Gjelat e mishit të dobishme për njerëzit


Gjithkush preferon ushqimin që ai pëlqen më së shumti. Disa preferojnë mish, dikush më shumë si peshku, disa marrin vetëm një perime dhe fruta. Megjithatë, më shumë se gjysma e popullsisë së botës nuk mund të vidyazykatysya nga të hahet mish. Dhe nuk ia vlen sherr. Ne nuk do të përsërisim se mishi përmban proteina tonë organizmit - materiale për strukturën e qelizave. Por të gjithë mishi është i dobishëm dhe se si për të zgjedhur atë, se ai ka sjellë vetëm një njeri? Pa dyshim gjeldeti mish. Turqia mishit është e dobishme për njerëzit, pasi ai jo vetëm e shijshme, por edhe dietë.


Mish e dobishme dhe e shijshme gjeldeti në krahasim me mish tjetër, të pasura me vitamina A dhe E dhe ka shumë pak kolesterol. Gjelat ishin në shtëpi më shumë se 1000 vjet më parë. Mishit të dobishme dhe shijen e saj shijshme intriguar nga marinarë spanjolle dhe solli Turqinë në shekullin e 16 në Evropë. Për spanjollët favor të vlerësuarat mish gjeldeti franceze, britanike, dhe pastaj "Chicken Spanjisht" arriti në tryezat tona.

Turqia mish në krahasim me mish të tjera më lëng dhe e tenderit, tretet lehtë dhe në mënyrë të barabartë tretet lehtë nga trupi, kështu që ne kemi çdo të drejtë për të thirrur atë një dietë. Gjeldeti mish të ndryshme fosfor, hekur, kalcium, natrium, kalium, sulfur, magnez, manganez dhe jod. Por ai thotë se përveç proteinave të kualitetit të lartë trupi juaj merr dhe një përbërje aq të nevojshme dhe të dobishme për trupin tonë të vitaminave dhe mineraleve.


Për Turqinë shije mund të konkurrojnë me mish pule dhe viçi. Me fjalë të tjera, ne mund të themi se pule mish gjeldeti tastier, por asimiluar sa më shpejtë që viçi apo mish viçi. Por përmbajtja e natriumit në të, ajo superon këto dy lloje të mishit. Natriumi është e mirë për trupin e njeriut, ai mbush vëllimin e plazmës së gjakut dhe është i përfshirë në të gjitha proceset metabolike. Dhe mos harroni se natriumi - kripë është për shkak të mishit Turqia shije pak kripur dhe nuk kërkon përdorim të gjerë të kripës gjatë gatimit, e cila tashmë është duke folur në lidhje me përfitimet e mishit. Dhe kjo është një plus i madh për njerëzit që vuajnë nga hipertensioni dhe sëmundjet e muskulit të zemrës.


Kaliumi është gjetur edhe në sasi të mëdha në Turqi mishit është një domosdoshmëri për një person që vuan nga sëmundjet e sistemit kardiovaskular dhe nervor. Në marrjen në ditë vetëm mish 100g Turqia mund të sigurojë kërkesat e përditshme të kaliumit.

Turqia mish më pak yndyrë se sa mish të tjera, sepse ajo nxit absorbimin e kalciumit që hyn në trupin tonë me produkte të tjera. Turqia mund të jetë një mënyrë e madhe për të parandaluar sëmundje të tilla si dhimbje të ulët mbrapa, osteoporozën, artrit.

Në hekurit në Turqi mishit 15 herë më shumë se në duhanpirësit dhe 2 herë më shumë se sa mish lope. Sepse mishi është shfaqur për njerëzit që vuajnë nga mangësi hekuri anemi.


Vitamina B janë të përfshira në mënyrë të plotë në vlerë prej mishit të dobishme dhe gjeldeti. Ata jo vetëm përmirësimin e tretjes, ata marrin pjesë në zhvillimin e qelizave të kuqe të gjakut. Dhe ata janë njësoj dobishme në sëmundjet e sistemit nervor qendror. Një shërbim i Turqisë mbush dozën e përditshme të vitaminave në 60%.

Turqia Vitalitet na jep shumë më tepër se sa mish të tjera, si për proteina është superior ndaj të gjithë të tjerët. Dhe atë që përmban vitaminë PP do të jetë një parandalimi i shkëlqyer i sëmundjeve të tilla si beriberi, celuliti, çrregullime të trurit.


Turqia mish ndihmon luftën depresionit sezonal dhe çrregullimeve të ndryshme nervor. Kjo është mish vetëm duhet të përfshijnë në dietën e grave shtatzëna dhe lactating, të moshuarit dhe fëmijët, si dhe ata njerëz puna e të cilëve përfshin ushtrimin e rëndë fizike. Duhet të jetë si një ushqim dietë për njerëzit duke kaluar sëmundje të rënda infektive, dhe vuante nga AIDS dhe tuberkulozi.

Me pak fjalë, që mund të jenë të dobishme për njerëzit se sa mish gjeldeti të gatuar për drekë apo darkë?