Kuq buzësh minerale dhe pronat e saj mbrojtëse


Një grua e rrallë, për shkak të disa arsye të veçanta, mos e përdorni kozmetike. Por kryesisht, seksi i bukur nuk mund ta imagjinoj jetën e tij pa fondet shtesë që janë projektuar për të theksuar bukurinë e tyre. Kjo nuk është e keqe, nëse jo një por.
Jo të gjitha fondet kozmetike për të përballuar me këtë problem, dhe të gjitha për shkak se prodhuesit janë përdorur shpesh si përbërës të substancave të tilla të cilat jo vetëm që mund të dekoroj një grua, por edhe mund të sjellë atë në krevat në spital. Çfarë lloj i bukurisë mund të përfshihen, nëse pas aplikoni grim fryrë dhe e përlotur sytë, skuqjen e lëkurës dhe skuqje duket, fyt dhe bajat woo kollë? Dhe, mjaft shpesh, këto trajtim simptomat merr një kohë të gjatë. Por ka kozmetike që është e ndryshme nga e zakonshme dhe tani ajo do të jetë vetëm një nga komponenti i saj - kuq buzësh minerale dhe pronat e saj mbrojtëse.Kuq buzësh minerale dhe pronat e saj mbrojtëse
Struktura e buzëkuqët konvencionale mund të përmbajnë vaj, e cila shkakton dëme të mëdha shëndetësore. Mineral Lipstick dukshëm të ndryshme në përbërjen. Vetëm në rast se kjo mund të zbatohet për kozmetikë minerale qoftë se ajo mungon: Colourants artificiale dhe preservatives, sulfateve alkool, parafinë, Parabens dhe substancave të tjera të dëmshme.
Para së gjithash, femrat aplikuar kuq buzësh për të fshehur disa gabime dhe të nxjerrë në pah meritat. Kur mangësitë kuptojnë forma e paqartë dhe buzët e zbehtë, të cilat paraqiten më të fortë me moshën. Çdo grua në mes të një të gjerë gjen paleta ngjyra që zbukuro buzët e saj dhe të tërheqin vëmendjen. Funksioni i vetëm i bukurisë dhe kozmetikës kufizuar. Nuk ka plotësisht vetitë mbrojtëse: moisturize, ushqyer, ofrojnë kujdes intensiv. Por gjithë kjo është e pranishme në buzëkuq mineral.


Të gjithë përbërjen minerale, duke përfshirë kuq buzësh, përmban vetëm përbërësit natyral. Si ka flavorings kimike veprojnë si substanca natyrore, vajrave esenciale të ndryshme (gjalpë Shi, vaj jojoba dhe të tjerët). Ata kanë për qëllim edhe në ruajtjen e shëndetit, për shkak se ata kanë vetitë mbrojtëse, redukuar inflamimin, të sigurojë elasticitet, të nxitur shërimin e shpejtë të frakturave.
A nuk mendoni se buzësh minerale fokusuar vetëm në funksionet e shëndetit, dhe për këtë arsye humbet cilësitë e tij dekorative. Midis tyre ju mund të zgjidhni ndonjë që i plotëson kërkesat më të rrepta: ushqyes, hidratues, higjienik, rezistente, matte, shkëlqim, saten, efektin e vëllimit dhe të shkëlqejë. Zgjidhni ngjyra të përfaqësuara spektër më të vogël sesa kozmetikë konvencionale, por kjo është kompensuar nga pronat e saj të dobishme, por ajo është e shtrenjtë.


Ndër vetitë mbrojtëse të kuq buzësh minerale Vlen të përmendet se përbërja përfshin oksid zinku, e cila konsiderohet një antiseptik dhe është pjesë e shumë ointments mjekësore.
Prania e dioksid titaniumi mbron lëkurën nga rrezet e dëmshme UV. Kjo ndihmon për të mbajtur lagështi, dhe në këtë mënyrë parandalon plakjen e parakohshme të lëkurës. Disa shkencëtarë besojnë se përqendrimi i lartë i kësaj substance mund të jenë të dëmshme për njerëzit. Por kjo është vetëm spekulim si hulumtim fakti që përfshin njerëz nuk dihet.


Features përzgjedhje të kuq buzësh dhe buzët e kujdesit
Me e saj të kuq buzësh qëndrueshmëri minerale më dendur se dekorative zakonshme. Ju lutem vini re se rruga një ngjyrë pak më të errët, kështu që kur ngjyrat e zgjedhur duhet të marrë parasysh këtë fakt nuk do të zhgënjehet në ngjyrën e përzgjedhur.
Për të dhënë volum tuaj buzët, si dhe për një aplikim më të barabartë dhe të qëndrueshëm të para-pluhur buzët Concealer (maskimin agjent). Duke përdorur një furçë të posaçme, aplikojnë buzëkuq të parë poshtë, dhe pastaj nga një cep i gojës së tij të tjera.

Kushte të veçanta për heqjen e kuq buzësh mineral nuk ka nevojë - ajo lan jashtë lehtë me ujë.

Përbërjen minerale Tregut
Sot, jo shumë kompani kozmetike prodhon përbërjen minerale. Ndër prodhuesit më të njohur janë:
- Monave;
- I.D. Vahe Minerale;
- I.D. Bare Escentuals;
- ArtDeco Mineral Lipstick;
- Bellapierre;
- Jane Iredale;
- Scents Bregdetare