Zarzavate para të mira për trupin


Pra, fillimisht ndodhi që klima e vendit tonë ndryshon në varësi të sezonit. Kohën e verës, lloje të ndryshme të frutave dhe perimeve shkon në dimër, kur vitamina në mënyrë të qartë nuk mjafton dhe minerale në dietën tonë. Në zyyazykay ne kryesisht kemi të paraqesë për garniturë perime korrur më parë në verë. Por me ardhjen e pranverës në treg, dhe vetëm pranë dyqaneve dhe nëntokësore duket gjyshen, shitja e gjelbër e parë. Zarzavate para të mira për trupin - një fakt edhe trupi ynë e bën veten të njohur duke na dërguar një dëshirë të vazhdueshme për të blerë një bandë e gjelbër e parë.


Bunches e para të qepë të gjelbër, kopër, majdanoz dhe lëpjetë, kemi fituar shtohet ndonjë pjatë, nëse kjo është supë, borscht, salads dhe madje bërë pirg në krye të sanduiçe. Trupi ynë në vetvete jep sinjal se ajo mungon vitamina "të vërtetë". Përfitimet e gjelbër e parë për trupin tonë, ne do të mbulojë në këtë artikull.

Sprouting qepë
Bright ri stilolaps gjelbër qepë dhe të nxjerrë pikëpamjet tona. Aromatik, me një shije të vogël të hidhur në pranverë është thjesht e domosdoshme në tryezën tonë. Ajo jo vetëm që siguron një gjellë pikante, e cila është shtuar, ajo është gjithashtu shumë i dobishëm. Qepë të gjelbërta të pasura në vitamina A, B1, B2, C, E acid folik, vitaminë PP. Ajo përmban hekur, kalcium, kalium, magnez, natrium, fosfor, mangan, bakër, kobalt, zink dhe shumë substanca të tjera të dobishme. Feathers green onions përmbajnë shumë më shumë vitamina dhe minerale sesa llambë vetë, kështu që vetëm duhet për të hyrë në dietën tuaj në fillim të pranverës, kur ka edhe shpërthimet e para të gripit dhe ftohjet. Gjithashtu ndihmon luftën green onions dhe hypovitaminosis pranverë. Përveç kësaj, green onions kanë anti-inflamator, antimicrobial, antibacterial, efekt antiseptik dhe anti-sklerotike.


Një onions gjelbër të dobishme në një oreks të reduktuar, ajo normalizes presionin e gjakut dhe të treguar në diabet, zvogëlon rrezikun e kancerit dhe të ndihmon për të normalizuar sistemin kardiovaskular.
Mos e merrni green onions në sasi të mëdha në sëmundje të mëlçisë, ulcerat stomak dhe sëmundjeve inflamatore të veshkave.

Kopër
Degë aromatik kopër nuk është dekoratë vetëm për enët, por edhe një plotësues i shkëlqyer për ta. Aroma dhe shija e kopër përmirëson çdo produkt i përgatitur në kuzhinën tuaj. Dhe pronat e dobishme për kopër trupit tonë mund të shkruajnë libra të tërë, me sukses është përdorur në mjekësinë popullore për trajtimin e shumë sëmundjeve. Në kopër përmban shumë vitamina A, B1, B2 B5 B6, C, E, acid folik, vitaminë PP, si dhe kalium, kalcium, natrium, magnez, fosfor, hekur, mangan, bakër dhe zink. Me kopër rrit imunitetit, rrit dhe përshpejton tretjen. Kopra efekte të dobishme në sistemin kardiovaskular dhe ndihmon tretjen e ushqimit, funksionin e veshkave, mëlçisë dhe fshikëz fshikëz e tëmthit.


Supë është bërë nga kopër është përdorur për tensionin e lartë të gjakut dhe për të rritur prodhimin e qumeshtit ne gratë pleqsh. Është gjithashtu e këshillueshme shtuar për ushqim në shtëpi dhe pagjumësi.
Të jenë të kujdesshëm! Kopra ul presionin e gjakut, kështu që nuk duhet të marrë një numër të madh të hypotensive.

Majdanoz
Kjo është një nga centralit të parë, i cili shfaqet në fillim të pranverës, me një erë të veçantë. Majdanoz është e pasur me vitamina dhe ushqyesve. Ajo është përdorur në gatim për salads, supave, enët e mishit dhe peshkut. Majdanoz, ndryshe nga shumë të bimëve nuk humb shijen e saj dhe aroma, si dhe vitamina dhe minerale gjatë trajtimit të ngrohjes. Vitaminat A, B, C, E, K dhe acid folik, i cili është pjesë e majdanoz, është një nga mjetet më të mira në pranverë vitaminë mangësi. Në shumë majdanoz të kalium, magnez, fosfor, kalcium, natrium, mangan, klor, squfur dhe makro tjetër - dhe micronutrients.


Konsumi i vazhdueshëm i majdanoz ndihmon për të dal nga depresioni, dhe lehtësisht të kapërcyer situata të vështira. Ajo rrit oreksin dhe përmirëson tretjen, përmirëson vizion dhe largon gurët nga veshkat. Bimore ka anti-inflamator, antibacterial, diuretik, efekt antispasmodic dhe plagë-shërimit.
Nuk është e rekomanduar për të përdorur majdanoz në sasi të mëdha për njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave dhe fshikëzës, si dhe gjatë shtatzanisë.

Lëpjetë
Lëpjetë - bimëve bimor me një shije të fortë kosi, e cila u shfaq në bimët për shkak të oksalik. Kthehu në ditët e vjetër, me lëpjetë gatuar borscht gjelbër dhe supave, shtuar në sallata të ndryshme. Në ditët e sotme ajo konservuar, vetëm duke derdhur ujë të valë dhe ngrirja. Në rastin e fundit, kalë dori i ruante të gjitha vitaminat ushqyese dhe në formën e vet origjinale.


Lëpjetë është e pasur me hekur, kështu që është e rekomanduar veçanërisht për të ngrënë njerëzit që vuajnë nga anemia. Gratë e moshës menopausal, kalë dori është një domosdoshmëri, si dhe duke e përdorur atë në menopauzë e ushqimit mund të lëvizin shumë më të lehtë.
Megjithatë lëpjetë përdorim në ushqim njëri nuk është e rekomanduar për shkak të përmbajtjes së lartë në atë të oksalik, mund të zhvillojë gastrit dhe të jenë dhimbje në veshka.

Me zarzavate e para mund të jenë të përgatitur sallatë vitaminë. Për ta bërë këtë, të marrë qepë 1 tufë gjelbër, kopër, majdanoz dhe lëpjetë. Zarzavate larë tërësisht, finely copëtuar, kripë dhe mbushur me vajra bimore ose salcë kosi.