Përbërja dhe të dobishme pronat e Rooibos çaj


Kohët e fundit, në raftet e dyqaneve ruse u shfaq Rooibos çaj çaj. Tifozët e çaj të vlerësuarat menjëherë kjo pije e mrekullueshme ka një shije të këndshme të ëmbël dhe pemë delikate dhe shije të arre. Rooibos çaj ka jo vetëm shije të shkëlqyer. Le të shikojmë në përbërjen e dobishme pronat e Rooibos çaj.
Historia e çajit
Përkthyer nga një nga gjuhët zyrtare të Afrikës së Jugut - Afrikaans, fjala «Rooibos» (Rooibos) do të thotë "bush kuqe". Ajo i takon familjes së Acacia quajtur Aspalathus linearis.


Grow këto "bush kuqe" vetëm në Afrikën e Jugut, ngriti ato në malet Cedar, 200 km nga Cape Town. Edhe në kohët e lashta vendasit e fisit Coy-ndrojtur përdoren si Rooibos drogës, pijeve freskuese, ngjyrë natyrore. Evropianët në 1772 Rooibos përshkruar si shërimin tretësirë, dhe shpejt i harruan në lidhje me të. Tregtare ruse - chaetorhovets Benjamin Ginsberg, duke tërhequr vëmendjen për çaj me një erë të çuditshme, e cila përdoret vendasit - shtriu në të gjithë Evropën. Që nga viti 1904 filloi të kultivohet me sukses Rooibos, por në 50 vitet e ndonjëherë 20 ndodhi mbiprodhimin e çajit. Pastaj një komision krijuar enkas dhe deri tani kontrollon sasinë dhe cilësinë e çajit të prodhuar dhe higjienike uyazyka prodhimit.


Prodhimi i Rooibos çaj
Për prodhimin e Rooibos çaj lë përdorur yhlopodobnыe "bush kuqe". Ata janë të gjelbër dhe tulla të kuqe-ngjyrë. Për Rooibos gjelbër lë janë mbledhur steamed menjëherë për të ndaluar procesin e fermentimit. Aromë e tij delikate bimor kur brewing kthehet hije të lehta. Për Rooibos kuqe gjethet janë tërë procesi fermentimi, pasi gjethet janë tharë në diell. Rooibos çaj në vetvete ka një shije të ëmbël, por vendasit ende pidsolodzhuyut pini dhe shtoni qumështin.

Prodhuesit Rooibos nga Afrika e Jugut lëshuar një produkt të ri - ekspres. Kjo pije e prodhuar nga Rooibos, nuk është kafe inferiore në cilësitë e tyre origjinale dhe efekt gjallërues. Ata të cilët do të përpiqen Rooibos shije dhe aromë në të njëjtën kohë mund të duket e veçantë, prandaj, duhet të fillojë nga varietetet aromatike. Në mesin e këtyre varieteteve mund të zgjidhni portokalli, luleshtrydhe, çokollatë, vanilje dhe shumë shije të tjera. Edhe për të rritur shije në një filxhan Rooibos çaj është e mirë për të shtuar një fetë e limon ose fetë portokalli.


Marrja pijet
Sipas llojit të Rooibos si tallash kuqe-kafe. Këto gjethe çaji janë të vogla të mjaftueshme dhe të kalojë nëpër një sitë, në mënyrë më të mirë për të bërë çaj në qese filtër.
Për të përgatitur pije 1 filxhan duhet të marrë 1 lugë çaj, derdh ujë të valë dhe mbush për rreth 5 minuta. Rooibos Infuser çaj mund të përdoret disa herë, ndërsa shijen e saj krejtësisht të humbur. Gjithashtu e mirë Rooibos pije infuzion të ftohtë, ajo do të jetë efekt freskuese, ose ju mund të pini në mëngjes, ai nuk e humb shijen, shije dhe pronat e të dobishme.

