Përbërja dhe të dobishme pronat e krem


Disa preferojnë qumësht i skremuar, tjetrin më shumë si krem, dhe disa nuk toleronte ndonjë produktet e qumështit. Tastefully nuk argumentojnë, por kjo është vetëm një preferencat shije. Ajo është bërë modë të heqë dorë nga ushqime të yndyrshëm dhe të hani të gjithë dhjamin. Kjo nuk është alternativa më e mirë e një dietë të ekuilibruar, sepse trupi kërkon ushqyesve të ndryshme, duke përfshirë edhe ato që gjenden në ushqimet yndyrore. Mëso për atë që përbërja dhe Pronat e dobishme e krem ​​bëjë ata jo vetëm e shijshme, por edhe të shëndetshme.


Shtresa e lartë është formuar në qumësht - ky është krem ​​më të shijshme. Në fakt, kjo yndyrë të përfshira në qumësht, por për shkak se ajo është më e lehtë për pjesën tjetër të qumështit, pastaj pops up, ku në mënyrë të sigurtë të mbledhë apo të bashkohen. Në fakt kështu emrin e produktit.

Prodhimi dhe yndyrë krem
Në Bulmet Bimët ndarësit përdorni të fuqishme që në këtë proces, të ndarë në qumësht i skremuar dhe krem. Te ndara më të lehtë nga yndyrë plazmës qumështit, qumështi është i nxehtë në një temperaturë prej 45-50 gradë. Nga 01:00 ndarës mund të humbasë deri në 20 ton qumësht. Krem yndyrë nuk mund të jenë të njëjtë dhe nga 10 në 35%.

Varësisht se si përpunimi është i ndarë në krem ​​sterilizuar dhe pasterizuar:
- Krem sterilizuar - janë nënshtruar përpunimit temperaturë të lartë; shije dhe erë të kujton qumësht shkrirë. Në thelb, kjo% yndyrë krem ​​10. Me paketim të mbyllur dhe metodë të përpunimit, ata vazhdojnë për një kohë të gjatë - deri në 1 muaj.
- Krem pasterizuar - krahasuar me produktin e mëparshme vluar në një temperaturë më të ulët dhe për rrjedhojë nuk ruhet më shumë se 3 ditë dhe kanë aromë valë.


Pjesa më e madhe e marrë drejtpërdrejtë për prodhimin e gjalpë krem ​​ose krem, dhe 10-20% krem ​​përdorur direkt në ushqim, si të pastër dhe sa Përveç çaj ose kafe. Ata mund të jetë një salcë ose përbërësit e përdorur në industri ëmbëltore, si krem ​​ajrit.
Në krem ​​të pastër mund të prodhohen variante me mbushje të ndryshme, të tilla si bajame shtuar, kafe, çokollatë, vanilje, e cila i jep një lloj të veçantë të shije dhe ngjyrë.


Përbërja dhe të dobishme pronat e krem
Struktura e krem ​​është shumë vitamina A, B1, B2, PP E, B, C dhe mineraleve: kalium, kalcium, fosfor, zink. Në 100 g produkt të ketë proteina 35% dhe 43% karbohidratet. Për shkak të yndyrës së saj, krem ​​i përkasin një produkt shumë kalori. Por një nga pronat më të dobishme krem ​​pronësi mund të konsiderohet si prani në lecithin. Ajo në mënyrë të favorshme ndikon në metabolizmin e kolesterolit, parandalon zhvillimin e arteriosklerozës. Mjekët rekomandojnë përdorim të moshuarit krem ​​60-70 g. Të përditshme.

Përveç kësaj, ata kanë një efekt pozitiv në sistemin nervor, parandalimin e shfaqjes së depresionit dhe stresit.
Aftësia për rinovimin krem ​​dhe xhiruar edemë, e përdorur gjerësisht në cosmetology.
Përbërë nga acideve të dobishme (Omega-3 dhe Omega-6) forcimi i sistemit të gjakut-vaskulare dhe për të promovuar sekretim e kolesterolit të tepërt.

Contraindications për përdorimin e krem
Çdo gjë është e mirë në moderim, por për shkak se përkundër shumë prona të dobishme dhe përbërjen, përdorimi krem ​​ka një numër të kufizimeve dhe contraindications. Aftësia e tyre për të rregulluar metabolizmin e kolesterolit, mund të çojë në efektin e kundërt, për të përdorur krem ​​në sasi të mëdha.

Sigurisht, krem ​​është ushqime shumë yndyrë dhe kalori të lartë, por për shkak se ata nuk abuzojnë njerëz të cilët janë të prirur për peshë të tepërt trupore.
Për të njëjtën arsye, nuk i japin krem ​​dhe fëmijët - për ta kjo është produkt shumë i yndyrshëm, i cili është e vështirë tretur. Pediatër fuqimisht kundërshtojnë dietën e një fëmije nën 3 vjet ishte pjesë e këtij ushqimi. Për trupin e fëmijës do të jetë qumësht shëndetshme normale. Fëmijët më të rritur mund të jepet krem, por pak nga pak dhe jo shumë të yndyrshëm.
A nuk abuzojnë me krem ​​për njerëzit me sëmundje të mëlçisë, dhe trashje.


Krem Cilësia
Në magazinë dhe të pronave të dobishme të produktit, kryesisht ndikon në cilësinë e tij. Në krem ​​të mirë që ju të gjeni proteina drithëra ose yndyrore gunga - produkti duhet të jenë uniforme në qëndrueshmëri. Ngjyrë të bardhë ose të verdhë. Shije është e ëmbël, por jo sheqer, me një shije të pasterizim. Krem i kualitetit të mirë nuk mund të jetë e hidhur, plesnevelыmy, prishur dhe nuk kanë shije të tjera të qenësishme.
Nëse e keni blerë produktin e hidhur, ai ndoshta prishur, dhe nuk mund të përdoret. Si krem ​​për t'u sterilizuar, ju nuk do të shohin ato skisanie procesin në rast të dëmtimit - ata kalb, dhe për këtë arsye mund të shije e hidhur.

I kushtoj vëmendje të skadimit dhe uyazyka magazinimit. Krem pasterizuar është e rekomanduar për të ruajtur jo më shumë se 3 ditë në një temperaturë jo më të lartë se 20 gradë. Krem sterilizuar është ruajtur për më shumë - deri në 30 ditë në temperatura nën 20 gradë.

Creamer
Në opsione natyrore për marrjen e krem ​​ka një tjetër - krem ​​thatë. Ata janë quajtur edhe fabrikë për shkak se ata janë bërë nga vajra bimore - kokosit, palme dhe vajra të tjera. Për të bërë shijen natyrore, ngjyra dhe shije, ata shtojnë caseinate natriumi (proteina qumështi). Edhe përbërë nga shije, stabilizant, emulsifiers, rregullatorët aciditetit dhe të tjerët. Sigurisht krem ​​e zakonshme e shijshme, por ata janë më të shtrenjta se uzinën e saj motra.

Mos përjashtuar tërësisht nga kjo dietë ushqim të shëndetshëm.