeset për veten e tyre.
Uji infused me argjend kur prekje depërton të gjitha qelizat dhe akumulon. Rreth ditën e katërt të pronave të saj të dobishme dhe të fillojnë të tregojnë një efekt i dobishëm për qëllime mjeksore.

Si një shtëpi të gatuar me ujë terapeutik argjendi është e vështirë. Përqendrimi i joneve argjendi ose është shumë i ulët apo të lartë. Ka zgjidhje të gatshme ose pajisje të veçanta elektrike - ionatory.

Kujdes: argjendi, edhe pse jo një droge, por mbidozë e tij mund të ndikojë negativisht në trup. Në veçanti shkaktojnë arhiroz - një sëmundje e karakterizuar nga një ndryshim në ngjyrën (bëhet gri ose argjendi ngjyrë). Ndryshimet në ngjyrë nuk janë të negociueshme dhe trajtimet ende nuk është gjetur. Si në të gjitha rastet, droga e trajtimit, t'i përmbahen masave dhe sens të përbashkët.Trajtimi i sëmundjeve


Sëmundjet e kavitetit oral
Në sëmundje të ndryshme të kavitetit oral: stomatit, sëmundjes periodontale, inflamacion të mishrat, ndihmon recetë e mëposhtme. Pas përditshme në mëngjes brushing dhe në mbrëmje, shpëlarje gojën, precooked, ujë argjendi. Ju mund të pi këtë ujë 2-3 faring. Përsëriteni derisa shërim të plotë.


Sëmundjet e veshit-hundë-fyt
Në mënyrë tipike, këto organe ftohjet vuajnë parë. Ndihmon për të përballuar me zgjidhjen sëmundje bakrit-argjendi. Pini atë dy herë në ditë për 1/2 filxhan. Zgjidhje të ngrohtë pije fyt disa herë në ditë. E njëjta zgjidhje mund të përdoret në vend të kompresë të alkoolit në zonën e fytit.

Kur manifestim i undead duhet të gërmoj në çdo vrimë hunde, 3-4 pika 2-3 herë në ditë. Trajtimi vazhdoi për 2-3 ditë. Në kongjestion nazal të rënda, duhet të rritet numri i pikave përgjysmë.
Kur inflamacion i veshit, thith një shtupë zgjidhje leshi pambuku dhe shtrydhur nga lëngshme tepërt. Fut veshin dhe nuk i bie në të gjithë natën.


Sëmundje e traktit gastrointestinal
Me ujë argjendi mund te kuroje gastrit, kolit, ulcerat e stomakut dhe duodenum. Pini e përditshme para ngrënies për 1/2 filxhan. Suksesi i trajtimit do të varet nga këmbëngulje tuaj. Mos ndërprisni trajtimin në shenjën e parë të përmirësimit. Mbani duke marrë ujë si një masë parandaluese, pak ulur dozën. Nëse ju shtoni ujë argjendi 6-7 pika lëng limoni të freskët, ajo do të forcojë vetëm efekt terapeutik. Kjo metodë e trajtimit është treguar veçanërisht në acarimin me aciditet të ulët.Diabet
Komplikimet e shkaktuara nga diabeti mund të shkaktojë plagë dhe inflamacion gërryen. T'u përdorur për trajtimin e ujit argjendi. Në 3-kuart ndërgjegjshëm smalt vënë yonator. Pour 1 litër ujë të vluar dhe shtoni 20 tableta të aspirina në '05 të lënë të mbush për 24 orë. Përdorni rezulton ujë bakrit-argjendtë, ndërsa duke marrë një dush, për 15-20 minuta. Temperatura e ujit duhet të jetë 36-40 gram. Procedura të marrë çdo ditë ose dy para gjumit. Përmirësimi ndodh pas 9-10 marrë me një banja argjendi ujit. Në rastet më të rënda, kurse të tilla të trajtimit duhet të jetë 5-6 herë në vit.

Kjo nuk është një listë të plotë të sëmundjeve në të cilat argjendi dhe argjendi nëse uji nuk mund te kuroje, sëmundja në masë të madhe të lehtësuar rrjedhjen.
Por, në çdo rast, para se të përdorni konsultohuni me mjekun tuaj, si në këtë produkt mrekulli është i kundërindikuar.