Ushqim më të dobishme për njeriun


Ajo ka qenë prej kohësh mendohet se ushqimi më i dobishëm për njeriun, këtë bukë, bërë nga gruri durum. Kjo bukë gatuar në manastire për të ishte një recetë të veçantë. Buka është shumë e këndshme për shije, vitamina dhe ka shumë prona të dobishme, por njerëzit nuk gjithmonë të zgjedhin për të. Pyetja është pse? Quite thjesht, buka është e produkteve miell, dhe njerëzit kanë tendencë të jenë mbipeshë, lehtë mund të fitojë peshë shtesë. Një tjetër gjë e Ndormëve me krunde dhe pasuruar, i kripur falas ose thekër, por kush e di se çfarë është më e mirë që të ketë një tavolinë. Dhe me zgjedhjen e tanishëm, kur Gama e produkteve drithëra në raftet e dyqaneve sytë merrni, zgjedhja bëhet edhe më e vështirë.


Në fakt, buka është mnohovytamynnыy produkt i zhdërvjellët, një person mund të jetojnë kohë të mjaftueshme, të hahet vetëm një bukë dhe ujë. Një produkt i zhdërvjellët ndodhur ende në histori. Njerëzit nuk mund të bëjë pa mish, por as bukë atje. Ato raste ku njerëzit hanin bukë, përshkruani situatën vetëm nga ana pozitive. Në fund të fundit, njerëzit e tillë kanë qenë shumë më të shëndetshme dhe më të fortë se sa ata me një dietë të bukës pothuajse mungon. Bukë me të vërtetë të dobishme për njerëzit, sepse ajo përmban një numër të vitaminave, si A, B, E, zink, natrium, klor, bakër, kobalt, silic, magnez, kalium, mangan, jod. Mungesa totale e bukës në menynë e përditshme, ajo mund të ndikojë në sistemin nervor të njeriut, sfondin e tij emocionale dhe sistemin imunitar. Ndonjëherë njerëzit me vidyazytsi bukës ndjeheni dobësi, depresion, ose anasjelltas - durimin. Burimi kryesor i rregullimit të sistemit tonë nervor janë Vitamina Art. Vitamina A mbron trupin nga ndikimet e jashtme dhe stresi. Vetëm duke ngrënë masa ngjit bukë. Në çdo dietat pranueshme të marrë 150-200 g bukë thekre ose gri. Kjo shumë nuk do të prishin figura tuaj. Por mos harroni se jo të gjithë do të përfitojnë bukë. Mundohuni të kuptoni se ushqimi më i dobishëm për njerëzit.


Merrni, për shembull, bukë gruri. Ajo baguette, buns, bukë, tortë. Nutritionists thonë se e tërë bota se buka e bardhë është bërë nga mielli, ka rritur numrin e kalorive dhe niseshte. Nga përdorimi i vazhdueshëm kifle rënie nivelin e sheqerit në gjak. Njeriu ndjen uri dhe zakonisht hanë më shumë, sipas nopem. Nëse ju nuk mund ta imagjinoj jetën time pa shijshme, aromatik, bukë gjalpë, zgjidhni bukën me aditivëve kënaqur, hikërror, meli, fara luledielli, liri. Me shtimin e qepë, speca, pumpkins, karrota. Kur buka është shtesa të ngjashme dhe aditivëve, përveç kalorive dhe niseshte, bukën tënde do të përmbajë fibra të dobishme. Në bukë gri dhe të zezë, miell thekre është i pranishëm. Bukë e zezë dhe gri është tretur në trup shumë më ngadalë se sa grurë. Bukë thekre ka përfitime të mëdha për trupin e njeriut. Se ai përmban amino acidet esenciale, elementët gjurmë, minerale, fibër. Proteina në bukë thekre është e pasur në lysine. Hani bukë thekre, një person humb sheqerit në gjak, nuk është ndjenja e urisë dhe overeating nuk do të. Me bukë thekre është një ushqim i vazhdueshëm korrigjim që është ngrënë, dhe në përputhje me rrethanat nuk janë shtuar ato kg shtesë. Kjo bukë tregon trupin e carcinogens dhe produkteve të tjera të dëmshme. Një efekt i dobishëm në metabolizmin. Në thekre bukë shumë më pak kalori se të bardhë.


Në ditët e sotme, kjo nuk është një problem për të gjetur një të recetave bukë, të cilat janë të bazuara është miell thekre. Dhe dyqanet e notave të ngjashme peshë. Në bukë thekre mund të jenë të pranishëm krunde, qimnon, arra, rrush, krunde të përfshira në fibra, minerale dhe vitamina më shumë. Kur gatim ju mund të përdorni miell bukë thekre me bizele, misër. Kur kjo përbërje është ulur ndjeshëm bukë kalori, dhe ushqyesve anasjelltas rritur përmbajtjen. Gjithashtu, shumë nutritionists sugjeroj duke i kushtuar vëmendje për bukë gruri, sipas mendimit të tyre, kjo është një nga më të dobishme. Bukë nga drithërat, përmban proteina të dobishme tretshëm, yndyrna, karbohidrate e cila përmirëson zorrët, eliminimin e toksinave. Ju mund të zgjedhë për bukë - "7 drithëra". Nëse zgjedhja ndërmjet pasta dhe bukë me bukë të mirë dhe krunde, si krunde të pasura me vitamina të tilla si A, D, Për, F. stomakut dhe zorrët në copa të mëdha të lëkurë kokrra akt. Edhe rreziku i sëmundjeve të tilla si kanceri i zorrës së trashë, zvogëlon, të përdorni bukë me krunde.


Në mënyrë që të mos merrni yndyrë, ju duhet të kuptojnë qartë se konsumimi i tepruar i ushqimeve të ëmbla dhe niseshte duhet për të shkurtuar. Në përgjithësi, ushqimi nuk duhet të përpiqet për të marrë deri nga tabela me një ndjenjë të urisë. Kjo nuk është vetëm bukë dhe rrotullon të shtoni kalorive. Pesha juaj mund të rritet cookies, ëmbëlsira, pies, makarona dhe më shumë.
Cookies dobishme jepet fëmijëve, sepse ajo përmban një shumë të kalorive dhe vitamina, dhe fëmija është gjithmonë celular dhe ai ka nevojë për të rivendosur pushtetin.

Ndonjëherë, amvise piqem bukë në shtëpi, duke shtuar maja konvencionale, por mos harroni se këto nuk janë të destinuara për bukë maja. Maja nuk është e dëmshme, bukë thjesht nuk është e përshtatshme, ju mund të shërohen nga pasta. Padëshirueshme hanë bukën çdo ditë, e cila nuk është e qëndrueshme recetë e saktë.

Kur të blesh bukë në dyqan, i kushtoj vëmendje të përbërjes. Shtuar shpesh për të pjekur pluhur pjekje mallrave. Edhe pse të ngjashme në dukje bukës është shumë tërheqës, kjo nuk do të thotë se ky produkt do të përfitojnë. Rippers bëjnë ëmbëlsira me gëzof dhe voluminoze, por se jeta raft e produktit është shumë e dyshimtë. Brenda pak orësh e simite tuaj bukuroshe me gëzof, mund të kthehet në një të ngurta, tortë e thatë. Për më tepër, në bukë të tillë do të jetë aminoacidet pothuajse të dobishme dhe vitamina. Zgjidhni ushqime me një shpirt, për shkak të asaj që ju hani varet në shëndetin tuaj.