Përbërja dhe të dobishme pronat e carambola frutave


Atdheu carambola fruta misterioze konsiderohet Azisë Juglindore. Aziatikët konsumojnë këtë fryt, si dhe kemi marrë trangujve apo mollë. Për shije ajo i ngjan një kryq në mes të një kastravec, mollë dhe i tretë. Në Evropë, fruta ekzotike carambola është gjithashtu shumë i popullarizuar për shkak të formës së saj të pazakontë - seksioni kryq i kësaj ribbed fruta gjelbër-verdhë ngjan një yll. Thjesht prerë atë, dhe dekorimin e pazakontë për tryezë gati. Carambola Fruta është shije e ëmbël dhe i lagësht freskuese dhe ka një përmbajtje të lartë të lëngshme, prandaj, lejon të përkryer shuaj etjen.


Njerëzit rreth carambola quajtur ndryshe: "starfrut", "top", "trangull i vogël", "mollë yll", "qoshe e pestë." Carambola është sjellë në Rusi nga Izraeli, Brazili dhe Tajlandë. Le të shohim se si të njëjtën përbërje dhe pronat e dobishme carambola fruta.

Përbërja kimike e frutave dhe pronat e saj të dobishme
Një nga avantazhet kryesore karambol - të ulët të kalorive: 100 gram fruta llogaritë për 35 kalori. Frutat janë të pasura me kalcium, hekur, fosfor, natrium, kalium, magnez dhe vitaminë C, riboflavin, acid Pantothenic, thiamine, beta-carotene. Pronat e dobishme nuk karambol kuptuar mirë, por përbërja kimike e frutave është duke folur për - një burim të madh të mineraleve dhe vitaminave.


Vitaminë B1 - thiamine - dobishëm për funksionimit normal te sistemit nervor. Trupi nuk ka rezervat e thiamine, kështu që ajo duhet të marrë ushqim të rregullt. Sidomos kjo vlen për tifozët e produkteve të dëmshme (ëmbël, miell, etj), fëmijët në periudhën e rritjes, dhe për gratë pas 50 vjetësh. Përmbajtja e mjaftueshme e thiamine në trup lejon një person të ndjehen guximin, rritja e vitalitetit, nuk ka asnjë tendencë për nervozizëm dhe nervozizmi. Për më tepër, thiamine përmirëson oreksin dhe sistemin e tretjes.


Vitamina B2 - Riboflavin - është e përfshirë në mënyrë aktive në formimin e antitrupave dhe qelizave të kuqe të gjakut, ndihmon në rregullimin e funksioneve riprodhuese dhe gjëndër tiroide. Përveç kësaj, riboflavin është e nevojshme për flokë të shëndetshëm, lëkura dhe thonjtë.

Vitamina B5 - acid Pantothenic - është përgjegjës për rregullimin e metabolizmit të yndyrave dhe karbohidratet, thelbësore për sintezën e acideve, kolesterolit, histamine, hemoglobinë. Duke ruajtur trupin e Vitamina B5 sëmundjeve normalisht shmangshme të tilla si lloje të ndryshme të alergjive, sëmundjeve të zemrës, artrit dhe kolit.


Në rëndësi për trupin e mineraleve të tilla si magnez, kalcium, fosfor dhe të tjerët thonë se nuk është e vlefshme - ata e dinë shumë. Të gjitha këto minerale mund të mbajë trupin në gjendje të mirë. Sot, për fat të keq, ndodh që trupi humb një substancë të veçantë. Prandaj carambola fruta - një mënyrë e madhe për të mbështetur trupin tuaj.
Banorët e Azisë carambola është përdorur në reduktuar imunitetit, ethe, dhimbje në kokë, beriberi, kapsllëk dhe dhimbje barku.
Quite një përmbajtje të madhe të karambol dhe oksalik, i cili është padyshim e mirë për trupin, por pacientët që vuajnë nga sëmundjet e sistemit të tretjes dhe veshkat nuk përzihen në këtë fruta ekzotike.


Si te zgjidhni një karambol?
Aziatikët janë më të vlerësuar fruta kosi papjekur me të ndara mirë nga brinjë të ngushta. Por tifozët e frutave ëmbël të gjendet zbehtë të verdhë apo të verdhë-gjelbër carambola fruta, janë brinjë mishi me një shirit ngjyrë kafe të errët mbi to. Këto fruta kanë shumë pak aciditet, pak të ngjashme me erën e lule jasemini.
Carambola fruta shije është e vështirë për të përshkruar - disa krahasojnë atë me i tretë dhe kastravec, të tjerët me kumbulla dhe rrush, ndërsa të tjerët në mënyrë të qartë të ndjeni shijen e mollë dhe portokall. Sigurisht, është më mirë që të përpiqen më karambol dhe për të gjetur diçka të saj shije.

Në dyqanet tona për të gjetur karambol pjekur për t'i dhënë fund në një degë nuk mund të. Ashtu si shumica e fruta të tjera, dhe e dërgova lot ende të papjekur dhe të pjekur është në rrugë. Por përndryshe ajo "mollë ndritshëm" nuk bien. Por carambola mund të ruhen deri në tre javë, por vetëm në frigorifer.

Si karambol hani?
Karambol përdoret për të dekoroj tryezë, salads, akullore dhe kokteje. Dhe vetëm në vetvete është e shijshme. Por jo të gjithë përfitimet e saj. Në vende të ndryshme, carambola përdoret për të bërë shumë enët. Edhe enët e zakonshme, ky fryt shtoni një shije ekzotike dhe shije misterioze. Sri Lanka carambola përdoren të freskëta, së bashku me lëkurën. Kinezët preferojnë për të shtuar karambol në enët e peshkut. Banorët Hawaiian përgatitur Sorbet pazakontë me lëng limoni dhe carambola me shtimin e xhelatinë. Nga rruga, carambola lëng frutash mund të jetë përzier me pineapple, lëng portokalli, lëng mango ose shtoni në kokteje të ndryshme.


Bazuar karambol përgatitur salcë që është e përkryer për mish. Për të përgatitur salcë, përzierje karambol copëtuar nevojshme me selino, rrikë, uthull dhe erëza. Dhe ju mund të vetëm të copat e mishit të gatshëm të zhvendoset në feta hollë, fruta - carambola në këtë rast do të japë gjellë një shije të pazakontë, dhe në të njëjtën kohë të bëhet dekorim.

Carambola papjekur fruta përdoret si perime. Ato mund të jenë të përziera me perime të ndryshme të tjera, kështu që ka një merak të shijshme. Megjithatë, ata janë të kripura dhe turshi. Carambola fruta e ëmbël do të përgatisë të gjitha llojet e puddings, pure patate, lëng, pelte dhe enët tjera. Një kosi shije lule "starfruta" njerëzit e Azisë Jugore janë përdorur në salads.