Pije freskuese dëm dhe përfitimet e tyre


Opinionet në lidhje me rreziqet dhe përfitimet e këtyre pijeve rrënjësisht ndryshojnë. Disa besojnë se pije të gazuara janë të përshtatshme vetëm për pastrimin e shkallës në kazan. Ka nga ata që e konsiderojnë përdorimin e tyre të shëndetshëm, sidomos prodhuesit e këtyre pijeve. Nuk ishte edhe rasti që u mblodhën një tryezë të rrumbullakët gazetarë (të cilët besojnë se këto pije të dëmshme) dhe shkencëtarët (prodhuesit përfaqësojnë) ishin pothuajse të gatshëm për të luftuar, duke mbrojtur çështjen e tyre. Por ata nuk pranuan të shkojnë në ekstreme. Prandaj, ju duhet të shqyrtojë me kujdes dhe në mënyrë të paanshme këtë pyetje. Ky artikull do të përshkruajë rreziqet e pijeve të buta dhe përfitimet e tyre shëndetësore, akuza të drejta në adresë të tyre.


Trashje bota. Një gjë që njerëzimi trashet direkt në proporcion me prodhimin e pijeve të buta, dhe për të rritur shitjet e tyre. Por jo vetëm fajin sode për këtë. Edhe pse problemi ekziston. Fakti që çdo pije e butë përmban produkt sa më shumë që 5 lugë sheqer 1 filxhan. Numërimi i shishe gjysmë-litër pije është rreth 11 lugë. Pirja e një shishe të tillë plus 250 kalori për njeriun e përditshme dietë. Pije do të japë një ndjenjë të ngopjes dhe të hahet, ndërsa nuk reduktohet. Gjithashtu njerëzit nuk merrni ndonjë vitamina apo substanca të tjera të dobishme dhe biologjikisht aktive. Krahasuar tilla si çaj ose lëng. Është kalorive vetëm bosh.

Prish në stomak dhe shkatërrojnë dhëmbët. Kjo është pak e ekzagjeruar. Belly njohur njeri dhe acidet më të forta që hyjnë në atë me fruta të tilla si mandarinë apo portokall. Sipas profesor nëse lëngshme është mbajtur në gojë, dhëmbët e dëmit është i njëjtë me përdorimin e qumështit ose lëng.

Flluska në pije të gazuara mund të shkatërrojë kockave. Pothuajse të gjitha sodas të ndihmuar turret nga kalcium nga trupi, sepse ajo është e bazuar në ujë mineral. Ky proces, pavarësisht nga metoda e produkteve ajrim, pa marrë parasysh nëse kjo është bërë artificialisht ose të natyrshme ndodh. Prandaj, të gjitha pijet e tilla për fëmijët, veçanërisht në sasi të mëdha të sjellë dëm sesa dobi. Problemi është se një pasion për ujë soda, gjithmonë zhvendos më e dobishme nga pijet dietë, të tilla si qumësht apo qumështit. Kjo përkeqëson edhe më tej problemin e kullimin e kalciumit. Për të marrë kërkesat e përditshme e kalciumit duhet të hani 200 gram djathë ose pirë 1 litër qumësht. Shumë kalcium në susamit, arra ose fasule. Pra, nëse njerëzit konsumojnë kalcium të mjaftueshëm, atëherë një sasi të vogël sode nuk do ta dëmtojë atë.


Tmerrshme "E" shtojcë. Kjo është një çështje që prodhuesi ka për qëllim shton një produkt për të rritur pronat e caktuara, për të përmirësuar shijen, ngjyrën dhe jetën shelfin. Nuk janë shtesa natyrore që nuk dëmtojnë trupin e njeriut, dhe janë të aditivëve të ushqimit sintetike, ata janë të huaj për të trupit dhe mund të jenë të dëmshme. Shumica e njerëzve në njëfarë mënyre mendojnë se të gjitha shtojcave E dëmshme. Por në fakt ajo është e shtojcave dietë e zakonshme të cilat janë të miratuara në BE dhe ndikimi i tyre studiuar, kështu që ata duhet të jenë të frikësuar aspak. Si testuar këto shtesa? Të gjitha studimet kryer lloje të ndryshme të kafshëve. Po të përcaktuar përqendrimin e tyre maksimal që është e sigurt për specie të ndjeshme. Shifra rezulton është e ndarë nga 100 dhe rezultati është përqendrimi maksimal i sigurt i aditivëve të personit. Nuk ka asnjë dëshmi se aditivëve testuar dhe përqendrimi i tyre të kontribuojnë në zhvillimin e disa patologjive. Por ne duhet të pranojmë se disa mund të jetë i alergeneve. Megjithatë, ata janë forca e ekspozimit të njeriut të japë shumë produkte natyrore dhe të shëndetshme. Sepse aditivëve E në pije të gazuara nuk është aspekti më i keq i kësaj çështjeje.


Një Addictive. Shkencëtarët nga Ohajo ishte në gjendje për të parë pasionin për pije të gazuara, fëmijët shumë të vegjël edhe të cilët nuk kanë qenë në gjendje për të marrë nën reklamat moderne. Çfarë është sot këtu për të folur për të rinjtë. Me marrjen e disa shkencëtarëve për të fajësuar fruktoza, e cila është shtuar vazhdimisht për pije të buta. Në karakteristikat e tij biokimike që ajo mund të mësojë njerëzit me më shumë pije me sheqer dhe ushqim. Por së pari mendoi se fruktoza mund të reduktuar konsumin njerëzor të sheqerit. Ajo është e ëmbël se saharoze dy herë.

Kafeina. Prania e substancës në pije sot ngatërrojnë njerëzit është shumë më pak se më lart pikat e përshkruar. Përveç kësaj, ai nuk mund të dëmtojë njerëzit shuajnë etjen. Duhet të theksohet se përqendrimi i caffeine në pije të buta ishte i përbërë në mënyrë të gabuar për të krahasuar ato me pije tonik energjisë. Sipas praninë Dr e Kimisë Karl Eller e caffeine në pije e butë hazyrovannom një maksimum prej përbërjes aromatike. Në të njëjtën kohë, në energjisë është aktive substance aktive. Përveç kësaj, në disa shtete të Amerikës energjisë në përgjithësi ndaluar.


Ruajtës. Zakonisht në pije të gazuara është benzoate natriumi (mund të takohen në salcat ose majonezë). Pra, në qoftë se ajo hyn në reaksion me acidin kajsi, e cila është gjithashtu shpesh shtohet për pije e butë, ajo do të jetë një lidhje e tillë si benzinë. Ajo është një substancë toksike është në gjendje të ndikojë fuqishëm sistemin imunitar dhe gjak.
Përfundim. Për të pirë apo jo për të pirë të ftohtë sodas çështje thjesht personale. Një gjë është e qartë, numri i pijeve të tilla duhet të jenë minimale të zapodiyuvalasya shëndetin e njeriut jo keq.