Rrezikshme dhe të dëmshme dietë të dobishme


Çfarëdo kohë të vitit është jo, gratë janë gjithmonë duke u përpjekur për të humbur peshë. Duke festës së Vitit të Ri, për ditëlindjen e tij, nga fillimi i sezonit veror - makinë në një dietë janë të shumta. Por kjo nuk është e gratë duan të humbin peshë gradualisht, si duhet pa lëndime. Gjithkush ka nevojë për një të shpejtë, rezultate të menjëhershme, e cila zakonisht është jetëshkurtër. Dhe të gjithë për shkak se gratë nuk zgjedhin të përshtatshme për veten tuaj, në qoftë se dietat nuk të rrezikshme dhe të dëmshme janë të dobishme në vend të vetëm të ndryshojë qëndrimin e tyre ndaj ushqimit dhe cilësinë e ushqimit të konsumuar.


Dietat zakonisht vetëm pengojnë sistemin nervor, dhe peshën e saktë vetëm shkurtimisht. Disa janë, kaq të çuditshme të mjaftueshme, ai i përshtatet, por disa janë duke përjetuar shumë për faktin se sosje e një urie të dashur, asnjë shpallje. Kështu, sipas mjekëve, nutritionists, më të panevojshme dhe të padobishme për dietën e trupit - një dietë të bazuar në marrjen e produkteve të papërpunuara të cilat nuk japin ndonjë trajtim të ngrohjes, dhe nëse ekspozuar, ndikimi temperatura mbi to nuk është më shumë se tridhjetë gradë. Kjo nuk është stewing, valë, valë dhe pjekje - nxehtë vetëm në raste të rralla. Ushqimi nënkupton që ushqimi përdorur fruta dhe perime, ndërsa kufizime të tilla të vështira për të bërë të ushqyerit racional, por edhe të dobishme për shëndetin. Ose të përgatitur kryeveprat e kuzhinës do të kalojnë shumë kohë, ose të përfundojë sosje dhe dietë sëmundje mangësi. Përveç kësaj, ushqimet e papërpunuara nga gatuar ose të zier kalorive padallueshëm - vetëm hidhni metodën gatim dhe vaj gatimi në sasi të mëdha.


Besohet se të gjitha dietat janë të dëmshme, të rrezikshme nëse përdoret pa mbikëqyrje mjekësore dhe të rregullt. Në radhë të parë mori dietë hormon si efektivitetin shumë të diskutueshme dhe përfitime. Kjo dietë parashikon që një person do të hani gjatë ditës ulur ndjeshëm në krahasim me ushqim konvencionale. Hudeyuschemu emëruar injeksion të veçantë që përmban hormon njeriut chorionic Gonadotropin quajtur. Kjo është hormon përgjegjës për procesin e djegies yndyrë në trupin e femrës. Trupi i saj është në gjendje të prodhojnë në sasi të mjaftueshme vetëm nëse ndodh shtatzënia. Nëse ju shkruani atë artificialisht, ndjenja e urisë dobësuar ndjeshëm dhe për të zvogëluar sasinë e ushqimit të çon në humbje peshe. Megjithatë, zbatimi i këtij hormoni mund të bëjë efekte të papritura dhe të paparashikueshme në trup, trifled ende me hormonet, trupi nuk ka si eksperimente të tilla me ta. Thyerja ekuilibrin hormonal - kështu e destinuar të sëmundjes dhe komplikime serioze, e cila edhe atëherë mjekët nuk do të jetë në gjendje për të luftuar. Në shumë raste, pesha kundërta filloi të rritet, dhe ky proces ishte jashtëzakonisht e vështirë për të ndaluar. Pra dietë hormonal - është pasoja më të rënda për dietën dhe të padobishme.


Duke fituar popullaritet në mesin e grave tona spastrimit dietë. Ata së pari u shfaq në Kaliforni, ku gratë janë shumë të motit dhe të jetesës mund të ketë asnjë peshë. Viti-raundin e verës dhe bikini mahnitëse - janë shoqatat kryesore që lindin në përmendjen e bregdetit të Kalifornisë. Californians me siguri e kuptojnë një figurë të bukur, duke përdorur një dietë të spastrimit. Përmbajtja e tyre është se ju duhet të hani 1300 kalorive në ditë. Si një pije, një pije të veçantë, bazuar në shurup panje, lëng limoni natyrore dhe spec i kuq shtuar. Sigurohuni që të përdorni çaj të përgatitur nga bimeve, dhe në fillim të ditës për të pirë një litër ujë, i kripur lehtë. Kjo dietë vazhdon, rregullat, dhjetë ditë. Gjatë kësaj periudhe trupi duhet të merrni nga toksina, toksina dhe produktet e mbeturinave të procesit të tretjes. Por mjekët thonë se pastrimin e trupit mund të jetë një mënyrë të natyrshme për uyazyka shëndetin normale. Këto të dëmshme, dietat e rrezikshme spastrimit të lejuar për të humbur peshë, por ajo shpejt rimëkëmbet dhe kalon për kuptimin, e cila ishte në dietë. Prandaj, një dietë të konsiderohet jo efektive. Soups janë të përshtatshme për përdorim në ditë dhe periodik agjërimit.


Mjekët pajtohen se, dietë të keqe më të rrezikshme - një supë. Ato përfshijnë një heqje dorë nga të gjitha ushqimet e tjera dhe të hahet vetëm supë, gatuar me domate, lakër, selino, brokoli. Në parim, supë është konsideruar e dobishme për trupin, për shkak se është një lëng dhe perimet që vetëm duhet të të ushqyerit. Por, për DC supave të energjisë nuk janë të përshtatshme. Ata kanë nevojë për të ngrënë për aq kohë sa pesha bëhet vlerësim dëshiruar. Por, për njerëzit që të çojë një jetë aktive, rritjes së fëmijëve, luajnë sportive apo punë, dietë është konsideruar i rrezikshëm për shkak se nga vjen një rënie të mprehtë dhe mungesa e fuqisë. Humbur emocionale, sepse nuk ka sheqer në dietë. Ushqim monoton zvogëlon disponimin dhe kaq shumë të frustruar, duke fituar peshë më shpejt se ka rënë.


Së fundi, një grup dietat padobishme dhe të dyshimta mori një palë vathë dietë mrekulli. Prodhuesit e palë vathë argumentojnë se futur atë në rrugën e drejtë llapë e veshit, mund të zvogëlojë oreksin dhe në përgjithësi të shtypur dëshirën për të ngrënë. Kinse ka një pikë të veçantë, që është përgjegjëse për rregullimin e oreksit. Shumë studime kanë treguar asnjë vathë efekt se kjo nuk do të prodhojë efekt siç kishte premtuar hollim është fiction. Por shumë besojnë se një mrekulli, të cilët dëshirojnë të effortlessly marrë një figurë të mirë. Bindur veten se ju nuk doni të hani një shumë të grave uritur veten për të provuar lodhje, duke i lënë ata tashmë mjekët e përfshirë, nutritionists, terapistët dhe neurologë.


Nëse ju doni që gjithmonë të duken tërheqëse dhe për të mbajtur pesha në varg normale, të zvogëlojë pjesë tuaja të ushqimit, mos hani gjatë natës - këto këshilla janë të vjetër sa kodrat, por më efektive ata janë askush nuk doli.