Për përgatitjen e infusions medicinale Rooibos nevojë për të vënë në zjarr dhe le të qëndrojë disa minuta. Rooibos çaj është shumë e lehtë në peshë dhe ekonomike për t'u përdorur.

Përbërja, pronat dhe aplikimet Rooibos çaj të dobishme
Në Rooibos nuk teyinu dhe kafeinë në se ajo ndryshon nga kafe e zakonshme dhe çaj. Për këtë arsye, Rooibos mund të pini vonë natën, para gjumit, dhe mos u shqetësoni për pagjumësi. Në sajë të këtyre pronave, ajo është shumë e përshtatshme për nënat e reja dhe fëmijët.
Një përfitim tjetër i çajit "shkurre e kuqe" në çaj të zakonshëm - një sasi e vogël e oksalik në të. Prandaj, ajo mund të sigurtë të pirë njerëzit që kanë një predispozitë për formimin e gurit në veshka.

Në pronat e dobishme e Rooibos mund të flasin shumë dhe gjatë. Një filxhan çaj përmban sasi të mëdha të komponimeve vitaminë dhe minerale, dhe është e barabartë me një shtesë të mirë të ushqimit.
Së pari, e konsiderojnë vetitë e saj antioxidant. Antioksidantë të ketë aftësinë për të luftuar radikalet e lira të afta për të ADN e qelizave të dëmshme dhe të shkaktojnë sëmundje serioze. Antioksidantë të neutralizuar ato para fillimit të aktiviteteve të tyre destruktive. Në këtë drejtim, Rooibos jeshile dhjetë herë më i fortë se kuqe.


Rooibos çaj është i pasur me shumë vitamina dhe elementët gjurmë A, P, E, C, magnez, hekur, kalium, kalcium, fluori, natriumi, bakër, zink, mangan. Ajo është një burim natyror i mikrobicidet - tetracycline.
Për trajtimin e ekzemë, pezmatim, kruarje, inflamacion dhe acarim të lëkurës aplikoni fasha dhe kremra e infusions Rooibos. Me Rooibos çaj mund të normalizohen presionin e gjakut, sistemin e tretjes, të trajtuar alergji. Kjo është një expectorant dhe forcimi i shkëlqyer mjet që përdoret për të parandaluar prishjen e dhëmbëve.

Rooibos është edhe foshnjat të përshtatshmet. Ajo është shumë e mirë për t'u marrë me pagjumësi, sidomos në foshnjat. Ju duhet të jepni ujë fëmijëve në vend të Rooibos ekstrakt, pas të cilës ai do të fle mirë.

Evropianët jetojnë në Afrikën e Jugut, Rooibos çaj përdoret si Antipohmelin. Aktualisht, hulumtimi është duke u zhvilluar në përdorimin e infuzion të lë "shkurret e kuqe" për të luftuar diabetin, kancerin, hepatitit.
Përdorimi i gjerë i ekstrakteve Rooibos çaj të marra në prodhimin e cosmetology, kujdesin e lëkurës dhe flokëve. Gjithashtu ekstrakte Rooibos mund të shtohet në ujë për larje dhe larje.


Është e qartë se Rooibos çaj do të ndihmojë të gjitha sëmundjet, por ajo është mjaft e aftë për të mbajtur trupin në formë të mirë. Ai nuk ka kufij, kështu që kjo mund të pini çaj të gjithë familjen.
Rooibos përdorura në përgatitjen e disa pjatave të tilla si bazë Koktej për supave, mund të zëvendësojë qumësht në pjekje.
Sidomos çmuar Rooibos çaj në zyyazykay kohë të vitit në sajë të komponimeve të tij vitamina dhe minerale. Jetë i sigurt për të zbuluar këtë pije të dobishme dhe të shijshme. Dhe ju mund të blini atë në çdo dyqan çaj, dhe kushton njëjtë si një çaj të zakonshëm.

Pini Rooibos çaj për shëndetin tuaj!